Jak používat malý polytunnel na zeleninu

Mnoho nadšenců do zahradnictví hledá nápady, jak použít malýpolytunnel na zeleninu. Pokud ve svém domě nemáte dostatek místa pro zahradu, může být dobrou alternativou budování apolytunnelin malé plochy. S malým skleníkem můžete prodloužit vegetační období a vytvořit ideální prostředí pro růst jakékoli rostliny, kterou byste chtěli pěstovat.

Skleníky mohou být dokonalým místem pro pěstování zeleniny. Umožní vám ovládat teplotu, vodu, vlhkost a světlo, což vám pomůže vytvořit dokonalé prostředí vhodné pro typ rostlin, které plánujete pěstovat. I když je venkovní teplota pod bodem mrazu, nebo je vrchol letní sezóny, můžete svým rostlinám ve skleníku poskytnout ideální prostředí.

Jak pěstovat zeleninu ve skleníku

Apolytunnelis je někdy tím nejlepším místem pro vzkvétání zeleniny. Pokud si chcete po celý léto udržet stálý přísun křehkých nebo něžných plodin, jako jsou okurky, papriky nebo rajčata, apolytunnel vám to umožní. Zde je příklad, jak můžete ve skleníku úspěšně pěstovat zeleninu:

Vyberte si ideální místo pro svůj skleník

Při výběru nejlepší oblasti pro váš skleník přichází několik faktorů. V ideálním případě by toto místo mělo být na místě, kde je dostatek slunečního světla s mírnou teplotou a nízkou vlhkostí.

Pokud můžete, umístěte svůj polytunnelin do jižní nebo jihovýchodní oblasti vašeho domova. Pokud však není k dispozici jižní nebo jihovýchodní strana vašeho domova, můžete svůj polytunnelon umístit i na východ.

Kromě toho by pomohlo, kdybyste také vzali v úvahu nadmořskou výšku a stabilitu vašeho umístění v tunelu. Vyvýšené oblasti bývají chladné.

Čím je oblast vyvýšenější, tím nižší bude teplota. Nejlepší by bylo, kdybyste umístili svůj polytunnelin na stabilní místo, méně náchylné k posunu, protože by to mohlo poškodit strukturu vašeho skleníku.

Připravte půdu před výsadbou

K pěstování dobré zeleniny potřebujete dobrou půdu. Příprava půdy začíná zajištěním toho, aby každý den dostávala správnou vlhkost.

Pokud máte prostředky, můžete nainstalovat kapkový zavlažovací systém. Pokud ne, pak použití hadice nebo zalévání bude fungovat stejně dobře. Perfektním typem půdy pro zeleninu je drobivá hlinitá půda plná života.

Pro produkční půdu do ní můžete přidat kompost nebo nastrouhané listy. Tím se do směsi přidají prospěšné mikroby, které pomohou s růstem plodin a se zvýšením výnosu.

Nezapomeňte obdělávat půdu, abyste se ujistili, že půdní doplňky budou důkladně promíchány. Zpracování půdy také pomůže napravit pH půdy nebo nerovnováhu živin.

Dodejte svému skleníku dodatečné teplo

Pokud žijete v chladné oblasti, nezapomeňte do svého skleníku přidat další teplo. Zatímco některé rostliny mohou stále růst v nevytápěném skleníku, další teplo pomůže vytvořit optimální prostředí pro růst vaší zeleniny. Existuje mnoho způsobů, jak toho dosáhnout.

U jednoho můžete naplnit půdní dno svého polytunnel hnojem a zasypat ho půdou. Jakmile se hnůj začne rozkládat, uvolní se teplo a metan.

Teplo prospěje rostlinám, zatímco půda na hnoji zabrání úniku zápachu metanu. Můžete také přidat teplo do svého tunelu instalací topných rohoží nebo topných spirál.

Pokud však žijete v oblastech s teplým podnebím, je také důležité zajistit, aby prostředí uvnitř polymeru nebylo v létě příliš horké. Měli byste udržovat teplotu mezi 80 ° F a 85 ° F. Můžete si nainstalovat ventilátory, které vám pomohou s chlazením.

Vždy se ujistěte, že je k dispozici voda

Voda je důležitá pro udržení vlhkosti v půdě a plodinách. Ujistěte se, že máte snadný přístup k vodě, aby byla vaše zelenina hydratovaná, zejména pokud je uprostřed léta. Připravte si na zahradě plechovky s vodou, abyste mohli rostliny okamžitě zalévat, kdyby vyschly.

Jakou zeleninu můžete pěstovat v mini-skleníku?

Ve skleníku můžete pěstovat různé druhy zeleniny. Pokud pěstujete zeleninu během zimy, můžete zasadit chladné rostliny, jako je hrášek, špenát, mrkev a salát. V létě můžete pomocí smallpolytunnel pěstovat plodiny jako rajčata, papriky a okurky.

Roste zelenina rychleji ve skleníku?

Zelenina pěstovaná ve sklenících má tendenci růst mnohem rychleji než zelenina pěstovaná na zahradě. Je to proto, že na rozdíl od zahrady nám apolytunnelal umožňuje plně převzít kontrolu nad prostředím. Můžeme vyladit teplotu, světlo a vodu, které naše rostliny přijímají.

Například ideální teplota pro fotosyntézu je 75 ° F. Můžeme regulovat teplotu uvnitř polytunnelů na 75 ° F, abychom zajistili optimální teplotu pro růst rostlin. Kromě toho skleníky také umožňují lepší kontrolu škůdců, díky čemuž lze předcházet chorobám rostlin.

Naučte se používat malý tunel na zeleninu a každý den si užívejte čerstvé produkty!

Zeleninu si nejlépe vychutnáte, když je čerstvá.

Pokud jste připraveni naučit se používat malý tunel na zeleninu, postupujte podle výše uvedených tipů. Díky lepší kontrole životního prostředí můžete zajistit, aby vaše rostliny přinesly kvalitnější a kvalitnější zeleninu. Nezapomeňte se o tyto tipy a vaši pěstovanou zeleninu podělit s přáteli a rodinou.