Jak přezimovat kapradiny. Nejlepší 3krokový průvodce

Pokud chcete vědět, jak přezimovat kapradiny, můžete postup zjednodušit do tří kroků. Více než rozdělení kapradin v rámci údržby a šíření se každý zahradník musí naučit správné zimní péči o kapradiny. Pamatujte, že pěstování kapradin je celoroční odpovědnost.

S kapradinami můžete zacházet jako s domácími rostlinami a pěstovat je v interiérech, ale někteří zahradníci je mají ve svých zahradách. Proto musíte mít apolytunnelto k ochraně těchto rostlin, zvláště když na vašem místě zažívají drsné zimy. Stejně jako u přezimování jiných rostlin je výhodné mít apolytunnel pro celoroční pěstování.

Jak přezimovat kapradiny pro úspěch

Krok # 1. Příprava

Klid

Prvním krokem pro přezimování kapradin je jejich povzbuzení ke vstupu do klidu. Můžete to udělat zadržením zalévání a hnojení. Jakmile zjistíte, že se tvoří nové výhonky, můžete v těchto postupech pokračovat.

Aklimatizace

Také jim chcete pomoci se na zimu aklimatizovat na nové vnitřní místo. The Polytunnelor jakékoli chráněné oblasti by bylo nejlepší pro přezimování kapradin. Je však nutné zdůraznit, aby se rostliny nikdy okamžitě nepřesouvaly na nové místo, aniž by si je postupně zvykly na podmínky.

Nejlepší čas proto, aby se kapradiny dostali do interiéru, je před prvním mrazem, aby měli dostatek času na přizpůsobení. Je tedy nemožné obnovit rostliny, které zmrzly. Zahradníci často používají garáž k aklimatizaci, než na zimu umístí kapradiny do interiéru.

Uspořádání rostlin

Pomohlo by, kdybyste také prořezali kapradiny, takže zůstanou jen nové listy. Tento postup je nezbytný, aby se zabránilo nepořádku z nadměrného růstu, když jej přivedete do interiéru. Nechcete přivést žádné mrtvé listy.

Kromě prořezávání chcete také rostliny postříkat, abyste eliminovali potenciální hmyz, který se v nich skrývá. Zkontrolujte spodní stranu listů a zkontrolujte každou část rostliny. Ti, kteří mají kapradiny v květináči, by je měli přesunout do nádoby o třetinu větší, pokud jsou kořeny, aby se později usnadnilo zalévání.

Krok # 2. Poznejte svou kapradinu

Dalším krokem k přezimování kapradin je znalost rostlin, které máte. To vám umožní pochopit ideální postupy pro ně během zimních měsíců. Musíte zkontrolovat specifické potřeby vašich odrůd, ale můžete také klasifikovat kapradiny na vždyzelené a listnaté.

Vždyzelené kapradiny

Například vždyzelené kapradiny obvykle rostou v zónách 3 až 19. Proto tyto rostliny zůstanou v zimě zelené, odtud název. Zimní praxe, kterou můžete udělat pro vždyzelené kapradiny, zahrnuje udržování vlhkosti půdy a ořezávání listů, které vyrostly.

Listnaté kapradiny

Na druhou stranu listnaté kapradiny pravděpodobně odumírají na podzim, protože v zimě nezůstanou zelené. Proto musíte odumřít mrtvé listy a přes zimu je umístit někam na teplo. Můžete je také mulčovat pro další ochranu před drsnými zimními teplotami.

Celkově stojí za zmínku, že některé kapradiny můžete v zimě nechat vyschnout. S těmito druhy je můžete nechat přirozeně se rozložit a stále budou produkovat nové listy. Mrtvé listy pak můžete odstranit na jaře příštího roku, protože i tak budou chránit korunu.

Krok # 3. Podle toho upravte

Posledním krokem v přezimování kapradin je úprava jejich nového umístění. Obecně musíte vnitřní prostředí udržovat v teple, ale zajistěte, aby kapradiny nedostávaly přímé světlo ani teplo. Pamatujte, že příliš mnoho světla nebo dokonce plné slunce rostliny poškodí a spálí listy.

Dalším postupem, který musíte udělat, je zkontrolovat jejich půdu a zabránit jejímu vysychání. Dávejte však pozor, abyste rostliny nepřetékali, abyste se vyhnuli chorobám. To je důvod, proč byste během repotování před přezimováním neměli vybírat příliš velký kontejner.

Potřebujete oplodnit kapradiny? Kapradiny se během zimních měsíců nemusí krmit. Možná však budete muset na konci sezóny snížit mrtvé listy kolem několika centimetrů koruny.

Jak vysazovat kapradiny venku

Kdy můžete po zimě umístit nebo vysadit kapradiny venku? Poté, co pomine nebezpečí mrazu, můžete venkovní pěstování obnovit. Před umístěním rostlin venku však musíte zajistit, aby byla noční teplota kolem 50 ° F, aby se předešlo problémům.

V tomto okamžiku byste měli vědět o ideálních podmínkách růstu kapradin, které pěstujete. Například dávají přednost stínu nebo slunci? Ať tak či onak, vyberte oblast s úrodnou a dobře odvodňující půdou a udržujte půdní vlhkost.

Závěr

Zimní sezóna nemusí být pro pěstitele kapradin náročným obdobím roku. Vědět, jak přezimovat kapradiny, by vám mělo pomoci udržet tyto rostliny šťastné po celý rok. Musíte však znát specifické podmínky a požadavky vašeho druhu kapradiny, protože některé kapradiny by se měly v zimních podmínkách dobře vypořádat.

Jinak by bylo nejlepší, kdybyste je povzbudili, aby podstoupili klidu. Připravte rostliny prořezáváním a hadím, než je jemně aklimatizujte v interiéru. Pomohlo by, kdybyste také přesazili kořenové kapradiny, než je přezimujete.

Poté je vložte do polytunnelů, aby byly chráněny před extrémním chladem. Nepotřebujete přímé světlo ani teplo, protože by to mohlo více poškodit kapradiny. Udržujte půdní vlhkost a měli byste být schopni umístit rostliny venku na jaře poté, co pomine nebezpečí mrazu.