Jak pěstovat vánoční hvězdy ze semen. 3 snadné kroky

Pokud chcete vědět, jak pěstovat vánoční hvězdy ze semene, vyžaduje to pouze tři kroky. Bylo by užitečné pochopit různé metody šíření vánočních hvězd, včetně jejich spouštění ze semen. Dobrou zprávou je, že zakořenění vánočních hvězd ze semen je relativně přímé.

Ti, kteří mají apolytunnelalso, mají náskok v používání semen vánoční hvězdy. Pamatujte, že většina semen rostlin vyžaduje ideální podmínky pro klíčení a je snazší je dosáhnout v kontrolovaném prostředí uvnitř. S více než 100 odrůd vánoční hvězdy si můžete také vybrat, která bude nejlépe fungovat ve vašem regionu a preferované zahradnické postupy.

Jak propagovat vánoční hvězdy ze semen pro úspěch

Krok # 1. Opylování a sběr semen

Chcete-li začít pěstovat vánoční hvězdy ze semen, musíte se naučit, jak je sbírat sami. Semena můžete vždy získat z důvěryhodné školky, ale pokud máte dospělé rostliny, bude výhodné si je pořídit sami. Možná to nebude znít velmi snadno, ale květiny vánoční hvězdy můžete skutečně opylovat sami.

Pamatujte, že vánoční hvězdy kvetou v zimě, a můžete jim pomoci vyvinout semena tím, že budete sbírat jejich pyl pomocí vatového tamponu. Při čištění rostlin a manipulaci s nimi buďte opatrní a měli byste si všimnout, že na stoncích rostou zelené cibule. Jedná se o semenné lusky, na které můžete čekat, až dospějí k odběru semen.

Na konci období kvetení květy vyblednou a lusky také zhnědnou. Sbírejte semenné lusky a uložte je do papírového sáčku pro další sušení. Sáčky umístěte na nějakou dobu na chladné a suché místo a měli byste být připraveni je otevřít a sbírat malá tmavá semínka k setí.

Krok # 2. Stratifikace semen

Dalším důvodem, proč se někteří zahradníci zdržují pěstování vánočních hvězd ze semen, je to, že vyžadují stratifikaci. Pamatujte, že některé rostliny potřebují pro zajištění klíčení stratifikaci semen, a to platí pro vánoční hvězdy. Před zasetím musíte semena umístit do chladničky po dobu tří měsíců.

Tohle simuluje zimu, aby povzbudila semena ke klíčení tak, jak by přirozeně rostla ve volné přírodě. Můžete také vyzkoušet jinou metodu studené stratifikace, která vyhovuje vašim pohodlím. Někteří zahradníci však zmínili, že úspěšně naklíčili semena vánoční hvězdy i bez přípravy, takže se tento požadavek možná u jednotlivých druhů liší.

Krok # 3. Výsadba

Výsadba semen vánoční hvězdy pak bude přímočará, ale vězte, že může klíčit i několik týdnů. Můžete si však zajistit úspěch při pěstování semen vánoční hvězdy v oblasti Polytunneland a udržovat stabilní podmínky. Vysejte jedno semeno do hloubky jeden a půl palce na hrnec a nádoby umístěte někde jasně, ale mimo přímé sluneční světlo.

Chcete zajistit půdní vlhkost a chránit je před drsnými teplotami, aby bylo zajištěno, že vyroste za jeden až dva týdny. Podle University of Vermont Extension, tyto rostliny preferují teploty mezi 60 až 70 ° F. Extrémně chladné podmínky a průvan mohou vaše vánoční hvězdy poškodit, proto je nejlepší je pěstovat v tunelu, kde můžete ovládat vnitřní klima.

Jak transplantovat vánoční hvězdy

Podle University of Minnesota je nejlepší čas na transplantaci vánočních hvězd na konci jara nebo počátkem léta. Použijte dobře odvádějící hrnec se směsí půdy a rašeliny nebo na zahradě s dobře odváděnou půdou. Zajistěte, aby médium bylo vlhké a aby rostliny dostaly alespoň čtyři hodiny slunečního světla, a poté je po transplantaci důkladně zalijte.

Péče a pěstování vánočních hvězd

Umístění

Můžete použít pěstební světla, abyste zajistili vánočním hvězdám jejich požadavky na světlo, ale pokud jste venku, musí každý den dostávat čtyři až šest hodin slunečního světla. Samotné umístění by také mělo poskytovat stabilní teploty kolem 65 až 70 ° F s určitou vlhkostí, aby se udržely vánoční hvězdy. Extrémní sucho, teplo a teploty pod bodem mrazu rostliny poškodí.

Voda a hnojivo

Vždy sledujte svoji půdní vlhkost, ale nikdy nepronikněte vánoční hvězdy. Chcete použít dobře odvádějící médium a nádoby, abyste zabránili promočení půdy, protože by to mohlo způsobit hnilobu kořenů. Zahradníci často rostliny zalévají podle potřeby od ledna do března.

Když rostliny aktivně rostou, můžete je nakrmit, ale podle toho je zřeďte. Pokud jde o údržbu, hnojte každé čtyři týdny, ale během prázdnin přestaňte. Pro vánoční hvězdy by stačilo univerzální hnojivo pro pokojové rostliny.

Reblooming

Dokážete přimět vánoční hvězdy k rebloomu? Dobrou zprávou je, že je to možné, ale musíte udělat konkrétní postupy. Zahradníci si všimnou, že můžete podpořit reblooming snížením světla rostlin.

Závěr

Neexistuje žádná jiná rostlina, která by vás mohla okamžitě přivodit nostalgii k svátkům, jako je vánoční hvězda. A dobrou zprávou je, že učení, jak pěstovat vánoční hvězdy ze semene, je ještě snadné. Nenechte se zastrašit nutností opylovat květiny a stratifikovat semena sami.

Jako zahradník je nejlepší naučit se různé techniky, které můžete použít i na jiné rostliny. Začněte tím, že sbíráte semenné lusky a necháte je uschnout, aby se semena sbírala. Před setím ve skleníku skladujte semínka v chladničce po dobu tří měsíců.

Výhodou výsevu semen vánoční hvězdy do polytunnelis je můžete chránit před kolísáním teplot. Tímto způsobem můžete zaručit klíčení za jeden až dva týdny. Udržujte vlhkost půdy a umístěte květináče někam jasně, abyste podpořili růst vašich rostlin.