Jak propagovat Snapdragons. 3 nejlepší metody

Můžete se naučit šířit snapdragony třemi jednoduchými metodami. Krása tohoto ročníku spočívá v tom, že ho můžete začít ze semen, řízků nebo dělení. Proto si můžete vybrat techniku, která je vhodná pro vaši zahradu a kalendář výsadby.

Pokud máte skleník, můžete snapdragony začít také v interiéru, abyste jim pomohli rychleji se usadit. Pamatujte, že rostliny musí zůstat ve stabilním prostředí, aby podporovaly klíčení, zakořenění a zakládání. Rostliny bez stresu by měly být připraveny k trvalému přesazení poté, co je rozmnožíte ve skleníku.

Semena

Krok # 1. Sběr a setí

První metodou, kterou můžete udělat pro spuštění snapdragons, je použití semen. Semena hledáčku si můžete koupit ve školkách, ale můžete je také sbírat na rostlinách. Po období kvetení nechte květiny vyblednout a sbírejte semenné lusky, které se budou vyvíjet, místo abyste odstranili použité květiny.

V tomto období můžete zahájit výsev semen po sběru, protože semena hledíku mohou přežít zimu. Je však lepší uchovat si semena pro setí na jaře Polytunnelin. Stejně jako jiné rostliny, můžete si zajistit klíčení semen, pokud zasejete do polytunnelinstead.

Krok # 2. Klíčení

Můžete použít jakékoli médium pro zahájení semen v květináčích nebo zásobnících buněk pro snapdragony a poté semena přitlačit. Před přesazením sazenic venku zajistěte, aby bylo médium vlhké, a počkejte, až mráz projde. Obecně Snapdragons trvá 12 až 14 týdnů, než semena kvetou.

Zahradníci je přesto obvykle stratifikují pomocí vody v ledničce nebo chlazení v chladné místnosti, aby klíčení trvalo jen 7 až 10 dní. Všimněte si, že semínka hledáčku jsou také drobná, takže možná budete muset použít pipetu, pokud chcete mít semena v buňkách místo velkého setí. Dalším klíčovým ukazatelem, který si musíte pamatovat, aby bylo zaručeno, že semena vyraší, je použití média s pH mezi 5,5 až 5,8.

Nádobu můžete také zakrýt plastem, aby médium nevyschlo.

Řezy

Pokud nechcete čekat na klíčení, přímější způsob šíření snapdragons je pomocí řízků. Můžete to udělat nejlépe šest týdnů před prvním mrazem na podzim a také můžete zakořenit sekce v polytunnel, abyste vytvořili stabilní prostředí.

Krok # 1. Řezání a příprava

Chcete si vybrat zdravou mateřskou rostlinu a vyřezat 2palcovou část pod listovým uzlem. Samotné řezání by nemělo být poškozené a nemocné. Stejně jako při přípravě řízků jiných rostlin musíte také odstranit listy na konci stonku, abyste zabránili hnilobě.

Nechte jen ty nahoře a poté ponořte řez do kořenového hormonu, abyste urychlili jeho vývojový proces. Pro řízky můžete použít jakékoli vlhké médium, ale dbejte na to, aby bylo prostředí vlhké. Je-li to nutné, nádobu zakryjte nebo pravidelně zamlžujte až do kořenů řezu.

Krok # 2. Zakořenění

Ti, kteří rostou v tunelech, by měli zaznamenat lepší růst pod 62 až 68 ° F se 100% vlhkostí. Měli byste být schopni transplantovat po třech týdnech, ale zkontrolujte vnější podmínky prostředí, abyste zabránili transplantačnímu šoku. Pamatujte, že aklimatizace je nezbytná, když zakládáte rostliny v interiéru.

Divize

Konečná technika šíření snapdragonů je dělením. To je vynikající úvaha pro zralejší rostliny, protože dělení slouží také jako praxe údržby. Přesazování hledáčků v průběhu času zabrání přeplnění a zároveň pomůže rostlině omladit se.

Krok # 1. Zvedání a dělení

Nejlepší čas na rozdělení snapdragonů je do konce léta. Pečlivě vykopejte rostlinu začátkem po jejím obvodu, aby nedošlo k poškození jejích kořenů. Měli byste být schopni zvednout kořenovou hmotu bez problémů a podle toho ji můžete rozdělit.

Krok # 2. Výsadba a přesazování

Každá divize by měla mít dostatek kořenů a listů, takže počet rostlin, které můžete vyprodukovat, závisí na tom, jak velká je dospělá rostlina. Použijte hrnec se stejným médiem, ve kterém byla rostlina původně, a umístěte jej do skleníku. To ochrání divize přes zimu, dokud se neusadí.

Jakmile rostliny dorostou do ideální velikosti, můžete je po jarním mrazu přesadit. Vezměte na vědomí, že dělení je také dobrým postupem, který je třeba každoročně chránit rostliny během zimy. Pamatujte, že plné slunce je optimální pro růst a kvetení hledáčků.

Závěr

Věděli jste, že snapdragony se dají začít relativně snadno? Můžete se rychle naučit šířit snapdragony pomocí tří metod, abyste si mohli vybrat nejvhodnější techniku ​​pro vás. Pokud je začínáte ze semen, měli byste je rozvrstvit pro rychlejší klíčení.

Na druhou stranu je použití řízků a dělení přímočařejší. Můžete řezat před prvním mrazem na podzim, zatímco do konce léta můžete kopat celou rostlinu. Rozdělení je vynikající způsob, jak si uchovat své dospělé rostliny a chránit je i v nadcházející zimě.

Celkově budou tyto metody s pomocí skleníku mnohem rychlejší. Zkušení zahradníci doporučují začít v interiéru, takže hledí rostou dostatečně energicky na přesazení. Vezměte na vědomí tipy a ideální podmínky růstu a vaše rostliny by měly být připraveny k přesazení na jaře.