Jak propagovat Thuja Green Giant. Pouze 2 kroky

Naučit se šířit thujského zeleného obra trvá jen dva kroky. Pamatujte, že toto je již rychle rostoucí hybridní kultivar, takže byste si měli být jisti, že si tuto rostlinu rozmnožíte sami. Nejlepší způsob, jak začít s thuja zelenými obry, je řízky, což znamená, že ve srovnání se semeny nepotřebujete pečlivé kroky.

Pokud máte skleník, bude pro vás pohodlnější zahájit řízky uvnitř. Můžete snadno vytvořit ideální podmínky pro vývoj root. Na druhé straně budete mít rychlejší čas na vývoj energických transplantací.

Propagace Thuja Green Giant z řízků

Krok # 1. Řezání sběru a výsadby

Být hybridním kultivarem rostlin arborvitae, můžete očekávat, že thuja zelený obr, nebo přesněji thuja x zelený obr, se šíří nejlépe prostřednictvím řízků. Musíte však vybrat ty nejlepší a nejzdravější rostliny jako zdroje pro řízky, abyste zajistili, že zakoření a rostlina sama nebude po jejich řezání stresovaná. Ke zakořenění thujského zeleného obra by měla stačit délka 4 až 10 palců, ale nezapomeňte ji zkontrolovat, zda nevykazuje známky nemoci nebo poškození.

Používání řízků z tvrdého dřeva nejprve zajistí zakořenění, ale podpoří rychlejší vývoj kořenů jeho ponořením do kořenového hormonu před výsadbou. Hrnec s vlhkou směsí rašeliny a perlitu by byl ideální pro odrůdy thuja green obří a můžete je umístit do skleníku. Tímto způsobem můžete nádobu zakrýt plastem, abyste udrželi vlhkost, a můžete kontrolovat vnitřní podmínky kolem 65 ° F pro rychlejší vývoj kořenů.

Krok # 2. Údržba

Údržba zeleného obra thuja je poměrně jednoduchá, kde musíte pravidelně kontrolovat médium, pokud pravidelně vysychá. Rovněž by bylo nejlepší otevřít plastový kryt, abyste řízky občas odvětrali. A protože jste ve skleníku, využijte v noci pěstování světla a pomozte tak s vývojem.

Řezání můžete jemně zatáhnout, abyste zkontrolovali zakořenění, a po několika týdnech je můžete začít krmit, abyste podpořili jejich růst. Také v této době byste měli mít na paměti odvodnění a správné zavlažovací postupy, abyste se vyhnuli problémům s houbami. Přesněji řečeno, nesmíte přesazovat příliš brzy nebo okamžitě vysazovat venku bez aklimatizace rostlin.

Nejvhodnějším obdobím pro vysazení vašich thuja zelených obrů, které jste začali doma, je jaro nebo podzim, abyste se vyhnuli stresu. Vykopejte díru tak hlubokou, jaká je výška kořenového balu, ale dvojnásobná jeho šířka. Rostlina by se měla z kontejneru rychle uvolnit, ale nezapomeňte ji rozčesat a zasypat díru, aby ji zpevnila na místě.

Je Thuja Green Giant stejný jako u Arborvitae?

Je pochopitelné, že se člověk může zmást, když zahradníci zaměňují zaměnitelně zeleného obra thuja a arborvitae. V jistém smyslu, i když je zelený thuja obrovský rostlinou arborvitae, je nejlepší jej popsat podrobněji. Tato rostlina je hybridním kultivarem západní Redcedar a japonského arborvitae.

Výsledkem je velký vždyzelený strom, který je málo rozvětvený, ale dosahuje výšky kolem 60 stop. Pyramidální zelený tuja obr je opravdu obr, protože může také dosáhnout 20 stop na šířku více než být vysoký. A i když má relativně nízkou údržbu, můžete očekávat, že bude žít až 60 let.

Jelikož jste velkou rostlinou, chcete se ujistit, že můžete poskytnout místo, kde se může ubytovat zelený gigant thuja. Pamatujte, že to nemůžete snížit zpět a samotné zajištění bude složité. Tato rychle rostoucí rostlina je nicméně obecně bez škůdců, takže je vynikajícím hlediskem pro ty, kteří rostliny potřebují k prosévání.

Pěstování a péče o Thuja Green Giant

Umístění

Jak již bylo zmíněno dříve, první úvaha, kterou musíte mít na paměti, je prostor pro tyto obry. Tato rostlina roste rychlým tempem, které může každý rok dosáhnout až 24 palců nebo více. Také jim musíte dát 5 až 6 stop prostoru, pokud pěstujete více zelených obrů thuja. Dobrou zprávou je, že jakmile prostor zajistíte, samotné požadavky na umístění nejsou pečlivé.

Jakmile je zelený thuja ustanoven, snáší různé půdní podmínky, včetně sucha. Vyzkoušejte však web, protože nebude dobře růst na slaných půdách a chcete někde s plným sluncem pro optimální zdraví. Celkově lze říci, že pokud jste v zónách 5 až 8, neměli byste mít žádné problémy se zeleným obrem thuja.

Údržba

Další pozoruhodná věc u zeleného obra thuja je jeho nízká údržba a rychle roste do dospělých rostlin, které jsou ještě méně potřebné pro zdravé zdraví. Nemají mnoho škůdců ani chorob a jsou odolné vůči jelenům. Pokud máte mladší rostliny, můžete je ořezat na živé ploty, ale samotné prořezávání je zbytečné.

Závěr

Hybridní kultivar thuja zelený obr je známý tím, že rychle roste bez velké námahy. A pokud se chcete dozvědět, jak šířit zelený gigant thuja, můžete použít své dospělé rostliny a zakořenit je z řízků. Vyberte zdravé řezání tvrdého dřeva, protože tento typ má nejlepší kořeny, a poté konec ponořte do kořenového hormonu.

Řezání nalepte na vlhké médium a nádobu zakryjte plastem, abyste udrželi vlhké prostředí. Rozvoj kořenů můžete dále podpořit pěstováním řízků v oblasti Polytunneland, které poskytují odpovídající teplo a světlo. Postupem času udržujte půdní vlhkost a přihnojujte, abyste podpořili své rostliny.