Jak pěstovat Milkweed v květináčích

Chcete vědět, jak pěstovat milkweed v květináčích? Pěstování těchto krásných květin v květináčích je ještě snazší než výsadba poté přímo na zem.

Tyto shluky květin přitahují do vaší zahrady motýly a další opylovače. Tento článek si klade za cíl seznámit vás s různými druhy mléčných druhů a s jejich pěstováním v květináčích.

Nejběžnější druhy mléčných plodů pěstovaných v květináčích

Věděli jste, že existuje více než 100 druhů milkweeds? Tady jsou některé z nejběžnějších druhů mléčných druhů, které mohou růst v květináči:

Močál mléčný

Tato rostlina je jedním z druhů milkweeds, které přitahují Monarch. Tento druh květu byste chtěli zahrnout do svého seznamu, pokud chcete do své zahrady nakreslit motýly. Ale proč se mu daří v květináčích? Swamp milkweed nemá taproots, takže je ideální pro pěstování v květináčích.

Tropická mléčná réva

Tento druh mléčné trávy přirozeně roste v teplejších státech USA a přitahuje motýla Monarch. Tropické mléčné rasy poskytují těmto motýlům a dalším opylovačům nektar. Pokud žijete v chladnějších oblastech, může být tropická mléčná rasa považována za jednoletou rostlinu. U mléčných druhů z kontejneru si užijete více větví ve druhém roce a dlouhé období kvetení v příští letní sezóně.

Showy Milkweed

Tyto květiny jsou stejně ohromující jako voňavé. Tento druh mléčné trávy je invazivní, takže je nejlepší, když je chován v květináči. Tyto rostliny však potřebují velkou nádobu – asi šest galonů nebo větší.

Whorled Milkweed

Tato mléčná ruda je hostitelskou rostlinou pro larvy a nejlépe se jí daří v suchých nebo písčitých půdách. Pokud žijete v zónách USDA 4a až 10b, je zde vytrvalá mléčná ruda. Tento druh mléka poskytuje potravu pro motýly Monarch a další opylovače a je snazší je pěstovat v nádobách.

Pěstování rostlin mléka v kontejneru

Pro některé lidi je nejlepší volbou vysazování mléčné trávy do nádob. Je přenosný, takže je můžete snadno přezimovat ve svém domě, garáži nebo mini-sklenících a můžete je umístit zpět ven, když je jarní sezóna za rohem.

Ve stejném hrnci můžete své mléčné rasy zasadit s dalšími květinami bohatými na nektar. Tímto způsobem se monarcha a další motýli vrátí do vaší zahrady. Ujistěte se, že hrnce umístíte do oblasti poblíž vašeho domu. Vždy je příjemné vidět nádherně zbarvené motýly ve vaší zahradě. Při výběru kontejneru můžete použít velký plastový hrnec, takže je během zimy snáze přemístíte a uskladníte.

Některé mléčné révy mají velké kořeny, proto se ujistěte, že je nádoba dostatečně velká, aby mohly růst. Zasaďte své mléčné rasy ze semen nebo sazenic do bohaté, dobře odvodněné půdy.

Důvody pěstovat mléčné révy ve sklenících Mini

Proč byste měli pěstovat mléčné révy v mini skleníku? Zde je několik důvodů, proč:

Důvod č. 1: Chraňte je před škůdci

Oranžové mšice, brouci, mlékaři a jiní brouci mohou potenciálně poškodit vaše květiny. Udržuje opylovače od vaší mléčné rasy a může zastavit její růst. Pokud je však chováte ve skleníku, existuje menší šance, že je škůdci najdou.

Důvod č. 2: Chraňte své rostliny před špatným počasím

Bouře, silný déšť, krupobití, sníh a silný vítr mohou přes noc potenciálně poškodit vaše mléčné rasy. Díky použití apolytunnelů vám bude snazší pěstovat mléčné rasy a další rostliny v nepředvídatelném podnebí.

Důvod č. 3: K dispozici v různých velikostech

Velké skleníky se skleněnými stěnami jsou první věcí, která mi přijde na mysl, když si lidé představí skleníky. To však vůbec neplatí, protože skleníky přicházejí ve všech tvarech a velikostech. Nepotřebujete vždy velký skleník; většinou jsou středně velké až mini skleníky více než dost, aby uspokojily potřeby majitele domu.

Důvod č. 4: Skvělé pro zahradníky s omezeným prostorem

Pokud rádi pěstujete květiny a jiné rostliny, ale nemáte místo, je minipolytunnel skvělou alternativou. Standardní velikost pro malé skleníky je 6 stop, ale pokud je pro vás stále příliš velká, na trhu jsou k dispozici kompaktnější velikosti. Sadu smallpolytunnelkit můžete umístit na balkony, dvorky, paluby, uvnitř nebo dokonce na desku stolu. I když jsou malé, malé skleníky poskytují stejné výhody jako velké skleníky.

Důvod č. 5: Ideální pro začátečníky v zahrádkářství v tunelech

Chcete se dozvědět více o zahradnictví na tunel? Nákup minipolytunnelje skvělé místo, kde se můžete začít učit o technologii polytunnel. To platí zejména, pokud nejste připraveni investovat tisíce do většího a trvalejšího skleníku. Jakmile víte, jak funguje zahrádkaření tunelů, můžete se rozhodnout, zda chcete rozšířit nebo ne.

Důvod č. 6: Začněte růst rostlin brzy

S malým skleníkem můžete začít s výsadbou květin ještě předtím, než začne chladné období. Jakmile bude příznivější počasí, můžete je přesadit do své zahrady.

Důvod č. 7: Skvělé pro jemnější rostliny

Pokud máte jemné vytrvalé rostliny, můžete je v zimě chránit před mrazem, ledem a sněhem umístěním do mini skleníku. Mohou zůstat v teple a toasty uvnitř vašeho tunelu do jara. Jakmile se počasí umíří, můžete je znovu přenést do své zahrady.

Závěrečné úvahy o tom, jak pěstovat mléčné rostliny v květináčích

Nyní, když víte, jak pěstovat mléčné rostliny v květináčích, je další věcí, kterou musíte udělat, je zasadit je. Vaše mléčné rouby určitě přilákají do vaší zahrady motýly Monarch, včely a další užitečné opylovače.