Jak pěstovat maminky řezáním nejlepšími technikami

Trvá dva kroky, než se naučíte, jak pěstovat maminky z řezání. Obecně existují tři metody šíření pro maminky, ale použití řízků nabízí snadný způsob klonování těchto rostlin. Můžete také rozdělit maminky a vytvořit kopie mateřské rostliny, ale pochopitelně by někteří zahradníci měli s řízky pohodlnější čas.

Skvělá věc u maminek je, že jsou to obecně odolné rostliny, takže při jejich pěstování existuje menší šance na chyby nebo problémy. Jsou nejlepší pro pěstování zón 5 až 9 a můžete je také pěstovat v polytunnel, abyste se v případě potřeby vyhnuli nepříznivému počasí. Stojí za zmínku, že použití stabilního prostředí, jako je polytunnelcan, pomáhá řízkům usadit se a získat dost energie na přesazení venku.

Jak pěstovat maminky z řezání pro začátečníky

Lze s jistotou říci, že rozmnožování maminek z řízků je vhodné pro začátečníky. Více maminky budou kvést během několika měsíců, pokud je zakořeníte z řízků. Můžete zaručit, že výsledné rostliny jsou přesnou kopií rodiče, kterého jste si vybrali, což je skvělý způsob, jak mít na zahradě více svých oblíbených odrůd.

Krok # 1. Sběr a příprava řízků

Příprava mateřské rostliny

Bez ohledu na druh byste se měli před množením vždy ujistit, že je vaše mateřská rostlina zdravá. Zabráníte tak stresu a po nasbírání stonků se může rychle zotavit. Pokud žijete v náročném místě, bylo by rozumné pěstovat rodičovské rostliny v polytunnelso, aby byly dostatečně silné, když si vezmete řízky.

Nezapomeňte také připravit mateřskou rostlinu tak, že ji zaléváte až 4 palce hluboko v noci na další ráno. Kdy je nejlepší sbírat řízky na maminkách? Chcete zkontrolovat nepřítomnost pupenů a květin od pozdního jara do začátku léta.

Shromažďování řízků

Třípalcová část by měla být vhodná pro výsadbu, pokud je listnatá a není dřevnatá. Použijte ostré a sterilizované zahradnické nůžky a zastřihněte je o ⅛ palce pod pár listů na konci stonku. Poté odstraňte všechny listy v dolní polovině řezu a ponechte pouze ty nahoře.

Příprava řezání

Vynikající vlastností řezání maminky je to, že můžete použít kořenový hormon nebo ne, ale stále bude kořenit. Ošetření řízků hormony samozřejmě urychlí založení. Podívejte se na konkrétní pokyny ke kořenovému prášku a vždy proveďte hygienická opatření, abyste zabránili chorobám mezi rostlinami.

Krok # 2. Výsadba a údržba

Jaké je nejlepší médium pro pěstování maminých řízků?

Podle Pennsylvánské státní univerzity si můžete jako médium pro maminské řízky vybrat z vermikulitu, mechu sphagnum nebo vlhkého písku. Někteří zahradníci také používají perlit, ale bez ohledu na médium, které si vyberete, by měli mít významnou vlastnost. Ještě než si vezmete řízky, připravte na ně zakořeněné nádoby s médiem.

Médium by mělo být vlhké, aby se podpořil růst řezu, takže můžete médium nasytit vodou a nechat jej vytéct ze dna nádoby jako přípravu. Potom můžete vložit řez o palec hluboko nebo až k nejnižšímu listu. Může to trvat tak dlouho jako týden nebo čtyři, než se maminky zakoření, ale je třeba klást důraz na udržování vlhkosti média bez nadměrného zalévání.

Jak se starat o odřezky maminky, aby se podpořilo zakořenění?

Řezy můžete zamlžit, abyste zabránili přetečení a průběžně kontrolujte, zda je povrch suchý a potřebujete zalévat. Thepolytunnelalso je vynikajícím místem pro zakořenění květináčů, protože jejich řízky budou dobře růst s jasným, ale nepřímým slunečním světlem. Stejně jako u všech řízků se ujistěte, že maminky nedostávají tvrdé a přímé světlo, které je vysuší.

Chcete-li zkontrolovat, zda odřezky narostly kořeny, můžete jemně zatáhnout za základnu, aby odolávala. Pokud chcete, aby vaše maminky rostly huňatě, je také nutné vždy z nich vždy přitlačit špičkový 1,5palcový růst. Tuto praxi můžete zastavit uprostřed léta, abyste podpořili začínající.

Transplantační matky

Dobrým tipem, jak zjistit, zda jsou maminky připraveny k přesazení, je jejich kořeny dlouhé asi 1,5 palce. Můžete rozmístit maminky od 18 do 24 palců od sebe v díře dvakrát větší než jejich kořeny a zasadit je brzy na jaře poté, co pomine nebezpečí mrazu. Můžete také vysadit šest týdnů před extrémními klimatickými podmínkami nebo je pěstovat v polytunnel, abyste předešli poškození způsobenému těmito výzvami.

Venku nebo ne, maminky by měly dostat 6 hodin světla do úrodné a dobře odvádějící hlíny nebo písku. Poté už nemusíte ve vegetačním období příliš zalévat, kromě zalévání a hnojení, než vytvoří pupeny. Můžete je také ořezávat od pozdního jara a slepé uličky, abyste podpořili zdravý růst a květy.

Závěr

Chcete krásnou, ale snadno pěstovatelnou kvetoucí rostlinu? Pokud ano, mohlo by vás zajímat, jak pěstovat maminky z řezání. Tyto nenáročné na údržbu kvetoucí rostliny umožňují řízky od pozdního jara do začátku léta.

Budou snadno zakořenit bez nutnosti zakořenění hormonu a vzhledem k tomu, že prostředí a prostředí jsou optimální, měly by růst během několika týdnů. Neexistují žádné další specifické požadavky na údržbu, které by podporovaly zakořenění a jejich přesazení je snadné, pokud není drsné klima.