Jak pěstovat rostliny v Mini Polytunnel

Ti, kteří chtějí ustoupit od tradičního venkovního zahradnictví, se snaží přijít na to, jak pěstovat rostliny v mini skleníku. Pěstování pod krytem tohoto uzavřeného prostoru se trochu liší od toho, na co je většina zahradníků zvyklá.

Ačkoli slunce může poskytnout vašemu ovoci, zelenině, bylinám a květinám světlo a teplo, které potřebují, aby se jim dařilo, je na vás, abyste jim poskytli vše ostatní, co by mohli potřebovat, včetně hubení škůdců nebo hnojiv.

Jaký je smysl mini skleníku?

Kromě ochrany rostlin před živly a ničivými škůdci vám mini-skleník také umožňuje celoroční pěstování různých druhů ovoce, zeleniny, bylin a květin.

Co můžete pěstovat uvnitř mini skleníku?

Minipolytunnel můžete použít k pěstování různých druhů ovoce, zeleniny a rostlin, jako jsou papriky, rajčata, chřest, lilky, hlávkový salát, saláty, okurky, chilli, francouzské fazole, kukuřice, tykve, jarní zelí a cukety.

Jak pěstujete rostliny v mini skleníku?

Nejprve se musíte ujistit, že používáte vysoce kvalitní zeminu, která je zcela sterilní a dobře odvádí. Pokud použijete pěstební médium, které má sklon zadržovat přebytečnou vodu, může to způsobit udušení kořenů vašich rostlin.

Kromě toho také zvyšuje pravděpodobnost útlumu vašich rostlin a sazenic. Když k tomu dojde, budou hnít na koruně nebo na půdní linii. Chcete použít lehkou zalévací půdu, protože poskytuje kořenům vašich rostlin lepší přístup ke vzduchu.

Kromě toho budete muset své rostliny pravidelně pěstovat vyváženým hnojivem, když je budete pěstovat v mini skleníku. Ačkoli mikroorganismy, které se nacházejí na ornici, mohou produkovat živiny pro vaše rostoucí rostliny, tyto živiny lze stále vymyt během několika týdnů. Z tohoto důvodu je nejlepší použít zředěnou směs během prvních několika týdnů růstu rostlin.

Jak pěstujete semínka uvnitř mini skleníku?

Nejprve popadněte květináče, rašelinové květináče nebo podnosy se semenem a naplňte je vlhkou směsí pro zahájení semen. Při zasazování semen postupujte podle pokynů v balíku semen.

Ve většině případů stačí zasadit dvě až tři semena do jednoho květináče. Nejlepší je, když jsou zasazeny do hloubky 1/8 až 1/2 palce.

Po dokončení výsadby je můžete zakrýt půdou, než je zamlžíte vodou a zakryjete plastovým obalem.

Jak často byste měli zalévat semínka uvnitř mini skleníku?

Semena budete muset zalévat jen jednou denně, pokud je pěstujete v mini skleníku. To by mělo stačit k tomu, aby byla půda vlhká a aby nedošlo k jejímu úplnému vyschnutí.

Pokud však žijete v oblasti, která zažívá, zejména teplé počasí, možná budete muset své rostliny zalévat více než jednou denně. Abyste zajistili, že vaše semena dostávají dostatek vody, je nejlepší je pravidelně kontrolovat.

Jsou plastové mini skleníky dobré?

Ano oni jsou. Mnoho lidí se rozhodlo použít plastové mini skleníky, protože se snadno montují a snadno se čistí. Přicházejí také v nejrůznějších tvarech a jsou cenově dostupnější než jiné alternativy.

Jaké jsou výhody zahradnictví Minipolytunnel?

Minipolytunnelgardening nabízí vašim rostlinám mnoho výhod, protože jim poskytuje bezpečné prostředí, které maximalizuje jejich růst. Pokud se chcete blíže seznámit s krásnými výhodami instalace mini skleníku, podívejte se na toto:

Můžete pro své rostliny vytvořit nejlepší prostředí pro pěstování

Pěstování rostlin v minipolytunnel vám umožňuje kontrolovat teplotu a vlhkost uvnitř krytu a udržovat je na úrovních, které zvyšují růstový potenciál vašich rostlin. Kromě toho můžete také uchovat prospěšný hmyz uvnitř mini skleníku. Mohly by to zahrnovat vosy braconidové, ploštice děvčat, brouci, lacewings, lady brouci, čmeláci, brouci, piráti, brouci, trnité brouky a tachinidové mouchy.

Užijete si delší vegetační období

Minipolytunne mimo domov nebo uvnitř bytu vám umožní vysazovat mimosezónní rostliny. Uzavřený prostor jim poskytuje ochranu, kterou potřebují před teplotními výkyvy, a přitom udržuje v mini skleníku stabilní úroveň tepla a vlhkosti.

To vám umožní pěstovat rostliny po celé zimní období. Můžete si vychutnat čerstvé řezané květy, které jsou mimo sezónu, nebo pěstovat oblíbené odrůdy květin pro použití.

Vaše rostliny budou chráněny před nepříznivým počasím

S vašimi rostlinami v mini skleníku se nebudete muset starat o silné deště, silný vítr, sníh, krupobití a další drsné povětrnostní podmínky, které by mohly způsobit jejich poškození.

Můžete zabránit škůdcům a tvorům

Jednou z nejlepších věcí na pěstování vašich něžných rostlin v minipolytunnelis je skutečnost, že nebudou muset být vystaveny škůdcům a tvorům, kteří neváhají zničit veškeré vaše zahradnické úsilí. Tito škůdci mohou zahrnovat červy zelné, škrkavky, housenky, brouky mexické, blechy, japonské brouky, bramborové brouky Colorado, poškozené rostliny a šupiny. Mezi zvířata, která mohou potenciálně ublížit vašim rostlinám, patří králíci, jeleni, svišťi, hraboši, veverky a mývalové.

Sečteno a podtrženo, jak pěstovat rostliny v mini skleníku

Poté, co jste věděli, jak pěstovat rostliny v mini skleníku, dalším krokem by bylo najít ten správný, který by vyhovoval vašim jedinečným potřebám. Šťastné minipolytunnelgardening!