Jak pěstovat vytrvalý ibišek ze semen

Hledáte zjistit, jak pěstovat vytrvalý ibišek ze semene? Odolný ibišek (Hibiscus moscheutos), známý také jako bažina růžová, se přirozeně vyskytuje v bažinách, močálech nebo ve vlhkých oblastech téměř kolem řek a rybníků. Tyto rostliny rostou od nejméně dvou stop vysokých až do maximálně deseti stop vysokých, s květinami širokými čtyři palce až deset palců.

Rod Hibiscus patří do rodiny slézů (Malvaceae) a obsahuje několik druhů keřů, rostlin a stromů. Tyto rostliny pocházejí z tropického podnebí, ale mohou přežít, když jsou zasazeny uvnitř nebo v nádobách. Mnoho zahradníků pěstuje vytrvalý ibišek kvůli krásným květům, které produkují, zatímco jiní je pěstují kvůli vláknu, které produkují a které lze použít k výrobě oblečení.

Klíčivost

Vytrvalá semena ibišku klíčí dlouho, takže možná budete muset semena odebrat uvnitř nebo v apolytunnel asi dva až tři měsíce před mrazem. Chcete-li urychlit proces klíčení, můžete ostrým nožem proříznout kulatý konec semenného povlaku a umožnit tak vstup vlhkosti. Namočte vytrvalá semena ibišku asi na osm hodin do vlažné vody.

Výsadba / přenos naklíčených semen

Po procesu klíčení je dalším krokem výsadba semen do podnosu, malých nádob nebo přímo do zahradního záhonu. Vyberte si půdu pro zalévání nebo směs startéru pro vaše vytrvalá semena ibišku. Vysaďte vyklíčená semena asi na čtvrt palce hluboko do směsi pro zahájení semen nebo do zalévací směsi, udržujte ji v teple a za slunečných podmínek – minimálně 75 až 85 stupňů Fahrenheita.

Pokud vše půjde dobře, vaše vysazené vyklíčené semeno vyroste po dvou až třech týdnech. Pokud jste své odolné rostliny ibišku naplánovali do interiéru, budete je muset umístit do středně velkých květináčů, abyste zvládli a přizpůsobili jejich rostoucí velikost. Mladé vytrvalé rostliny ibišku jsou mimořádně křehké, zejména pokud jde o jejich stonky, takže při jejich pohybu venku musíte být opatrní; dvůr, postel, velké hrnce. Nesázejte je venku, pokud nejsou dostatečně silné, aby přežily při nepříznivých teplotách.

Datum posledního mrazu

Jakmile pomine nebezpečí mrazu, můžete začít otužovat své odolné sazenice ibišku, které již vyrostly. Můžete je vzít ven na pár hodin denně na aklimatizaci. Pamatujte, že rostliny ibišku přirozeně rostou v bažinatých a vlhkých oblastech. To znamená, že budete muset vytvořit klima podobné teplým bažinatým oblastem.

Najděte pevnou oblast, do které je chcete zasadit

Rostliny ibišku mohou dorůst až deset stop vysoké, takže musíte nastavit oblast, kde můžete trvale zasadit svůj rostoucí vytrvalý květ ibišku. S přenosem odolných sazenic ibišku je třeba zacházet opatrně.

Vykopejte díru ve své pevné oblasti, kam chcete přenést svůj vytrvalý květ ibišku, uvolněte půdu až do hloubky jedné nohy. Vložte svůj vytrvalý ibišek do díry s půdou a poté v polovině cesty na chvíli dočasně zastavte. Musíte se vyvarovat umístění jakékoli půdy na kořenový bal, abyste zabránili udušení rostliny, která by způsobila poškození a nerostl.

Zalévejte své rostliny

Když jsou vaše vytrvalé rostliny květu ibišku správně přesazeny, je důležité je opatrně zalévat. Vzhledem k tomu, že odolný ibišek přirozeně roste ve vodnatých nebo vlhkých oblastech, měli byste se ujistit, že nevyschne. Půda by měla vždy zůstat vlhká, ale ne mokrá, aby se zabránilo hnilobě kořenů.

Tipy, jak se starat o vytrvalé rostliny ibišku

Stejně jako ostatní květinové rostliny, zejména trvalky, musíte mít každý den alespoň několik minut na kontrolu svých odolných rostlin ibišku. Při pečlivé údržbě rostou zdravěji. Alespoň máte jen čas věnovaný péči o vaši rostlinu, na oplátku je zajištěno očekávané kvetení a produkce.

Vzhledem k povětrnostním podmínkám výsadby, jako jsou rostliny vytrvalého typu, vám pomůže mít menší tendenci k neúspěšnému růstu. Mrázové termíny jsou pro tento typ rostlin nebezpečné a je třeba mít na paměti, že při výsadbě takových rostlin je třeba mít řádný datovaný harmonogram.

Je důležité pravidelně kontrolovat, zda vaše rostliny neobsahují škůdce. Většina škůdců je příliš malá, takže se tam musíte opravdu dostat, abyste viděli škodlivý hmyz, který útočí na vaše rostliny. Hledejte také příznaky chorob, které mohou ovlivnit vaši rostlinu. Pokud nebude zmírněna co nejdříve, vaše rostlina nemusí být schopna dlouho přežít.

Výhody pěstování vytrvalého ibišku ve skleníku

Existuje několik důvodů, proč musíte zvážit pěstování odolného ibišku uvnitř hobby skleníku. Za prvé, skleníky chrání vaše rostliny před škůdci a chorobami, které chtějí jíst, a poškozují váš odolný ibišek. Chrání také vaše rostliny před nepředvídatelným počasím. Sníh, silný déšť, bouře a silný vítr mohou snadno poškodit měsíční tvrdou práci. Apolytunnel je chrání před nepříznivými povětrnostními podmínkami, aby mohli dále růst a produkovat více květin.

Závěrečné úvahy o tom, jak vypěstovat vytrvalý ibišek ze semene

Pokud potřebujete pěstovat tyto rostliny, musíte vědět, jak pěstovat vytrvalý ibišek ze semen. Zatímco pěstování ze semene vyžaduje čas a úsilí, je také velmi obohacující. Po založení budete mít krásné řezané květiny, které potěší váš dvorek nebo vázu.