Jak pěstovat rostliny Calibrachoa

Přemýšleli jste někdy, jak vypěstovat calibrachoa? Calibrachoa, také známý jako milion zvonů, jsou krásné rostliny, které vypadají podobně jako malé petúnie. Tyto rostliny se dobře množí i v teplém podnebí. Ve skutečnosti můžete calibrachoa pěstovat po celý rok v rostlinných zónách amerického ministerstva zemědělství 9 až 11. Pro ty, kteří žijí v jiných regionech, můžete pěstovat calibrachoa jako ročníky.

Co byste měli vědět o pěstování Calibrachoa

Květy Calibrachoa jsou nepochybně krásné, zvláště když kvetou v různých barvách. Není divu, proč se zahradníci chtějí naučit pěstovat calibrachoa. Ze semen můžete vypěstovat milion zvonů, ale řízky patří mezi nejoblíbenější metody. Obvykle trvá 60 dní, než miliony řízků zvonů dozrají, takže je včas sklízejte.

Tady je to, co byste měli vědět o pěstování calibrachoa:

Řezy

Nejlepší odřezky z kalibrachoa se odebírají na jaře z nejzdravějšího milionu zvonků ve vaší zahradě. Odřízněte tři palce (pod úhlem) těsně pod listem a nejlepší čas k tomu je ráno, kdy je vlhkost na vrcholu. Mějte na paměti, že některá kalibrachoa dorůstá jen tři centimetry, takže je možná budete muset vyříznout blízko půdy.

Zalévání půdy a kontejneru

Umístěte řízky do hrnce o průměru tři palce. Neměli by potřebovat větší hrnec, protože tyto řízky potřebují jen málo vody. Velká nádoba pojme přebytečnou vodu, která může zpomalit vývoj kořenů a vést k hnilobě kořenů.

Pro mnoho zahradníků je jejich první volbou pro zalévání půdy organická a na živiny bohatá varianta. Ve skutečnosti to však může způsobit více škody než užitku. Houby a hniloba se pravděpodobně vyvinou v organické zalévací půdě, pokud jsou drženy v uzavřeném prostoru bez větrání.

Je lepší používat bezolovnaté médium bez organických látek nebo živin, takže bude menší pravděpodobnost problémů. Řízky budete muset nakrmit každých 14 dní poté, co se rozvinou kořeny, ale je pravděpodobné, že budete mít úspěšné zakořenění, pokud použijete bezprašnou půdu. Ujistěte se, že je vaše zalévání středně vlhké.

Příprava

Odstraňte všechny listy kromě těch v horní části stonku. Vytáhněte listy pohybem nahoru, aby nedošlo k poškození stonku. Přidejte kořenovou směs do spodní části stonku, aby kořeny rostly rychleji a silněji.

Lepení

Lepením se rozumí proces ukládání řízků do půdy. Zdržte se jejich vtlačování do půdy, protože riskujete poškození stonku. Ve středu hrnce budete muset udělat dvoupalcový otvor a jemně zasunout řez. Zakryjte ji zeminou, aby stála vzpřímeně.

Vlhkost

Pro úspěšné zakořenění je nutné, aby řízky kalibrachoa měly vysokou vlhkost. Vlhkost můžete zvýšit pomocí čiré plastové láhve. Odřízněte dno lahve a položte ji na odřezky. Umístěte rostlinu na částečně zastíněné místo a odstraňte kryt, jakmile začne růst stonek.

Problémy, které se běžně vyskytují, když pěstujete kalibrachoa

Mnoho zahradníků přeplňuje své řízky. Místo toho můžete substrát zamlžit, abyste snížili riziko nadměrné vlhkosti.

Dalším častým problémem je nedostatek železa. Pokud si všimnete, že listy jsou mírně žluté, můžete přidat železo navíc. Při tom však dodržujte hygienické postupy, abyste zabránili přenosu chorob na vaše řízky.

Rostliny Calibrachoa mají tendenci ztuhnout, pokud jsou umístěny na silně osvětlených místech. Ujistěte se, že své rostliny sevřete, než zalesní, abyste získali kompaktní milion zvonů.

Pěstování Calibrachoa ve sklenících Mini

Vaše řízky calibrachoa je třeba umístit do kontrolovaného prostředí, aby byla větší šance na úspěch. Minipolytunnelis je dokonalým řešením pro množení řízků calibrachoa. Zde jsou některé z důvodů, proč:

Chraňte své řízky před škůdci

Houby a mšice jsou nejčastějším hmyzem, který napadá rostliny kalibra. Pokud tyto škůdce necháte bez dozoru, mohou být zničující. Můžete své rostliny chránit před škodlivým hmyzem umístěním do mini skleníku.

Ideální pro lidi s omezeným prostorem na zahradě

Chcete si vypěstovat vlastní rostliny kalibry, ale nemáte dostatek zahradního prostoru? To je běžný problém mezi lidmi, kteří žijí v bytech, malých prostorech atd. Smallpolytunnelkit je dokonalým řešením, pokud si chcete pěstovat vlastní květiny. Standardní velikost mini skleníků je asi šest stop, ale existují i ​​menší možnosti. Můžete je umístit na balkony, terasy, paluby nebo dokonce na desky stolů.

Chraňte své odrůdy calibrachoa před špatným počasím

Smallpolytunnelkits jsou skvělé pro ochranu rostlin před špatným počasím. Uzavřený prostor je chrání před sněhem, mrazem, silným větrem a silnými dešti. Budou šťastně růst ve skleníku a jakmile se počasí ohřeje, můžete je přesadit do své zahrady.

Závěrečné myšlenky o tom, jak pěstovat Calibrachoa

Vědět, jak pěstovat calibrachoa, je důležité, pokud chcete pokochat oči těmito krásnými a barevnými květinami. Ačkoli se tyto rostliny snadno pěstují, stále můžete zvýšit své šance na úspěch, pokud se ujistíte, že začnete s četnými řízky z nejzdravějších rostlin kalibra.