Jak pěstovat pšeničnou trávu hydroponicky pro úspěch

Doc Translator: Jak mohu použít p...
Doc Translator: Jak mohu použít překladač dokumentů?

Věděli jste, že naučit se hydroponicky pěstovat pšeničnou trávu trvá jen dva kroky? Tato metoda pěstování pšeničné trávy je vhodná pro domácí kutily a určitě i pro nováčky. Hydroponie je vynikající novinkou pro zahradníky, protože je levnější a šetří více místa než pěstování v půdě, takže není divu, že zahradníci tuto metodu upravili pro pšeničnou trávu.

Pšeničná tráva má mnoho zdravotních výhod díky svým antioxidantům, vitamínům a minerálům. Věděli jste, že šťáva z pšeničné trávy je jedním z nejlepších nápojů, které můžete mít k potenciální prevenci rakoviny? Můžete ji dokonce pěstovat ve skleníku, podobně jako okrasné trávy.

Ve skutečnosti je pšeničná tráva zdravou plodinou, kterou se vyplatí pěstovat sami. Můžete mít svůj vlastní zdroj čerstvé a rakovinotvorné šťávy v pohodlí vaší zahrady. A nejlepší ze všeho je, že pěstování pšeničné trávy je bezproblémové díky snadnému hydroponickému systému pro kutily.

Jak pěstovat pšeničnou trávu hydroponicky: dvoustupňový průvodce

Připravte semínka

Pro hydroponické nastavení DIY musíte nejprve připravit a vypěstovat semena pšeničné trávy. To je podobné tomu, jak budete tradičně pěstovat pšeničnou trávu. Semena před vložením do nádoby, například do nádoby o velikosti kvartu, opláchněte.

Další je ponořit semena do nádoby pomocí čištěné vody. Zakryjte nádobu sítem, ale nezapomeňte nechat asi 2 palce materiálu, abyste mohli stáhnout okraje dolů do úst nádoby. Zajistěte kryt gumičkou a uložte jej v místnosti při teplotě 65 až 75 ° F.

Semena by měla namočit po dobu 12 hodin, než vypustí vodu do nádoby, aby jim pomohla vyklíčit. Poté přidejte vyčištěnou vodu a nádobu jemně protřepejte, abyste semena opláchli. Vypusťte a opakujte postup, abyste semena důkladně očistili.

Vložte do kontejneru

Jakmile semena pšeničné trávy důkladně očistíte, rovnoměrně je rozložte na dno pěstebního podnosu. Přidejte vodu, abyste je zakryli, a poté nádobu zakryjte papírem, aby byla teplá a tmavá. To později podpoří růst a vlhkost můžete udržovat namočením papírového krytu.

Další metodou je nechat semena klíčit sama v hydroponickém systému po dobu 24 hodin. Je to proto, že pěstitelé zaznamenali, že pšeničná tráva bude potřebovat další živiny, a samotná voda nebude stačit. Proto je běžné kombinovat hydroponické médium s řasovým hnojivem nebo rašeliníkem rašeliníku.

Přidejte palec pěstebního média na dno misky a poté zamíchejte jak semena, tak média vodou. Před uskladněním nádoby na teplém a tmavém místě však dbejte na to, abyste je nepřesycili. Pšeničná tráva by měla vyklíčit čtvrtý den a můžete je počkat, až budou centimetry vysoké, než je umístíte na slunné místo.

Použití apolytunnelis je ideální pro hydroponickou pšeničnou trávu, protože vnitřní podmínky zabraňují růstu plísní. Po deseti dnech by trávy měly být vysoké asi 10 palců a připraveny na sklizeň. Jen se ujistěte, že stříháte co nejblíže rostoucí ploše.

Výhody pěstování pšeničné trávy hydroponicky

Pěstování pšeničné trávy hydroponicky je udržitelná a pohodlná metoda ve srovnání s pěstováním v půdě. Je to proto, že budete sklízet kvalitní pšeničnou trávu a zároveň se vyhnete problémům a omezením při kultivaci půdy. Pokud plánujete využití skleníku, hydroponie je také vaším ideálním partnerem.

Pokud o tom přemýšlíte, hydroponické pěstování pšeničné trávy je atraktivnější, protože budete konzumovat trávu. Koneckonců, kdo by chtěl mít na talíři půdu a potenciální patogeny? V hydroponické pšeničné trávě obvykle použijete kokosové kokosové vlákno bez patogenů, pachů a možných problémů s plísní.

Stále však můžete být zmateni, proč tento článek pojednával o důležitosti nepoužívání čisté vody s hydroponickou pšeničnou trávou.

Nutriční požadavky na pšeničnou trávu

Někteří zahradníci jsou přesvědčeni o hydroponickém pěstování pšeničné trávy a přemýšlejí, zda pšeničná tráva může stále dostávat své požadavky na živiny a poskytovat nám zdravotní výhody. Proto je užitečné naučit se makroživiny a mikroživiny, které pšeničná tráva potřebuje.

Stejně jako většina rostlin miluje pšeničná tráva dusík, draslík a fosfor. Pokud pro svůj hydroponický systém používáte kokosové kokosové vlákno, neměli byste mít v těchto makroživinách žádné nedostatky. Ale protože má přirozeně nízký obsah dusíku a fosforu, je rozumné přidat trochu kávové sedliny pro dusík a fosfor.

Mikroživiny není tak snadné dosáhnout hydroponicky ve srovnání s použitím půdy. Proto je lepší doplnit hnojivem, aby vaše pšeničná tráva získala své potřeby. Dobrým příkladem hnojiva poskytujícího mikroživiny je tekutá řasa, kterou přidáte pouze do počáteční vodní lázně vašeho systému.

Závěr

Wheatgrass je výživná elektrárna, kterou můžete pohodlně pěstovat. Pokud víte, jak pěstovat pšeničnou trávu hydroponicky, můžete se dokonce vyhnout nevýhodám ve vesmíru a patogenům běžným při kultivaci půdy. Musíte pouze vypěstovat pšeničnou trávu a použít vhodné pěstební médium pro hydroponický systém.

Nejběžnějším z nich je kokosové kokosové vlákno a je nejlepší přidat tekutou řasu, abyste zajistili, že systém poskytuje nutriční požadavky pro vaši pšeničnou trávu. Když už mluvíme o tom, je životaschopnější nepoužívat v systému čistou vodu. Místo toho přidejte rašeliník do hydroponického média.

Dalším užitečným tipem pro hydroponickou pšeničnou trávu je použití skleníku. Tímto způsobem můžete zabránit růstu plísní a udržovat ideální podmínky pro podporu růstu klíčivosti. Wheatgrass by měl být připraven, když je vysoký 10 palců.