Jak propagovat korálové zvony

Chcete vědět, jak šířit korálové zvony? Kvete v nesčetných různých barvách bez ohledu na roční období, Heucheras, nebo lidově známé jako korálové zvony, si nejlépe užíváte, když je jich mnoho.

Propagation je zahradní technika používaná k reprodukci rostlin. U některých druhů flóry je to jediný způsob, jak získat jedinečné odrůdy a hybridy. U korálových zvonů, které se mohou pochlubit téměř 300 známými typy, tento proces často používají zahradníci i milovníci rostlin. Mají tendenci růst v průměru 18 palců vysoký a 18 palců široký a mají květinové hroty se zvonovitým vzhledem.

Kromě různých odstínů je v květinách také mnoho odstínů. Vzhledem k jeho esteticky příjemnému displeji je učení, jak šířit korálové zvony, nezbytné jako milovník všech krásných věcí.

Nejlepší metody šíření pro Coral Bells

Než se pustíte do různých způsobů reprodukce Heucheras, je nezbytné znát vhodné podmínky pro jejich první pěstování. Pro půdu dávají korálové zvony přednost úrodné hlíně, která je vlhká a dobře odvodněná. Začlenění kompostu a použití vyváženého organického hnojiva může pomoci upravit nečistoty. Nezapomeňte umístit tuto rostlinu nebo její nádobu na místo s přístupem do částečného stínu a s dobrou cirkulací vzduchu.

Také je zavlažujte asi jedním centimetrem vody týdně, zejména pokud je vysoká teplota. Chcete-li zabránit tomu, aby se korálové zvony během zimy zvedaly, zajistěte vrstvu mulče o tloušťce asi tři palce.

Semeno

Sbírání semen korálových zvonů může být docela složité, ale je to proveditelné. První věc, kterou byste měli o této technice vědět, je, že kultivary, dokonce ani druhy, které mohou růst ze skutečných semen, nelze množit.

Například Heuchera Americana je kompatibilní se setím, zatímco jeho kultivar Chocolate Veil není. Než tedy použijete tuto metodu k jejich šíření, musíte nejprve znát druhy a klasifikaci svých korálových zvonů.

Začněte tím, že budete semena skladovat asi měsíc a půl ve studené nádobě, jako je lednička. Poté je zasaďte na místo s přístupem světla a počkejte, až začne klíčení. Nezapomeňte posypat semena v tenké vrstvě na povrch půdy a vyhněte se jejich zakrytí.

Můžete se také rozhodnout, že semena vyklíčíte nejdříve v interiéru, a poté je přesaďte venku, pokud jsou dostatečně zralá. Nezapomeňte se o ni starat stejně jako o jakoukoli jinou rostlinu udržováním jejího zdravého stavu, dostatečným zaléváním a hnojením.

Divize

Alternativní metodou šíření korálových zvonů je dělení. Na rozdíl od předchozí je tato technika při rozkvětu vaší zahrady poměrně jednoduchá a efektivní. Koneckonců, stačilo by rozdělit plně dospělou rostlinu na dvě.

To lze provést na stejné květině každé tři až čtyři roky. Kromě zvýšení počtu vašich korálových zvonů může divize také pomoci při udržování jejího zdraví a růstu.

Za tímto účelem vykopejte od základny kolem každé rostliny 15cm prostor, abyste minimalizovali riziko náhodného odříznutí kořenů. Měly by být pomocí lopaty nebo nože rozděleny na různé, ale přiměřeně velké kusy. Poté divize za preferovaných podmínek přesaďte a počkejte, až narostou.

Řezy z listových pupenů

Na rozdíl od názvu tato metoda šíření dává větší důležitost stonku než listím. Koneckonců, růstové pupeny, kde rostou listy, se nacházejí pouze tam.

Pokud jde o korálové zvony, odřezky listových pupenů lze provádět v každém ročním období, ale upřednostňuje se na jaře. Je tomu tak proto, aby se mateřská rostlina mohla zotavit ještě před poklesem teploty v zimě.

Nejprve odřízněte 4palcovou část stonku, který má průměr čtvrt palce. Poté odstraňte polovinu jeho listů a lehce ponořte spodní část řezu do kořenového média. Poté pokračujte do jeho středové žíly a prořízněte ji stonkem.

Poté položte list na povrch vaší výsadbové oblasti a zařezaný konec zastrčte do hormonu. Tlumte stonkové odřezky dvakrát denně, protože musí zůstat vlhké, ale nepřehánějte to, protože by to mohlo vést k hnilobě.

Ujistěte se, že se o něj dobře staráte sledováním jeho stavu, dokud se nevytvoří jeho kořeny. Do té doby už můžete krytiny odstranit.

Ve spodní části listu byste měli vidět nové rostliny, které se začínají tvořit po deseti dnech. Posledním krokem je jejich odebrání z rodiče a jejich přesazení do jednotlivých prostorů nebo kontejnerů.

Proč byste měli pěstovat korálové zvony ve skleníku Semi Pro?

Pěstování korálových zvonů v semi propolytunnelis je skvělou volbou pro zahradníky, kteří chtějí chránit své rostliny před škůdci, chorobami a nepředvídatelným počasím.

Polopropolytunnel poskytuje bezpečný prostor pro korálové zvony. Snižuje riziko mšic, zelných brouků, roztočů a dalších škůdců při konzumaci a poškození rostlin. Také udržuje vaše rostliny v bezpečí před chorobami a infekcemi, které postihly sousední rostliny. A konečně, semi propolytunnel chrání vaše rostliny před nepříznivými povětrnostními změnami, které je mohou poškodit.

Závěrečné úvahy o tom, jak šířit korálové zvony

Heucheras jsou krásné květiny, které mohou zdobit jakýkoli prostor. Znalost šíření korálových zvonů vám umožní pěstovat několik z těchto květů a přidávat do vaší zahrady, interiéru a dalších barev.