Jak propagovat Croton ve 2 snadných způsobech

Pokud vás zajímá, jak šířit kroton, musíte být milovníky listů, které jsou postříkány živými odstíny fialové, oranžové, červené, žluté, zelené. Croton nebo Codiaeum variegatum mohou snadno přidat život do jakéhokoli prostoru.

Ve většině podnebí se tato nádherná rostlina pěstuje uvnitř. V oblastech, kde je počasí bez mrazu, však krotonu prospívá venku dobře. Pokud o krotonu potřebujete vědět něco, je to skutečnost, že jej můžete snadno šířit procesem vrstvení vzduchu nebo vrstvení vzduchu.

Několik základních údajů o Crotons

Vzhledem k tomu, že krotony jsou tropické rostliny, vyžadují vlhkou půdu, která se snadno odvádí a je bohatá na humus. Kromě toho tyto rostliny potřebují během zimní sezóny extra vlhkost, proto je nejlepší umístit květináče nebo nádoby na oblázkové tácky. Přestože se jejich růst během zimního období odpočinku zpomaluje, jsou schopni se přizpůsobit nižší vlhkosti.

Pokud chcete, aby si tyto rostliny udržely své úžasné barvy, nezapomeňte je po celý rok vystavit spoustě jasného světla. Ujistěte se však, že je nevystavujete příliš velkému slunečnímu záření, pokud nechcete skončit vybělením barev vašich krotonových listů. Zvažte jejich umístění ve světlém stínu venku nebo vedle obrazového okna, které je v zimní sezóně obráceno na jih.

Jak znásobit crotony řezáním stonků

Při správných podmínkách růstu může rostlina krotonů dorůst až do výšky 12 stop s listy, které se mohou rozšířit až na 6 stop. Podívejte se na tento podrobný průvodce pro množení krotonů řezáním stonků.

Krok 1: Proveďte řez pod růstovým uzlíkem

Chcete-li to provést, musíte z hrotů vzít asi 4 až 6 palců. Musíte však hledat růstový uzlík a provést řez pod ním. Když odstraňujete stonky, nezapomeňte ponechat asi tři až pět horních listů.

Krok 2: Vysušte mízu

Můžete se rozhodnout položit řez na noviny, abyste vysušili mízu. Je také přijatelné řezat řezáním práškovým dřevěným uhlím.

Krok č. 3: Zasaďte ji do správného druhu půdy

Při výsevu je nesmírně důležité používat perlit a rašelinu nebo říční písek. V případě, že vás zajímá, rašeliník nebo sphagnum je druh organické hmoty, která se částečně rozkládá a sklízí z mokřadů, které jsou kyselé. Na druhou stranu perlit označuje zpracovaný sopečný materiál, který je smíchán s půdou, aby změnil půdní spodní strukturu, zlepšil provzdušňování a zabránil zhutnění.

Krok č. 4: Uvařte kolem hrnce igelitový sáček

Jakmile je váš řez zasazen, popadněte velký plastový sáček a zavažte jej kolem nádoby nebo hrnce, abyste udrželi jeho teplo a vlhkost. Pokud je teplota udržována nad 70 ° F, můžete očekávat, že vaše řezání zakoření do jednoho měsíce.

Jak pěstovat krotony prostřednictvím vrstvení vzduchu

Tato technika zahrnuje použití větve vystavené nepřímému slunečnímu záření. Pamatujte, že stonek by musel být zakořeněn, když je připevněn k rostlině. Podívejte se na tuto příručku k šíření krotonů vrstvením vzduchu.

Krok 1: Proveďte úhlopříčku končetiny a podržte ji otevřenou

Opět nezapomeňte provést diagonální řez končetinou pod růstovým uzlem. Musíte provést šikmý řez stonkem až do přibližně poloviny jeho průměru. Řez musí být udržován otevřený dřevěným párátkem, které je do něj vloženo do strany.

Krok 2: Aplikujte trochu prášku kořenového hormonu

Poté pomocí malého štětce naneste na ránu stonku trochu prášku kořenového hormonu.

Krok č. 3: K zakrytí řezu použijte rašeliník

Jakmile použijete kořenový hormon, budete muset oblast řezu pokrýt vlhkým rašelinovým mechem. Tuto oblast můžete udržovat vlhkou, pokud ji obalíte polyetylénem a přelepíte, aby byly obě strany rány uzavřené.

Krok č. 4: Odřízněte stonky, když se začnou projevovat kořeny

Jakmile si všimnete kořenů ukazujících proti plastovému krytu, musíte před odstraněním plastu odříznout větev pod vrstvami.

Krok č. 5: Umístěte nově zakořeněnou větev do rašelinové hlíny

Po řezání můžete nově zakořeněnou větev zasadit do nádoby naplněné rašelinovou hlínou. Očekávejte, že vaše řízky do měsíce zakoření, pokud jsou udržovány teplé.

Dokážete pěstovat Crotons v hobby skleníku?

Hobbypolytunnelis je ideálním místem pro pěstování vašich nádherných krotonů a dalších druhů tropických rostlin. Protože toto uzavřené prostředí umožňuje manipulovat s jeho vnitřní teplotou a vlhkostí, mohou si vaše rostliny užívat stabilní a konzistentní tropické počasí po celý rok!

To je ideální volba pro milovníky zelených, kteří žijí v oblastech, kde je většinou chladné podnebí. Přemýšlejte o tom, že budete mít svou vlastní tropickou oázu, kde se můžete zbavit stresu, dobít a omladit – bez ohledu na počasí venku!

Kromě ochrany rostlin před nepříznivými povětrnostními podmínkami působí hobbypolytunnelcan také jako ochranná bariéra proti sezónním škůdcům a ničivým zvířatům, která mohou potenciálně způsobit nevratné poškození vašich rostlin.

Naučte se propagovat Crotona v hobby skleníku!

Nyní, když víte, jak šířit kroton, zkuste to ve svém vlastním hobby skleníku! Zjistěte, proč založení vlastního hobbypolytunnelis stojí za investici.