Jak propagovat aglaonému pomocí 4 praktických metod

Pokud se chcete dozvědět, jak šířit Aglaonema, jste na správném místě. Tyto oblíbené pokojové rostliny se obvykle vyskytují v domácnostech po celém světě. Aglaonema, známý také jako čínský evergreen, je známý svou silou a schopností snadno se přizpůsobit jakémukoli typu prostředí.

Protože jsou vysoce adaptabilní, nebudete mít problém s jejich šířením v oblastech, kde je podnebí většinou chladné nebo teplé. Jedním z nejlepších důvodů, proč mnoho lidí přidává Aglaonema do svých vnitřních obytných prostor, je skutečnost, že jejich krásná zeleň může dobře ladit s jakýmkoli typem interiérového designu. Tato rostlina vám může nabídnout více než 100 možností Aglaonema, ze kterých si můžete vybrat!

4 metody šíření aglaonemas

Budete rádi, že metody šíření Aglaonemas jsou cokoli jiného než komplikované. Tuto rostlinu můžete pěstovat prostřednictvím kmenových řízků, kořenových řízků, semen a také tkáňové kultury. Podívejme se podrobněji na každou z těchto metod.

Metoda č. 1: Kmenové řízky

Jelikož se jedná o nejjednodušší způsob šíření Aglaonemas, je tento způsob široce používán mezi těmi, kteří v zahradnictví začínají. Chcete-li začít, můžete se podívat na nové výhonky, které mají alespoň pět listů, nebo můžete odříznout starou stonku rostliny. Bez ohledu na váš výběr se musíte ujistit, že je řezačka dezinfikována, aby bylo zajištěno zdraví vašich rostlin.

Jakmile jsou řízky shromážděny, nezapomeňte je zasadit do směsi kokosu a rašeliny nebo do půdy. Dále musíte nádobu umístit do průměrných teplot v místnosti i na nepřímé sluneční světlo. Pamatujte, že vašim novým řízkům nebude dobře, pokud je umístíte do chladného prostředí.

Po období 25 až 45 dní očekávejte, že si všimnete nových výhonků vycházejících z řízků.

Metoda č. 2: Kořenové řízky

Většina fanoušků zelených souhlasí s tím, že šíření Aglaonemas pomocí kořenových řízků je nejbezpečnější způsob, jak jít. Tato metoda však může být pro začátečníky trochu náročná, protože vyžaduje zvláštní péči. Jinými slovy, tato metoda není pro slabé povahy.

Pokud používáte tuto metodu, oddělujete mateřskou rostlinu kořeny od rostliny. Nová rostlina je umístěna do nové nádoby a uchovávána na místě, kde může získat nepřímé sluneční světlo. Během 5 až 10 dnů si nová rostlina rychle vybuduje své vlastní kořeny.

Je nesmírně důležité umístit nový závod do oblasti s mírně vyššími teplotami. Aglaonemy, které se množí z kořenových řízků, jsou hodně podobné těm, které se šíří z kmenových řízků, protože oběma se v oblastech s nízkými teplotami nebude dařit.

Metoda č. 3: Semena

Semena, která používáte k množení Aglaonema, musí být čerstvá. Můžete sbírat čerstvá semena ze základny svých zralých květin Aglaonema. Než cokoli jiného, ​​ujistěte se, že jsou vaše semena omyta v kyselé vodě.

Mějte na paměti, že aglaonémy množené pomocí semen vyžadují použití směsi kokosu a rašeliny nebo půdní směsi pro klíčení semen. Dalším krokem je rozetření čerstvých semen na směs, než je lehce zakryjete. Pro dosažení nejlepších výsledků umístěte nádobu na průměrné teploty místnosti, kde mohou být semena vystavena nepřímému světlu.

Klíčení semen trvá v průměru asi 45 až 60 dní.

Metoda č. 4: Tkáňová kultura

Pokud potřebujete množit velké množství sazenic Aglaonema během kratší doby, pak je tato metoda dokonalým způsobem. Z tohoto důvodu je rozmnožování těchto rostlin prostřednictvím tkáňové kultury široce používáno pro hromadnou výrobu i pro komerční účely. Tato metoda spočívá v produkci nových sazenic s použitím malé části listů, stonku nebo kořene původní rostliny.

Bez prostředí laboratorního typu nebude tato metoda šíření fungovat, protože zahrnuje tkáňovou kulturu. Přirozené povětrnostní podmínky se semenáčkům postupně zavádějí. Ačkoli je rychlost růstu vašich Aglaonemas pomalejší díky šíření tkáňové kultury, je to stále nejlepší způsob, jak je hromadně produkovat.

Je dobrý nápad pěstovat rostliny ve skleníku Semi Pro?

Ano, je to určitě skvělý nápad pěstovat své vzácné rostliny v poloprofesionálním skleníku. Podívejte se na některé z nejlepších důvodů, proč tomu tak je:

Expozice vaší rostliny vůči škůdcům a škůdcům je omezená

Pěstování rostlin uvnitř částečně propolytunnel vám dá klid, že uzavřený prostor omezuje jejich vystavení hrozbě škodlivého hmyzu a zvířat.

Eliminuje potřebu nouzových příprav v případě špatného počasí

Nastavení vlastního polopropolytunnelalso také znamená poskytnout jim vrstvu ochrany před nepříznivými povětrnostními podmínkami, která může všechny vaše zahradnické snahy jen promarnit. Zatímco tradiční venkovní zahradníci připravují nouzové přípravy před bouřkou nebo vánicí, můžete si odpočinout s vědomím, že vaše rostliny jsou zabezpečené a chráněné.

Zahradnictví si můžete užít kdykoli

Nejlepší možností, jak vyzkoušet polytunnelzahradnictví, je však to, že si můžete zahradu zahrát bez ohledu na počasí venku.

Pro své rostliny můžete vytvořit nejlepší prostředí pro pěstování

A co víc, protože můžete regulovat úrovně teploty a vlhkosti ve vašem částečně pro skleníku, můžete pro ně snadno vytvořit a udržovat optimální růstové prostředí.

Závěrečné úvahy o tom, jak propagovat Aglaonema

Naučit se šířit aglaonému je nutností pro každého, kdo miluje tuto rostlinu. Stačí si vybrat kteroukoli z metod, které jsme uvedli výše, a můžete začít.