Jak propagovat Holanďanovu révu. 2 nejlepší způsoby

Existují dva nejlepší způsoby, jak se naučit, pokud chcete vědět, jak šířit holandskou révu. Tyto rostliny rostou snadno ze semen nebo řízků, ale pro vás může být výhodnější začít ve skleníku. Koneckonců, stabilní podmínky jsou nezbytné k podpoře klíčení nebo zakládání kořenů.

Holandské dýmkové rostliny obvykle nejsou náchylné k škůdcům a chorobám. Stále však musíte zajistit, aby postupy a podmínky během množení nebyly pro tyto rostliny náročné. Tímto způsobem můžete pěstovat silné rostliny pro přesazení později.

Jak spustit holandskou révu pro začátečníky

Semena

Krok # 1. Sběr a příprava semen

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak šířit holandské révy vinné révy, jsou semena. Ve srovnání s jinými rostlinami mohou květiny holandské dýmky snadno opylovat samy. Můžete počkat, až semenné lusky zhnědnou, než je sbíráte, abyste označili dospělost.

Pamatujte, že tyto lusky začínají zeleně a nejlepší čas na jejich sklizeň je, když zhnědnou a uschnou na vinici. Lusky by měly být připraveny ke sklizni, až budou zcela zralé a rozlomí se. Ruční sběr hnědých semen by měl být snadný, ale musíte je připravit na setí.

Krok # 2. Výsev

Chcete-li usnadnit klíčení, chcete semena namočit na dva dny do horké vody. Ti, kteří se potápí, jsou životaschopná semena, která určitě vyraší. Je také pravděpodobnější, že tyto révy budete pěstovat ze semen, pokud začnete ve skleníku.

Tímto způsobem můžete snadno udržovat stabilní podmínky vhodné pro klíčení semen Holanďanových dýmek. Zahradníci používají hrnce naplněné směsí zeminy a perlitu. Vysejte dvě semena na kontejner, ale přidělte mezi ně půl palce prostoru.

Krok # 3. Údržba

Hrnce zakryjte plastem, abyste udrželi vlhké prostředí, a semena umístěte někde na světlá místa, ale mimo přímé sluneční světlo. Klíčení podporuje také teplota kolem 75 až 85 ° F. Nezapomeňte však monitorovat médium a udržovat jej vlhké, aby se podpořil vývoj kořenů.

Klíčení semen Holanďanových dýmek může trvat měsíc i déle. Jakmile vypučejí, odstraňte je z tepla a jasu a poté semenáčky ztenčete. Udržujte energičtější sazenice v květináči a vaše rostliny by měly být připraveny k přesazení na podzim nebo když je půda kolem 60 ° F teplá.

Řezy

Pokud se vám bude zdát holandská dýmka ze semen příliš pečlivá, možná vám bude pohodlnější používat odřezky stonků. Nejlepší čas na to je jaro, kdy vaše rostliny aktivně rostou a můžete je dokonce zakořenit ve vodě.

Krok # 1. Zakořenění

Vyberte si zdravou mateřskou rostlinu, abyste se ujistili, že se vám při odřezávání nedostane stres. Vezměte sekce s novým terminálním růstem a vložte je do vody tak, aby byly tři uzly promočené. Užitečným tipem je použití destilované vody, ale vždy ji denně vyměňujte, abyste zabránili hromadění bakterií.

Můžete také použít kořenový hormon k rychlejšímu rozvoji kořenů na vašich úsecích, než je ponoříte do vody. A podobně jako při šíření semen Holanďanových dýmek můžete těžit z zahájení řízků ve skleníku. Pamatujte, že této rostlině se nejlépe daří v zónách 5 až 7, takže pokud váš region tyto podmínky neposkytuje, zakořenění bude v interiérech snazší.

Krok # 2. Údržba

Jakmile se u vašich řízků vyvine dostatek kořenových shluků, přesaďte je do úrodné, neutrální a dobře odvodněné půdy. Rostlinám se nejlépe daří v částečném stínu a stálé půdní vlhkosti. Zalévání jednou týdně je ideální, protože rostou a každou třetí zálivku můžete také hnojit vyváženým krmivem.

Péče o Dutchman’s Pipe Vine

Chcete-li udržovat holandskou révu a udržovat pořádek v oblasti, musíte pochopit, jak roste. Můžete podporovat a trénovat révu, aby šplhala v robustní mříži nebo dokonce v drátěném plotu. Poté prořezávejte brzy na jaře nebo pozdě v zimě, abyste zabránili přeplnění vinné révy prostorem.

Ořízněte rostlinu podle svých preferencí, ale nepokračujte více než třetinu jejího růstu. Jednoduše odřízněte nezdravé větve a ořízněte ty, které vyrůstají z tvaru rostliny. Pamatujte, že holandská réva může dosáhnout až 30 stop, takže každoroční prořezávání poškozených nebo příliš dlouhých stonků na základně je udrží ve správném tvaru a velikosti.

Závěr

Pokud hledáte jedinečnou vinnou rostlinu, holandská réva je nepochybně poutavá. Můžete si osvojit, jak šířit holandskou dýmkovou révu spuštěním ze semen nebo řízků. Obě metody jsou relativně jednoduché a zřízení by bylo v polytunnelů pohodlnější kvůli stálým ideálním podmínkám.

Pokud rozmnožujete Holanďanovu dýmku ze semen, chcete ji nejprve namočit na dva dny, aby zajistila klíčení. Také by bylo nejlepší zasít do polytunnelandu a potom na podzim přesadit sazenice. Na druhou stranu můžete na jaře sbírat řízky na vašich zdravých zralých Holanďanových dýmkových rostlinách.

Zakořeněte je v destilované vodě a sledujte její čistotu, dokud se u nich nevytvoří dostatek kořenů. Transplantujte řízky někde s částečným stínem do úrodné, dobře odvodněné a neutrální půdy. Během vegetačního období zalévejte jednou týdně a každou třetinu zálivky přihnojte.