Jak přezimovat Coleus správnou cestou

Vědět, jak přezimovat coleus, je nesmírně důležité, pokud chcete po celý rok obdivovat jeho krásu. Jak velmi dobře víte, coleus je známý svými odstíny barev.

Díky široké škále odstínů pro své listy je tato tropická rostlina ideální pro oživení vaší zahrady. Když však teplota klesne pod 50 stupňů F, její barvy budou matné a nakonec uschnou.

Pokud váš koleus není připraven přivést chladné počasí nebo mráz, určitě by nevydržel dlouho. Vědět, jak přezimovat coleus, je zásadní, protože jakmile přežijí chlad, můžete si být jisti, že si jeho nádheru užijete po delší dobu.

Jak zajistit, aby váš Coleus přežil zimu

Stejně jako je snadné zasadit a množit coleus, stejně snadné je i jeho přezimování. Musíte se jen ujistit, že pro ni můžete udržovat ideální teplotu. To znamená, že byste museli přemístit rostlinu do oblasti, kde můžete ovládat teplo.

Nejlepší místo pro ovládání teploty je uvnitř. Z tohoto důvodu před prvním mrazem přemístěte své nádoby s coleus dovnitř. Ale než to uděláte, ujistěte se, že tam nejsou žádné chyby a že listy jsou bezprašné.

Rostliny byste museli začít kopat na podzim, jinak by bylo příliš pozdě, až bude příliš chladné počasí. Získejte celý kořenový systém, a i když to není nutné, oříznutí horní poloviny vám může pomoci, pokud jde o snížení šoku.

Použijte dobře odvodňovací půdu a umístěte je do nádob vhodných pro jejich velikost. Než je úplně přepravíte dovnitř, nechte je nejprve asi týden přizpůsobit se změně prostředí.

Ve zvolené oblasti musí být dostatek světla, protože je to nezbytné pro růst každé rostliny. To může pocházet ze slunečného okna nebo pod umělou lampou. Nezapomeňte je dostatečně hydratovat pro jejich potřeby a pro kontrolu škůdců a chorob.

Nezapomeňte si před transplantací vzít řízky

Kromě toho, že budete mít coleus v bezpečí před nepříznivým počasím, můžete použít odřezky ke zvýšení zásoby kultivarů. Stejně tak je začněte brát na konci podzimu, abyste získali více šancí na přežití.

Odřízněte asi tři až čtyři palce špičky vašich zdravých rostlin coleus. Poté odstraňte listy ve spodní části a vložte asi 12 z těch, které jste nakrájeli, do 6palcového hrnce. Poměr lze upravit v závislosti na velikosti kontejneru.

Vyberte si rašelinový mech, půdu pro zalévání a dokonce i písek, které se doporučují pro řízky Coleus. Můžete také ponořit konce rostliny do kořenového hormonu, i když mohou přežít i bez nich.

Poté je můžete přesunout do interiéru za ideálních podmínek. Asi po týdnu se vytvoří kořeny a můžete je začít přesouvat v jednotlivých květináčích. Přibližně po šesti týdnech je začněte přesazovat do větších nádob.

Nejdůležitější důvody, proč je zahradnictví Polypunnel prospěšné pro vás a vaše rostliny

Věděli jste, že sami sobě a svým rostlinám uděláte velkou laskavost, pokud se rozhodnete vyzkoušet Polytunnel Gardening? Ačkoli získání minipolytunnelor nebo hobbypolytunnel může vyžadovat, abyste investovali do vysoce kvalitních materiálů, dostanete za svůj buck nejlepší odměnu. Odměny stojí za každý cent, který utratíte.

Chcete-li tento bod dokázat, podívejte se na nejlepší důvody, proč má zahradnictví polytunnel velký smysl.

Můžete ovládat rostoucí prostředí svých rostlin

Co může být lepší, než být schopen kontrolovat podmínky rostoucího prostředí vašich rostlin? Protože apolytunnel je uzavřená struktura, budete schopni manipulovat s teplotou, větráním a vlhkostí tak, aby vyhovovaly potřebám vašich drahých rostlin.

Budete mít mnoho možností rostlin

Vzhledem k tomu, že budete mít volnou ruku v pěstitelském prostředí svých rostlin, budete mít nespočet příležitostí pěstovat rostliny, které nepocházejí z vaší oblasti. Pokud jste vždy chtěli pěstovat exotické tropické rostliny od nepaměti, je to vaše šance!

Chráníte své rostliny před špatným počasím

Yourpolytunnelcan poskytuje vašim rostlinám vrstvu ochrany, která je chrání před živly. Jinými slovy, není třeba provádět nouzové přípravy v případě bouřky nebo vánice.

Udržuje škůdce a zvířátka daleko

Ničivý hmyz a zvířata jsou záhubou každého zahradníka. I když to platí pro tradiční nadšence pro venkovní zahrádku, neplatí to pro ty, kteří se zabývají zahrádkářstvím. Rostliny pěstované v uzavřené struktuře mají zvláštní ochranu před neustálou hrozbou škůdců a tvorů.

Můžete si vypěstovat vlastní jídlo

Není nic lepšího, než mít možnost vypěstovat si vlastní jídlo. Kromě úspory peněz na nákup potravin si můžete být také jisti, že vy a vaše rodina sklízíte úrodu ovoce, zeleniny a bylin, které nejsou vystaveny škodlivým chemikáliím a pesticidům.

Závěrečné úvahy o tom, jak přezimovat Coleus

Uvědomte si, že je přirozené, že Coleus během zimy ztratí svůj obvyklý barevný nádech. Některé z listů mohou dokonce uschnout a spadnout.

Takže je to prostě spící, ne mrtvé, pokud víte, jak přezimovat coleus. Poté, co přijde jaro, nakonec vyklíčí nové listy. Možná se do té doby můžete dokonce rozhodnout, že je budete pěstovat ve svém vlastním skleníku.