Jak pěstovat tulipány na Floridě. Úspěch ve 3 krocích

Existují tři kroky, které je třeba zvládnout, abyste se naučili pěstovat tulipány na Floridě. Může být překvapivé vidět cibulovité rostliny, které se daří v chladném počasí ve státech, jako je Florida, ale je možné je vyvinout pomocí níže uvedených tipů. Pokud se však nacházíte na střední Floridě, mohlo by vám více prospět pěstování tulipánů v květináčích jako letničky místo trvalky.

Objev různých zahradnických metod a technik umožňuje pěstovat tulipány bez ohledu na vaši oblast. Můžete použít skleníky a hydroponické systémy k zajištění zdravých květů, i když se vaše umístění liší od původních oblastí tulipánů. V tomto článku najdete další informace o pěstování tulipánů na Floridě a v podobných státech.

Krok # 1. Plánování

Zóny odolnosti na Floridě se pohybují v rozmezí 8a až 11a, což stav činí příznivým pro pěstování cibulovitých rostlin. Všichni však víme, že tulipánům se daří v chladných oblastech, takže jejich pěstování ve státě, jako je Florida, vyžaduje specifické techniky. Stále můžete pěstovat tulipány na Floridě, ale musíte podle toho plánovat.

Například si pamatujte, že tulipány vyžadují pro vstup do klidu chladné měsíce a zimní sezóna na Floridě je příliš teplá, aby povzbudila tulipány, aby spaly. Tuto nevýhodu můžete vyřešit tím, že místo toho zasadíte tulipány jako letničky. Jistě, tulipány budou kvést pouze jednu sezónu, ale pokud chcete pěstovat tulipány na Floridě, musíte tento kompromis přijmout.

Dobrou zprávou je, že můžete tulipány po rozkvětu vykopat a nahradit je letními květinami. Nejlepší tulipány pro každoroční pěstování jsou hybridní odrůdy a můžete se rozhodnout je připravit sami. Někteří prodejci dokonce prodávají předchlazené cibule připravené k výsadbě na jaře.

Krok # 2. Příprava

Podle University of Florida můžete s tulipány zacházet jako s letničkami chlazením cibulí po dobu dvou až čtyř měsíců pro výsadbu v zimě. Cibule si můžete také koupit osm týdnů před plánovaným pěstováním a můžete se připravit na pěstování v závislosti na zóně, ve které žijete. Například ti v zóně 8 mohou pěstovat od listopadu do prosince a ti v zóně 10 by měli pěstovat od Prosinec až leden.

Jak připravujete cibule na výsadbu? Můžete je jednoduše vložit do papírového sáčku a poté do chladničky. Pamatujte však, že zrání plodů může tulipány poškodit v důsledku plynného ethylenu, proto zkontrolujte, kam je vložíte do ledničky.

Rovněž by bylo nejlepší připravit místo pro výsadbu, aby se zabránilo vysychání cibulí. Pokud je vaše klima nestabilní, můžete zvážit pěstování tulipánů v tunelech. Ať tak či onak, světlá oblast s úrodnou, dobře odvodňující půdou je pro tulipány vynikající.

Krok # 3. Výsadba

Jakmile vše naplánujete a budete si jisti správným datem výsadby, můžete cibule vypěstovat na webu, který jste připravili. Ideální je prostor o velikosti 8 palců a cibule můžete zasadit do hloubky pěti palců tak, aby jejich hroty směřovaly nahoru. Cibule zakryjte zeminou a mulčujte nad zemí, abyste lépe zadržovali vlhkost a zároveň ničili plevel.

Požadavek na údržbu v tomto bodě udržuje vlhkou půdu po celou dobu vegetace tulipánů. Někteří zahradníci také před zaléváním přihnojují půdu, ale vždy si přečtěte pokyny na štítku použitého hnojiva. Jakmile se půda začne zahřívat, nezapomeňte také odstranit mulčování.

Můžete očekávat, že vaše květiny rozkvetou na jaře, pokud při pěstování nebudou mít žádné problémy. Mějte však na paměti, že ti v zóně 11 by pravděpodobně měli přeskočit výsadbu tulipánů, protože severní Florida by byla jedinou částí státu vhodnou pro pěstování tulipánů. Některé oblasti na Floridě by byly příliš teplé na pěstování tulipánů, nebo pokud chcete, rozhodněte se pro cibulky, aby přežily podnebí jihu.

Péče o tulipány

Abyste zajistili, že se vašim tulipánům bude dařit, musíte jim zajistit náležitou péči a údržbu. To je pravda, bez ohledu na to, kde je zasadíte. Například nejlepší místo pro tulipány je někde jasné, protože stín nepodporuje jejich růst.

Svou půdu musíte také zkontrolovat, pokud potřebuje úpravy týkající se její struktury, úrovně pH a živin. Nejběžnějším důvodem, který poškozuje tulipány, je však mokrá půda. Tomu se snadno vyhnete, když použijete dobře odvodňující půdu a zaléváte pouze v případě potřeby během sucha.

Můžete také podpořit své tulipány krmením na jaře a každoročním kompostováním pro lepší kvetení. Kromě toho odstraňte vybledlé květiny a nechte listy omladit, dokud nezezelená pro prořezávání. Nakonec nezapomeňte zkontrolovat prostor vašich tulipánů a v případě potřeby je znovu nasadit.

Závěr

Tulipány jsou nepochybně jednou z nejkrásnějších květin, které mají, ale ti, kteří žijí ve státech, jako je Florida, se mohou cítit opuštěni při pěstování těchto rostlin, které vyžadují chladné počasí pro období klidu. Můžete se však naučit, jak pěstovat tulipány na Floridě tak, že je budete považovat za letničky. Ti v severní části státu v zónách 8 až 10 mohou používat předchlazené žárovky a vysazovat je venku nebo ve skleníku.

Žárovky můžete umístit do papírového sáčku a do chladničky mimo ovoce. Chladte je dva až čtyři měsíce a vysazujte podle vaší rostoucí zóny. Vyberte si jasnou oblast s úrodnou a dobře odvodňující půdou pro tulipány a do jara by měly kvést.