Jak propagovat Heucheru ve 3 jednoduchých způsobech

Chcete vědět, jak šířit Heucheru? Heuchera, také známý jako korálové zvony, dodává každé zahradě barvu a texturu. Naštěstí je snadné rozmnožovat rostliny heuchera. Zde je vše, co potřebujete vědět o chovu a pěstování těchto okrasných rostlin.

Nejlepší podmínky růstu pro Heucheru

Rostliny Heuchera preferují částečně zastíněné oblasti, ale některým odrůdám se daří lépe na slunci. Musí být zasazeny do vlhké, dobře odvodněné a průměrné nebo bohaté oplodněné půdy. Pokud jde o zalévání, tyto rostliny nevyžadují mnoho, ale ujistěte se, že je trvale vlhký. Heucheras jsou rostliny, které jsou odolné v zónách USDA 4 až 9. To však většinou závisí na odrůdě, kterou pěstujete.

Jak propagovat Heucheru

Existují tři způsoby, jak můžete Heucheru šířit prostřednictvím semen, dělení a řízků listů.

Semeno

Aby heuchery rostly ze semen, je důležité je nejprve stratifikovat. To znamená, že semena budete muset skladovat v chladném prostředí (například v lednici) po dobu nejméně jednoho měsíce a půl. Po procesu stratifikace je umístěte na začáteční médium podle vašeho výběru.

Semena potřebují ke klíčení světlo. Semena Heuchera obvykle klíčí rychle. Postarejte se o semena, jako byste to udělali s jinými rostlinami, které rostou ze semen. Sazenice můžete zasadit do zahrady nebo je můžete dát do školky, dokud nebudou dostatečně zralé, aby přežily venku.

Divize

Mezi třemi způsoby šíření Heuchery je nejjednodušší způsob dělení. Rozdělení heucheras každé tři až čtyři roky je udržuje zdravé.

Takto můžete rostlinu rozdělit: vykopejte celou hromadu Heuchery. Vykopejte alespoň šest palců hluboko a nezapomeňte zachovat co nejvíce kořenů. Pomocí rukou jemně rozdělte rostliny na menší skupiny. Je důležité uchovat pro každou divizi alespoň čtyři výhonky a zdravé kořeny.

Každou část zasaďte do dobře odvodněné a vlhké půdy, přičemž horní část kořene trochu vykukuje z půdy. Zalévejte své rostliny hluboce a dávejte pozor, aby se voda dostala až ke kořenům. Půdu udržujte vždy vlhkou, dokud vaše sazenice nevyrostou. Jakmile budou zavedeny, zkontrolujte variantu heuchera, abyste zjistili, kolik zalévání potřebuje.

Řezy z listových pupenů

Řízky listových pupenů se vztahují na řízky odebrané z hlavního stonku. Každý řez by měl mít v sobě několik listů, protože tam budou růst listy. Řezy heuchery si můžete vzít kdykoli během vegetačního období, ale nejlepší čas by byl na jaře, protože vaše rostliny budou mít čas na zotavení, než začne zimní sezóna.

Postupujte takto: Poté, co jste odřízli řízky, namočte je do kořenového hormonu a poté je vložte do média pro zahájení semen nebo do směsi 50/50 perlitu a rašeliny. Nezapomeňte udržovat výsadbové médium vlhké a zvýšit vlhkost umístěním plastového krytu na rostlinu, ale plast by se neměl dotýkat listů. Jakmile se kořeny vyvinou, můžete je přesadit do zahrady nebo umístit do skleníku.

Proč pěstovat Heucheru ve skleníku Semi Pro?

Abyste zajistili úspěšný růst, je důležité zajistit zdravé pěstitelské prostředí pro vaše množené rostliny heuchera. Zde je několik důvodů, proč byste měli zvážit pěstování rostlin v poloprofesionálním skleníku:

Ochrana před škodlivými škůdci a chorobami

Mealybugs, weevils a list háďata jsou jedny z nejčastějších škůdců, kteří napadají rostliny heuchera. Tyto rostliny jsou prakticky odolné vůči chorobám, ale padlí jsou obvykle problémem. Pokud je budete držet v uzavřeném, dobře větraném polytunnel, snížíte tím riziko přitahování škůdců a chorob.

Skvělé pro lidi s omezeným prostorem pro zahrádkářství

Pokud chcete pěstovat okrasné rostliny, ale nemáte dostatek místa pro ošetřování kojeneckých rostlin, můžete použít polopropustný skleník. Malé skleníky mají standardní velikost šest stop, které můžete umístit na balkony, terasy nebo paluby. Existují však i menší velikosti, pokud dáváte přednost kompaktnějším rozměrům.

Začněte s výsadbou brzy

S mini nebo semipro skleníkem můžete začít s pěstováním rostlin brzy. Apolytunnel umožňuje řídit teplotu uvnitř instalací topných a chladicích systémů. Můžete také přidat pěstitelská světla a další příslušenství, které vašim rostlinám pomůže růst a prospívat, a vytvoří tak ideální prostředí pro pěstování specifické pro typ rostlin, které chcete pěstovat.

Ochrana před nepředvídatelnými povětrnostními podmínkami

Skleníky jsou užitečné při ochraně rostlin před nepříznivými povětrnostními podmínkami. Chrání vaši rostlinu před ledem, sněhem, mrazem, silnými větry a silným deštěm. Rostliny můžete umístit do struktury, dokud se počasí neohřeje. Heucheras mají mělké kořeny a mají tendenci se zvedat, pokud jsou opakovaně zmrzlé a rozmrazené. Abyste tomu zabránili, udržujte je uvnitř teplého skleníku.

Závěrečné úvahy o tom, jak šířit Heucheru

Pokud hledáte rostliny pro výzdobu vaší zahrady, heuchery jsou skvělé pro lemování zahradní postele nebo jako ohnisko ve vaší zahradě. Nyní, když víte, jak šířit Heucheru, budete moci pěstovat a pěstovat krásné rostliny pro vaši zahradu. Váš dvorek bude určitě vypadat úžasně, jakmile narostou jejich listy a prohloubí se jejich barvy.