Jak propagovat Lantanu: Osvědčené postupy

Naučit se šířit lantanu a úspěšně ji pěstovat ve vaší zahradě nebo hobbypolytunnel není tak obtížné, jak jste si mysleli, že to bude. Lantany na vrcholu léta předvádějí své velké, krásně seskupené květy v široké škále barev. V raných stádiích se květy lantany mohou jevit pouze jako jedna barva, ale jak stále rostou, mohou se květiny měnit do různých barev, což dává klastru bohatý a zářivý odstín.

Rostliny Lantana jsou široce používány jako pokojové rostliny nebo zahradní rostliny, protože se velmi snadno udržují. S pěstováním této rostliny ze semen nebo řízků nebudete mít žádné potíže. Pokud však chcete, aby byla jako její mateřská rostlina, chtěli byste je šířit z řízků.

Nejlepší způsob šíření rostlin Lantana: řízky

Lantany, které vidíte v zahradách, jsou často již hybridy. Proto, když máte lantanu, která dobře roste v zahradě, a chcete ji replikovat, bude vám lépe, když ji rozmnožíte z řízků. Tímto způsobem, se správným typem péče, můžete očekávat, že bude produkovat lantanu, která vypadá přesně jako mateřská rostlina.

Před množením byste se měli ujistit, že stříhání provádíte ve správný čas. Je to jedna z nejlepších technik, jak zajistit, aby vaše lantana přežila šíření. Zahradníci obvykle považují jaro za nejlepší čas na řezání měkkého dřeva z mateřské rostliny lantany.

Tady je několik kroků, které můžete použít k úspěšnému šíření lantany z řízků:

Krok 1. Připravte nádobu na řezání

K šíření lantanového řezání můžete použít jakýkoli kontejner. Ujistěte se však, že nádoby by měly mít nejen správné odtokové otvory, ale měly by být také dostatečně velké, aby se do nich vešly 8palcové (nebo delší) odřezky.

Krok 2. Najděte tu správnou půdu / písek pro množení

Pro zahradníky je při šíření lantany nejnáročnější najít ten správný písek. I když je snadné se o ně postarat, je třeba je šířit za správných podmínek – plné slunce, správná vlhkost a správná půda. Lantany potřebují k přežití vlhkou a dobře odvodňující písčitou půdu.

Krok 3. Vezměte odřezky lantany

Vezměte měkké dřevo z mateřské rostliny (asi 4 až 6 palců pod pupenem), nejlépe na jaře nebo v létě, pomocí ostrého nože. Ujistěte se, že řezáte úhlopříčně a udržujete čepel čistou a dezinfikovanou, abyste zabránili škodlivým bakteriím v infikování jemné struktury rostlin. Poté odstraňte listy a květy ve vašem řezu, kromě dvou nebo tří listů nahoře.

Krok 4. Řezy nalepte do vody nebo do písčité půdy

Existují dva způsoby, jak šířit vaše lantanové řízky: umístěním do vody nebo přilepením do půdy. Pokud pěstujete kořeny ve vodě, nezapomeňte ji podle potřeby doplnit. Kořeny by měly začít růst přibližně za tři až čtyři týdny.

Řez můžete také zasadit přímo do písčité půdy, ale před tím ponořte řez do kořenového hormonu, abyste se ujistili, že se půda úspěšně usazuje. Jakmile zaseknete do půdy, udržujte půdu vlhkou. Vaše řezání by mělo růst kořeny asi za čtyři týdny.

Nezapomeňte řezat na místo, kde je plné slunce, dokud nebude připraveno k transplantaci venku. Řezání občas zkontrolujte a ujistěte se, že půda není suchá. Pokud ano, nalijte do něj trochu vody, aby byl vlhký.

Pěstování vaší Lantany v hobby skleníku

O rostliny Lantana se snadno starají a obvykle rostou v mnoha druzích půdy. Proces jejich pěstování v hobbypolytunnelis neuvěřitelně snadný. Při správné péči si můžete vychutnat jeho barevné květy, když kvetou.

Podívejte se na výhody pěstování těchto rostlin ve skleníku:

Výhoda č. 1. Můžete nastavit ideální teplotu

Ve skleníku můžete mít plnou kontrolu nad podmínkami prostředí. Lantany rostou nejlépe při teplých teplotách a plném slunci, a když je venku venku příliš chladno, mohou vadnout a umírat. V hobby skleníku se však můžete ujistit, že prostředí zůstává teplé a zajistit přežití rostliny.

Výhoda č. 2. Můžete je chránit před škůdci

I když netrpí napadením škůdci tak často jako jiné druhy rostlin, neznamená to, že vaše rostliny lantana jsou imunní vůči útokům ničivého hmyzu a zvířat. Protože tyto škůdce může udržovat hobbypolytunnel, můžete si být jisti, že vaše jemné rostliny budou chráněny.

Výhoda č. 3. Ochrana před nepříznivými povětrnostními podmínkami

Vystavení drsným povětrnostním podmínkám může způsobit značné poškození vašich rostlin. S hobbypolytunnelinovým místem však mohou vaše rostliny využívat další vrstvu ochrany před silným větrem, silnými dešti, plískanicí, sněhem, vánicemi nebo krupobitím.

Naučte se, jak úspěšně šířit Lantanu

Lantany mohou být skvělým doplňkem vaší zahrady se svými krásnými a barevnými listy. Když vám roste dokonalá lantana, pravděpodobně je budete chtít replikovat.

S tím se musíte naučit, jak úspěšně šířit lantanu. Postupujte podle výše uvedených pokynů a v létě uvidíte, jak krásné květiny kvetou a dodávají vaší zahradě život.