Jak propagovat oleandr. 2 Nejlepší metody

Pokud chcete vědět, jak množit oleandr, můžete si vybrat mezi dvěma způsoby. Při samotném zakládání rostlin oleandru by člověk neměl mít strach, protože by měl snadno vyklíčit nebo zakořenit. Můžete také pěstovat ve skleníku, abyste zajistili rychlejší zavedení energických transplantací.

I když je oleandr sám o sobě nenáročný na péči, stále chcete vytvořit ideální prostředí pro pěstování semen nebo řízků. Tím se zajistí klíčení nebo vývoj kořenů ve srovnání se začátkem venku v náročných klimatických podmínkách. Jakmile budete mít sazenice nebo zakořeněné řízky, měli byste být připraveni přesadit oleandr venku.

Jak pěstovat oleandr

Metoda č. 1. Semena

Sběr a příprava semen

Po období kvetení můžete své oleandrové rostliny využít a sbírat semenáčky. Při shromažďování lusků je však nutné zdůraznit používání rukavic a správnou manipulaci s rostlinami, protože rostlina může být toxická a dráždivá. A jakmile máte semenníky, nechte je vyschnout, aby se rozdělily samy.

Měli byste skončit s načechranými semeny, která musíte otřít o obrazovku, abyste se zbavili částí podobných peří. Jedná se o rychlejší způsob sběru semen, ale nadýchané části si můžete také vybrat sami. Jakmile odstraníte peří podobné části, měli byste být připraveni zasít semena oleandru.

Výsev a klíčení

Nejlepší způsob, jak zaručit úspěch při pěstování oleandru ze semen, je zahájení v interiéru. Pamatujte, že teploty pod bodem mrazu poškodí semena, takže těm, kteří žijí v oblastech se skutečnými zimami, je lepší setí v Polytunnelinstead. Jakmile pomine nebezpečí mrazu, můžete přesadit sazenice nebo začít semena v zahradě.

Ke spuštění semen oleandru použijte podnos s vlhkou rašelinou a poté je přitlačte na povrch. Semena nemusíte zakrývat půdou, ale chcete vlhké prostředí, které podpoří klíčení. Toho dosáhnete zakrytím nádoby plastovou fólií a udržováním teploty polytunneltl kolem 68 ° F.

Bylo by také výhodné použít pěstování světla k další pomoci semenům. V tomto okamžiku by vaše údržba nastříkala médium, aby bylo vlhké, a vaše semena by měla po měsíci vyklíčit. Poté, co vaše oleandrové rostliny narostou pravé listy, můžete odstranit plastový kryt a přesadit je venku.

Metoda č. 2. Řezy

Řezání sběru a příprava

Pokud chcete rychlejší způsob, jak zajistit kopie svých oblíbených oleandrových rostlin, můžete je namísto semen rozšířit z řízků. Vyberte si zdravou rostlinu oleandru a vezměte si nové růstové tipy kdykoli během vegetačního období pro rychlejší zakořenění. Někteří zahradníci však také berou řízky na podzim, ale místo zeleného růstu získáte polodřevnaté, které budou kořenovat pomaleji než zelené dřevo.

Vezměte 6palcovou část pod listovým uzlem, ale při manipulaci s rostlinami nezapomeňte nosit rukavice. Připravte řez na zakořenění odstraněním spodních listů, abyste se ujistili, že se nedotknou půdy a nezpůsobí hnilobu. Můžete také namočit konec do kořenového hormonu před výsadbou pro rychlejší vývoj kořenů.

Zakořenění

Řezání nalepte do vlhké zalévací směsi a nádobu vložte do tepelné podložky. Je také výhodné mít je v polytunnel zaručit stabilní podmínky ideální pro zakořenění. Chcete-li vytvořit vlhké prostředí, zakryjte nádobu čirým plastem a pravidelně kontrolujte vlhkost média, dokud se z řízků nerozvinou kořeny.

Pokud jste použili řízky ze zeleného dřeva, měli byste být připraveni na podzim venku transplantovat. Naproti tomu polodřevité řízky by na jaře vytvořily ideální transplantace. Tato načasování jsou zásadní, abyste si byli jisti, že se oleandry již usadily, aby přežily venkovní podmínky.

Pěstování a péče o oleandr

Nejdůležitější hledisko

Jak již bylo řečeno, při manipulaci s oleandrovými rostlinami je zásadní nosit ochranný oděv. Noste rukavice a dlouhé rukávy, abyste zabránili přímému kontaktu s pokožkou. Pamatujte, že tyto rostliny jsou jedovaté a dráždí, že i spálení trosek je nebezpečné, protože vdechování výsledného kouře je toxické.

Dávejte pozor na domácí mazlíčky a děti, protože požití jakékoli rostliny části je také smrtelné.

Umístění

Ideální místo pro pěstování oleandru je někde s plným sluncem a v neutrální, úrodné a dobře odvodněné půdě. Kromě šíření je thetolytunnelis také vynikající pro udržování rostlin oleandrů, protože je bude chránit před náročným podnebím. Koneckonců, mráz poškodí rostliny.

Údržba

Rostliny oleandru mohou tolerovat sucho, ale pokud chcete poutavé květy, chcete je dobře zalévat. Můžete je také příležitostně nakrmit vyváženým hnojivem pro další posílení. Nakonec, stejně jako většina keřů, bude mít oleandry prospěch z prořezávání, zvláště když uvidíte mnoho poškozených částí nebo pokud rostliny přerostou oblast.

Závěr

Při správné bezpečnosti manipulace by se člověk neměl při práci s oleandrovými rostlinami zastrašit. Máte na výběr ze dvou metod, jak se naučit šířit oleandr. Setí semena a zakořenění řízků.

V polytunnel můžete použít libovolnou techniku, aby byly podmínky stabilní. To by mělo zaručit klíčení nebo vývoj kořenů, což by vám mělo pomoci získat zavedené transplantace. Poté je údržba oleandru plynulá.