Jak předklíčit travní semena

Zajímá vás, jak předklíčit semena trávy? Stejně jako ostatní rostliny, i semena trávy potřebují pro klíčení a růst kyslík, sluneční světlo, vodu a vzduch. Předklíčování těchto semen před výsadbou urychlí proces růstu a vaše tráva začne okamžitě růst ještě předtím, než je zasadíte na trávník.

Jak můžete předklíčit vaše travní semínka?

Klíčení je proces pěstování semene do sazenice nebo mladé rostliny. Po umístění do životaschopného růstového prostředí semena začnou prorazit a usadit se klíčením. Zahradníci předklíčují svá travní semena, aby urychlili proces růstu.

Aby vaše semena trávy měla největší šanci na přežití, je zde několik věcí, které byste měli zvážit během procesu před klíčením:

Vlhkost

Vaše semena potřebují správné množství vlhkosti pro tvrdou vnější skořápku semen, aby absorbovala vlhkost. Epigealním nebo hypogealním klíčením semeno během procesu klíčení vystřelí. Jakmile semena nasají veškerou vlhkost, srst semene se rozbije a uvolní místo pro vznikající kořenový hrot, známý také jako radicle. Radikel lámající se kolem semenného pláště znamená začátek období klíčení.

Světlo

Množství světla, které vaše semena potřebují pro správné klíčení, je relativní k jejich velikosti. Například menší semena potřebují k vývoji správné množství světla. Musíte se ujistit, že vaše travní semena jsou zaseta ve správné hloubce; jinak by se nemuseli vystavit světlu, když se pokusí prorazit půdu. Když k tomu dojde, vaše semena nebudou fotosyntetizovat.

Kyslík

Vašim semenům se nejlépe daří ve vysoce kvalitní půdě a kvalita vaší půdy závisí na následujících faktorech: počet živin, které má, dusík v zemi a kyslík. Například zhutněná půda nemá dostatek kyslíku, aby mohla růst kořenů a podpořit růst rostlin.

Teplota

Teplota, kterou vaše travní semena potřebují, závisí na typu trávy, kterou sadíte. Například během podzimní sezóny musíte zasít chladnou sezónní trávu, aby měli dostatek času na odpočinek v zemi. Vaše semena musí mít dostatek času na shromáždění potenciální energie a přípravu na klíčení. Travní semena obvykle klíčí, když půda dosáhne ideální teploty pro klíčení.

Měli byste pěstovat své rostliny a trávy ve skleníku Semipro?

Semipropolytunnel je skvělé místo pro začátek klíčení vašich semen. Vzhledem k tomu, že vaše semena trávy je třeba pěstovat za určitých podmínek, aby vyklíčila, umístěte je dovnitř apolytunnel, aby byla vaše semena chráněna před venkovními prvky. Pokud si na podzim nebo v létě rozšíříte svá travní semena na apolytuně, na podzim budete mít svěží a krásný trávník.

Kromě toho zde uvádíme několik důvodů, proč byste měli své rostliny a trávy pěstovat ve skleníku:

Chraňte svou trávu před běžnými škůdci trávníku

Mezi nejčastější škůdce, kteří mohou poškodit vaši trávu, patří hlodavci, jako jsou krtci a hmyz, jako jsou brouci, ploštice, červotoč a červi. Může být těžší spatřit menší zvířátka, ale je nutné je včas odhalit, protože by mohly výrazně poškodit váš trávník. Umístěním vašich travních semen do apolytunnelů zajistíte, že budou klíčit a správně růst, protože snižuje riziko napadení hmyzem.

Sázejte trávy kdykoli během roku

Existují určitá období roku, kdy můžete zasadit semena trávy. Ale se skleníkem budete moci pěstovat své rostliny a semena kdykoli během roku. Mnoho zahradníků používá skleníky k vytvoření mikroklimatu řízením teploty, světla a půdních podmínek uvnitř. Bez ohledu na počasí budete moci kdykoli vysadit rostliny a trávy v teplé nebo chladné sezóně.

Chraňte své rostliny a trávy před špatným počasím

Skleníky Semipro jsou užitečné pro ochranu rostlin před špatným počasím. Semena trávy jsou jemná a je třeba je chránit před povětrnostními vlivy. Silný vítr, silné deště, mráz a přebytečné teplo mohou vaše semena trávy rychle zabít. Umístěním do skleníku je můžete udržet zdravé a bezpečné, jak rostou. Jakmile vyrostou a vytvoří si své kořeny, můžete je po zahřátí přenést na trávník.

Skleníky přicházejí ve všech tvarech a velikostech

Když si lidé pomyslí na skleník, okamžitě si pomyslí na obrovskou velikost stodoly. Skleníky však ve skutečnosti přicházejí v různých tvarech a velikostech. Kromě velkých skleníků si můžete zakoupit nákladově efektivnější a kompaktní verzi: mini-skleníky. Tyto skleníky mají standardní výšku šest stop, ale existují i ​​menší, které se vejdou i na vaše desky.

Závěrečné úvahy o tom, jak předklíčit travní semínka

Stejně jako u jiných semen, tyto faktory určují, zda vaše semena budou úspěšně klíčit nebo ne. Například pokud seje vaše osivo v chladné sezóně, když je půda příliš studená, bude nějakou dobu trvat, než vyroste, i když se teplota půdy zahřeje. Pro zahradníky je tedy klíčové vědět, jak předklíčit travní semena, a porozumět potřebám konkrétních potřeb typu trávy, kterou vysazujete. Tímto způsobem si budete moci po léta užívat svěžího zeleného trávníku.