Jak připravit semena plodin před výsadbou v polytunnel

Než produkují ovoce a zeleninu, každá rostlina začíná semenem a jak připravit semena plodin před výsadbou v apolytunnelis způsob, jak objevit.

Začněte tím, že použijete svá čerstvá semínka. Pokud vám zbyla semena z předchozího roku, mohou být před pokračováním testována na klíčivost. Na papírovém ručníku můžete mít navlhčenou řadu semen, od pouhých 10 do 100 semen.

Poté papír přeložte přes semínka a vložte je do igelitového sáčku v teplejší oblasti. Vyjměte tento papír a dvakrát denně prohlédněte semena a postříkejte je vodou, aby kolem semen zůstala vlhkost. Po určitém počtu dní potřebných k jejich vyklíčení spočítejte, abyste zjistili, kolik semen vyrostlo, a vypočítejte procento klíčení. Bez dalších okolků pojďme k diskusi.

Jak spustíte ApolytunnelWith Seeds?

Věci, které budete potřebovat

Abyste mohli začít, budete si muset připravit následující: mísu, sterilní podnos pro osivo, vermikulit, zalévací půdu, volitelný průhledný plastový sáček, topnou podložku, stříkací láhev, volitelný ohřívač, ventilátor, zářivkové osvětlení, větší nádoby a vaše univerzální hnojivo.

Postupy

Začněte plněním květináčů, podnosů na osivo a rašelinových květináčů vlhkou směsí pro začátek semen. Semena zasaďte podle pokynů na obalu osiva a uspořádejte je do dvou až tří semen z každé nádoby do hloubky nejvýše ½ palce. Poté semena zakryjte půdou a použijte vodu k mlžení.

Poté zakryjte hrnce nebo podnosy plastovým obalem. Umístěte je na světlá a teplá místa a můžete je vyrábět pomocí elektrické topné rohože, která umožní osivu regulovat teplotu půdy. Jakmile se objeví vaše sazenice, sundejte plastový obal.

Udržujte výsadbovou směs vlhkou, ale vyvarujte se její podmáčenosti. Poté nůžkami odstřihněte přebytečné sazenice rostlin a z každého květináče ponechejte sazenici. Přidělte jeden až dva týdny na proces hnojení pomocí ve vodě rozpustného hnojiva o čtvrtinové síle 5-10-5. O těchto krocích jste se dozvěděli také v dalších blogových příspěvcích, které zde máme.

Pomocí ¼ svého hnojivového roztoku zalévejte sazenice a po hnojení rostliny. Jakmile jsou sazenice staré osm týdnů, jsou připraveny vysadit venku a vytvrdnout, pokud to dovolí povětrnostní podmínky. Jinak je přeložte do větších nádob, aby mohly růst.

Jak připravujete Apolytunnel na výsadbu?

Skleníky jsou celoroční domy pro vaše rostliny a celoroční struktura, která uspokojí potřeby vašich plodin. Je zajímavé si povšimnout, že pokud jde o novou přípravu tunelů pro novou výsadbu v nadcházejícím roce, zimní období je nejlepším obdobím pro reorganizaci skleníku, což zahrnuje odstraňování rušení a další zvyky.

<

Dobytí nedostatečného větrání je výzvou pro mnoho zahradníků. Musíte se ujistit, že máte dostatek otvorů, které umožňují lepší cirkulaci vzduchu, a to by zahrnovalo lamelové větrací otvory a dva střešní větrací otvory přímo nahoře.

Automatické otevírání větrání

Jedním ze základních zahradnických zařízení je automatický otvírač větrání. To by mohl být váš nejlepší zachránce života v teplejších dnech, a pokud z jakéhokoli důvodu zapomenete otevřít ventilační otvory, zajistíte tím, že teplý vzduch může i nadále unikat a zabraňovat rostlinám dosáhnout bodu scvrknutí.

Použití stínové sítě

Během léta je skvělé chránit vaše rostliny před ostrým sluncem, takže musíte zajistit, abyste investovali do stínové síťoviny, která přeskočí každou stranu skleníku. Také se vám mohou hodit žaluzie uvnitř, ale mohou být drahé a mohou mít tendenci se dostat do vašich květináčů, stejně jako do vašich rostoucích tašek. Použijte cenově dostupnější levnou odstínovou barvu, kterou můžete snadno opláchnout.

Instalace elektřiny

Instalace elektřiny ve vašempolytunnelmůže zahrnovat náklady, ale bude to stát za to, protože to může otevřít mnoho možností. Umožní vám mít správný světelný zdroj pro práci v noci, když zapojíte vyhřívané podložky nebo propagátory.

Elektrické ohřívače můžete provozovat také večer, díky funkci termostatu, ve které využívají energii, kdykoli ji potřebujete. Můžete si najmout elektrikáře, aby se vyhnuli nehodám.

Generování tepla

Zdroj tepla může prodloužit období růstu a zvýšit rozsah rostlin, které můžete pěstovat. Pokud máte napájení, ohřívač s automatickým termostatem provede práci pro vaše potřeby. Snažte se v zimě udržovat bezpolytunový mráz, protože míříte na teplotu nejméně čtyři stupně Celsia.

Ukládání vody

Skleníkové rostliny vyžadují více vody než rostliny pěstované mimo skleník. Co můžete udělat, je použít zadek na vodu napojený na svody, pokud jste zvyklí mít pro rostliny vodu z vodovodu nebo dešťovou vodu.

Clearing The Greenhouse

Než začnete s pěstováním a setím, můžete vyčistit polytunnelo ze starých rostlinných materiálů, které mohou skrývat nemoci. Je dobré kompostovat před vyčištěním povrchů polic a přípravou mýdlové teplé vody.

Jak připravujete semena před výsadbou?

Nemusíte být mistrovským zahradníkem, abyste nadchli své návštěvníky rostlinami nebo bylinkami, které vlastníte – příprava semen před výsadbou je snadná a zvládnou ji i farmáři začínající v oboru.

  • Umístěte semínka do semenníků do papírového sáčku, když skládáte shora dolů. Nezapomeňte nádobu důkladně protřepat, abyste odstranili semena z jejich lusku. Otevřete tento vak a vyberte semenné lusky. Vyhoďte je, jak sypete semena na noviny.
  • Poté začněte tím, že napustíte misku studenou vodou a přivedete semena s mokrou membránou, včetně dýňových semen nebo rajčat. Tato semínka mají tendenci se cítit slizká na dotek, takže co můžete udělat, je otřít semena prsty a odstranit membránu. Naberte semínka a uložte je do novin.
  • Vezměte kousek brusného papíru do sklenice a položte jej na drsnou stranu obrácenou k vnitřku hrnce, stejně jako papír po stranách. Poté umístěte semena do jedné odrůdy do nádoby a zakryjte. Nádobu dobře protřepejte, aby došlo k vertikutaci osiva.
  • Dále naplňte misku vodou a vložte semena, která se chystáte zasadit do vody, a ujistěte se, že jsou ponořena. Nechte semena po dobu dvou hodin nasáknout vlhkostí a poté je nabijte k výsadbě. Pro každou z odrůd osiva použijte různé misky.
  • Po namočení namočte své vegetariánské semínka dezinfekčním roztokem, abyste bojovali proti bakteriím a plísním. Naplňte si vanu vodou a bělidlem a sem vložte semena a nechte je máčet jednu až dvě minuty. Odstraňte semínka a položte je na noviny, aby uschly.

Jak připravit semena plodin před výsadbou v apolytunnelmůže zpočátku znít technicky, ale se správnými strategiemi to dokážete esovat.