Jak pěstovat verbenu ze semen ve 3 snadných krocích

Pomocí tří kroků se můžete seznámit s tím, jak pěstovat verbenu ze semen. Obecně se verbena nebo vervain snadno množí, ale někteří zahradníci je raději vysejí ze semen místo odřezků. Můžete využít apolytunnelin začínající verbenu ze semen, protože řízené prostředí zajistí klíčení a vývoj.

Vědomí toho, jak pěstovat verbenu ze semene, by vám mělo pomoci cítit se více jistě, že si je můžete vypěstovat sami. Jakmile rostliny verbeny vyrostou a usadí se, můžete těžit z jejich tepelné odolnosti a dlouhé kvetení. Verbena je ve skutečnosti jednou z těch rostlin, které můžete mít ve své zahradě a které si zaslouží vycházet ze semen.

Komplexní průvodce, jak vypěstovat Verbenu ze semen

Krok # 1. Plánování

Stejně jako u jiných rostlin, které vycházíte ze semen, je plánování a příprava zásadní, protože semena vyžadují na rozdíl od řízků a dělení další metody. Kdy je například nejlepší zasít semena verbeny ve vašem regionu? Pokud je ve vaší oblasti extrémní horkost a chlad, měli byste se rozhodnout začít semena uvnitř chránit sazenice.

Více si musíte naplánovat kalendář výsadby, pokud chcete získat květiny před koncem vegetačního období. Pamatujte, že verbena začíná kvést pozdě na jaře do začátku léta. Také by bylo nejlepší pěstovat verbenu jako letničky, protože letní vedro může povzbudit roztoče.

Předčasné přemýšlení zabrání problémům s počasím a škůdci, aby zajistilo klíčení ve vaší pěstitelské zóně.

Krok # 2. Výsadba

Jak již bylo zmíněno dříve, výsev verbeny je lepší v interiéru, aby se zabránilo problémovému počasí. Zkontrolujte svou zónu odolnosti, protože chcete zahájit semena verbeny v polytunnel12 týdnů před tím, než je hodláte vysadit venku. Tímto způsobem se můžete vyhnout nebezpečí mrazu pomocí kalendáře určeného zónami USDA.

V ideálním prostředí by semena verbeny měla klíčit již po 20 dnech; může jim to však trvat i celý měsíc. Některá semena mohou také vyžadovat studenou stratifikaci, když je vložíte do sáčku a do chladničky, abyste je vymanili z klidu. Nezapomeňte si podrobně prostudovat metody stratifikace.

Pro samotný výsev by měla dobře fungovat drenážní směs pro semena verbeny. Médium by mělo být vlhké a semena můžete zasít do každého oddělení bytu, abyste je později mohli snáze ředit. Nádobu musíte také zakrýt černým plastem, protože semena verbeny vyžadují klíčení tmy.

Krok # 3. Údržba

Semena dobře vyklíčí pod 65 až 70 ° F a pravidelně zamlžují jednou denně, aby byla trvale vlhká. Celé období klíčení může trvat měsíc nebo tři týdny, takže tyto praktiky musíte dodržovat. Nezapomeňte zkontrolovat semena a zda nejsou narušena jinými podmínkami.

Jakmile klíčí semena, odstraňte obal nádob. Mladé rostliny můžete ztenčit na 12 palců, jakmile vyvinou svou první sadu pravých listů. V tomto okamžiku můžete mít také jednu rostlinu verbeny na oddělení.

Transplantace Verbeny

Rostliny, které začnete v interiéru, budou vyžadovat vytvrzení, než je budete moci trvale přesadit venku. Nejlepší by bylo, kdybyste je alespoň na týden jemně aklimatizovali na výzvy, mezi něž patří sluneční světlo a vítr. Když rostliny ztvrdnou, můžete je přesadit, když je půda funkční a samotná teplota je teplá.

Péče o verbenu

Vyberte oblast, která přijímá plné slunce, a přidělte mezi ně 12 palců prostoru. Udržujte půdní vlhkost a krmte je hnojivem rozpustným ve vodě. Někteří zahradníci si všimnou rozdílu květů, když pravidelně krmíte verbenu, a můžete je krmit až čtyřikrát za sezónu.

Chcete-li podpořit růst a kvetení, po měsíci štípejte rostliny verbeny a přidejte do svých údržbových úkolů slepou hlavu, abyste jim pomohli více kvést. Sevření podporuje plnější a křovinatější vzhled, zatímco odstranění vybledlých květů pomůže rostlinám vytvořit více květů. Nakonec byste se neměli bát nemocí a problémů, protože jim je snadné se vyhnout pečlivým monitorováním a prevencí.

Některé běžné problémy jsou například padlí a hniloba. Těmto podmínkám lze snadno zabránit, pokud budete pečlivě monitorovat prostředí pomocí postupů udržování apolytunneland. Verbena se také může setkat s roztoči a mšicemi, ale všimnutí si těchto škůdců dříve usnadňuje jejich vymýcení, aniž by se změnilo v problematické zamoření.

Závěr

Verbena je jednou z nejkrásnějších květin, které můžete pěstovat na zahradě. Pokud ještě nemáte zdroj řízků, můžete se rychle naučit, jak pěstovat verbenu ze semen. Naplánujte si nejlepší čas na výsev semen, abyste mohli mít květiny včas pro sezónu, ale přesto byli dostatečně v bezpečí před mrazem.

Jakmile si označíte svůj kalendář, můžete použít Polytunnel k zajištění rychlého klíčení poskytnutím ideálních podmínek, jako je teplota a ochrana před klimatickými změnami. Možná budete muset nejdříve provést studenou stratifikaci, ale jakmile to uděláte, umístění semen do vlhkého média a jejich zakrytí by mělo v krátké době zajistit jejich vyklíčení. Nezapomeňte zakrýt nádobu a udržovat rostliny také vlhké.

Po vytvrzení rostlin je můžete přesadit venku, jakmile se teplota zvýší a půda se stane funkční. V tomto okamžiku můžete použít obvyklou rutinu krmení a napájení, aniž byste to přehnali. Můžete také sevřít rostliny verbeny, abyste podpořili huňatý růst, a zablokovat je, abyste povzbudili více květin.