Jak používat položky pro domácnost pro samozavlažovací mini polytunnely

Pokoušíte se přijít na to, jak používat domácí potřeby pro samozavlažovací mini skleníky? Pokud se někam chystáte a potřebujete opustit své zahradnické povinnosti, měli byste se ujistit, že jsou vaše rostliny dobře vyúčtovány. Poté, co se o své jemné rostlinné děti budete tak pečlivě starat, poslední věcí, kterou chcete, je, aby uschly, než se vrátíte z cesty.

Podívejte se na běžné otázky, které se lidé ptají na zalévání rostlin v mini skleníku.

Jaké jsou položky pro domácnost, které mohu použít pro samozavlažovací mini skleníky?

Dobrou zprávou je, že nemusíte najímat někoho, kdo by hlídal vaše rostliny, když jste pryč, protože k zavlažování vašich rostlin můžete použít běžné domácí potřeby.

Nastavení skleněné láhve

Místo toho, abyste vinné lahve vyhodili, jakmile jsou prázdné, použijte je k zalévání rostlin každý den, když jste mimo dům. Pokud chcete své zdobicí schopnosti posunout na vyšší úroveň, můžete dokonce láhev vína přetvořit v kreativní dekor, který může vizuálně vylepšit váš hrnec nebo květináč. Jen se ujistěte, že vaše láhev je dodávána s uzávěrem místo korku.

Toto samozavlažovací řešení se nastavuje velmi snadno a funguje nejlépe pro rostliny, které vyžadují velkou pozornost. Tato metoda bude sloužit svému účelu po dobu asi pěti dnů. Nejprve potřebujete láhev s hliníkovým uzávěrem, hřebíky, kladivo a kleště.

Prvním krokem je použití kleští k odstranění plastové fólie, která je umístěna uvnitř uzávěru lahve, než pomocí kladiva zatlačíte hřebík přes uzávěr. Opatrně vytvořte pět mini otvorů z vnitřní strany víčka a dávejte pozor, abyste víčko nezkroutili. Dále musíte láhev naplnit vodou, znovu nasadit víčko, vykopat díru v půdě rostliny, kterou chcete zalévat, a do tohoto otvoru dát láhev nejprve stranou víčka.

Řešení koupelí pro pokojové rostliny

Nebuďte překvapeni, když zjistíte, že můžete své rostliny vykoupat jako své domácí mazlíčky. Pokud plánujete jet na týdenní dovolenou, dlouhodobé řešení koupelové koupelny by mělo udržet vaše rostliny ve špičkové formě, i když jste pryč. Mějte na paměti, že to funguje pouze u tropických rostlin a u těch, které nepotřebují hodně slunce.

Nejprve budete potřebovat ručník, umyvadlo nebo vanu a několik dobře odvodňujících rostlin v květináčích. Naplňte umyvadlo nebo vanu několika centimetry vody, než položíte ručník na vodu, abyste zabránili tomu, aby květináče nebo vaše rostliny seškrábaly povrch umyvadla nebo vany. Dále můžete své rostliny umístit do umyvadla nebo vany a zkontrolovat, zda jsou květináče dobře odtokové.

Plant Saucer Method

Ačkoli je tato metoda jednoduchá, není to ideální řešení pro rostliny, které vyžadují zvláštní pozornost. To však funguje skvěle pro sukulenty a jiné druhy kaktusů, které nepotřebují hodně vody. Vaše rostliny by měly být v pořádku, pokud používáte tuto metodu po dobu tří dnů.

Mezi nástroje, které potřebujete, patří talířek a odtokový hrnec. Ujistěte se, že vybraný talířek má téměř stejnou velikost jako váš hrnec nebo je trochu větší. Smyslem použití talíře je poskytnout dostatek prostoru pro zadržování vody, zatímco se stále dotýká celého dna hrnce.

Dále musíte svoji rostlinu umístit do květináče a do podšálky umístit vodu. Zkontrolujte, zda rostlina dosáhne vody, která je v talíři.

Jaký je nejlepší čas na zalévání skleníku?

Nejlepší čas na zalévání rostlin v minipolytunnelis během časných ranních hodin, jakmile vaše růstové médium vyschne. To poskytne listům dostatek času na vyschnutí, než skončí den. Pokud si všimnete časných známek vadnutí do 16:00, odolávejte nutkání rostliny zalévat.

Pomáhá postřik vodou na listy rostlin?

Ano. Když listy postříkáte vodou, můžete účinně opláchnout prach, špínu, škůdce i spóry plísní. Je však důležité si uvědomit, že když je postřik vody přehnaný a listy zůstanou mokré po delší dobu, rostlina se stane zranitelnou vůči choroboplodným organismům, kterým se daří ve vlhkém prostředí.

Je MinipolytunnelGardening skvělý nápad?

Ano! Minipolytunnelgardening je vynikající nápad pro zahradníky, kteří nemají na svém dvorku dostatek místa pro velkou zahradu nebo pro ty, kteří mají omezené obytné prostory. Vzhledem k tomu, že minipolytunnelis je mobilní, můžete jej snadno přesouvat, když potřebujete. Například pokud chcete, aby vaše rostliny získaly více stínu nebo slunečního světla, nebudete mít žádný problém s přemísťováním malého krytu.

Další úžasnou věcí při zahradnictví minipolytunnelů je, že budete moci kontrolovat rostoucí prostředí svých rostlin. Například mini-skleník vám umožňuje kontrolovat úrovně teploty a vlhkosti uvnitř, abyste maximalizovali růstový potenciál vašich rostlin. Minipolytunnel navíc chrání vaše rostliny před nepříznivými povětrnostními podmínkami, škůdci a ničivými zvířaty.

Vědět, jak používat položky pro domácnost pro samozavlažovací mini skleníky

Nyní, když víte, jak používat domácí potřeby pro samozavlažovací mini skleníky, si můžete konečně vzít tolik potřebnou dovolenou, jakou jste vždy chtěli. Pokud stále stojíte o minipolytunnelgardeningu, vězte, že to rozhodně stojí za investici. Nastavte si minipolytunneltoday!