Jak používat Polytunnel pro začátečníky v 6 snadných krocích

Zajímá vás, jak použít tunel pro začátečníky? Jste na správném místě. Určitě se toho hodně naučíte!

Zde byste měli vědět:

Apolytunnelis je vynikající investicí pro zahradníky. Pomůže vám dosáhnout ideálního prostředí vašich rostlin, zejména pokud vaše oblast není vhodná pro žádné zelené plochy.

Takové struktury jsou vyrobeny pro vás, aby řídily vlhkost, teplotu a podmínky, které rostliny potřebují, což je zásadní pro jejich biologické procesy.

Vsadím se, že jste v takových věcech noví, protože jste tady a čtete tento článek. Naštěstí, pokud jste v zahradnictví začátečník, stále si můžete koupit svůj skleník, což je pro vás štěstí.

Než se však pustíme do používání skleníku, možná se budete chtít dozvědět více o samotném tunelu.

Co je skleník?

Možná budete chtít pěstovat svou produkci, ale vaše místo nemá bohatou půdu, může být příliš horké (nebo studené) nebo se vám může těžko pěstovat rostliny, protože některé faktory ovlivňují růst vašich zelených, pak by být znamením, že potřebujete skleník.

Skleník je struktura vyrobená ze dřeva nebo kovu obklopená nebo „zazděná“ plastovou fólií nebo jiným materiálem, která umožňuje pronikání světla a cirkulaci vzduchu a slouží k pěstování rostlin.

Uvedená konstrukce se skládá ze střechy, výstupního / vstupního bodu a čtyř stěn.

Proč používat skleník?

Proč se tedy většina zahradníků rozhoduje pro apolytunnelin ve svých domovech?

Uvidíte, že apolytunnel vám pomůže vyřešit problémy spojené se změnami počasí a sezónními problémy, které mohou bránit úspěšnému klíčení a růstu rostlin, protože můžete ovládat faktory uvnitř budovy.

Kromě toho vám umožňuje pohodlně pěstovat produkci, protože snižuje fyzické nároky, zejména u osob s omezeními.

A samozřejmě, jediným důvodem, proč skleníky existují, je uzamknout vlhkost uvnitř a současně umožnit vyvážení správné teploty, kontrolu nad tím, co rostlina potřebuje.

Jak všichni víme, rostliny se liší velikostí, tvarem a potřebami. Některé vzkvétají v horkých oblastech, zatímco jiné druhy dávají přednost tomu, aby byly vlhké. Proto jsou skleníky užitečné, protože mohou nechat rostliny růst po celý rok.

Hubení škůdců by bylo jednodušší, protože opět máte kontrolu nad faktory uvnitř; Na rozdíl od venkovní zahrady nechává otevřený prostor vaše rostliny náchylné k povětrnostním vlivům a problémům se škůdci, které obvykle zpomalují proces růstu rostlin a obvykle způsobují jejich odumírání.

Někteří zahradníci přesto mají pro vlastníky skleníku různé účely.

Většina zahradníků využívá místnost k pěstování rostlin po celý rok, zatímco někteří by nechali růstový proces jejich rostlin probíhat uvnitř, než se přesunou na venkovní zahradu.

Je však na vás, jak byste svůj skleník využili, a když už jste začátečník, pak je zde návod, jak skleník používat. Přečtěte si další informace.

Jak mohu použít skleník

Nyní, když víte, co apolytunnelis a proč ho většina zahradníků používá, je čas, abyste pochopili, jak používat polytunnel pro začátečníky.

Krok # 1. Určete své potřeby a vyberte styl skleníku

Výběr stylu se netýká pouze oblečení, které nosíte, ale také skleníků.

Styl, který pro polytunnel zvolíte, bude záviset na oblasti, kam jej umístíte.

Volně stojící konstrukce jsou umístěny v oblastech s vyšší úrovní prostoru; toto je obvykle umístěno ve vaší zahradě. Uvedený styl se běžně používá, protože umožňuje pronikání světla všemi jeho zdmi.

Avšak zjevně kvůli svému názvu vyžaduje sklonový styl, aby stála zeď existující konstrukce; pouze tři stěny budou přijímat přirozené sluneční světlo, protože stávající zeď nemůže pronikat UV a dokonce ani vodou.

Přesto je takový design nejlepší pro oblasti se společným prostorem – praktická volba.

Krok # 2. Seznamte se s funkcemi, které pro svůj skleník možná budete potřebovat

Výzkum je zásadní pro ty, kteří se začínají řídit tím, co mají dělat, a vyhnout se možným chybám.

Možná plánujete pěstovat plodiny po celý rok, nebo pokud klima ve vaší oblasti není vhodné pro vegetační období vašich rostlin? Poté určete, co je pro váš polytunnel ideální, aby se těmto rostlinám dařilo.

Možná budete muset pěstovat světla, ventilátory nebo topné systémy, které vám pomohou dosáhnout ideálního prostředí.

Skleníky se liší v závislosti na modelu, který kupujete; může mít různé velikosti a některé mohou zahrnovat teplo, lavice, police, elektřinu a osvětlení.

Od studených rámů až po skleněnou konstrukci plné velikosti, každá funkce použitá pro váš polytunnel maximalizuje funkčnost místnosti.

Mít světlo vám pomůže sledovat vaše talíře po setmění; můžete také časem vysadit semena, řízky a další zahradnické úkoly. Dodatečný systém ohřevu vám navíc pomůže téměř vypěstovat rostliny po celý rok.

Představte si, co všechno můžete ve skleníku dělat, vězte, co potřebujete, a použijte některé funkce, abyste maximalizovali šance svých rostlin na růst i přes sezónu, což vám může pomoci vybrat model polytunne, který právě potřebujete.

Krok # 3. Vyberte místo pro svůj skleník

Umístění vašeho polymeru hraje zásadní roli také v růstu vaší rostliny. Místo musí být maximálně vystaveno slunci, aby se zlepšil výnos vašich rostlin.

Kromě toho se ujistěte, že se vyhýbáte určitým faktorům, které by mohly poškodit váš skleník, jako jsou stromy nebo možná soused, který má děti, které si hrají.

Pokud používáte topný systém, chcete, aby byl váš polytunnel pro vaše pohodlí v blízkosti elektrického zdroje. Nezapomeňte také na svůj zdroj vody.

Ušetří to nejen váš polytunnel, ale také vaše peníze.

Krok č. 4. Pokud je to vhodné, zkontrolujte cirkulaci vzduchu

Kyslík je nezbytný pro všechno živé; bez ní by biologické procesy nenastaly.

Ujistěte se tedy, že větrání uvnitř polytunnelů je dostatečné pro to, aby rostliny přežily. Někteří zahradníci by instalovali ventilátory ke zvýšení ventilace; cirkulovat vzduch uvnitř skleníku.

Krok č. 5. Zkontrolujte možné vniknutí škůdců

I když mají škůdci uzavřenou oblast, mohou na vašich rostlinách způsobit katastrofu.

Nebuďte spokojení jen proto, že apolytunnel může snížit pravděpodobnost poškození škůdcem; je lepší mít způsoby, jak tomu zabránit.

Jak to?

Existuje mnoho způsobů, jako je udržování vašeho polytunnelaway z vnějšího listoví nebo instalace obrazovky kolem otevřeného prostoru, aby byla zajištěna struktura bez škůdců.

Krok č. 6. Určete správná vegetační období

Rostliny mají vegetační období, takže byste měli vědět, kdy zajistit, aby rostly zdravě.

Na jaře je lepší začít se semeny. V létě byste chtěli začít pěstovat květiny a malé rostliny, protože by milovali sluneční svit.

Pád, sezónní rostliny by byly vhodné. Zima, protože většina rostlin nedokáže přežít drsné počasí, bude nejlepší volbou pěstování rostlin odolných vůči chladu.

Závěr

Zahradnictví zahrnuje pokus a omyl, což je zásadní pro každý proces učení, takže trpělivost je skutečně moc.

Skleníkové zahradničení může být příjemné jak pro začátečníky, tak pro profesionály a také pro boj. Vědět, jak používat polytunnel pro začátečníky, nestačí; raději se poraďte s některými zahradníky a požádejte o tipy, jak uspět.

Děkujeme za přečtení článku, šťastné zahradničení!