Jak pěstovat macešky v květináčích

Věděli jste, že znalost pěstování macešek v květináčích je klíčem k maximalizaci růstového potenciálu této trvalky? Vzhledem k tomu, že macešky nejsou velkým fanouškem mokrých nohou, rostou nejlépe v dobře odvodněné půdě, která je vlhká a bohatá na humus. Pokud žijete v oblasti, kde jsou rostoucí zóny vlhčí než obvykle, je přirozené být zvědavý, zda tyto rostliny mohou v květináčích opravdu prospívat.

Další zajímavostí této rostliny je doslovný význam jejího názvu. Pokud vás zajímá, termín „maceška“ je odvozen z francouzského slova pensée, což znamená „myšlenky“ nebo „myšlení“.

A co víc, macešky jsou jednou z mála zahradních květin, které můžete jíst. Když si ho přidáte do dezertu nebo do salátu, může vám dát jemnou mátovou příchuť, kterou si určitě zamilujete.

Můžete pěstovat macešky v kontejneru nebo v květináči?

Budete překvapeni, jak krásné a jemné tváře těchto květů vzkvétají a září, když je zasadíte do nádob a nádob. Nezáleží na tom, zda se rozhodnete ji vysadit společně s vysazovačem výpisů, nebo jako koncové rostliny mezi trvalkami, které jsou vyšší. Pokud pěstujete macešky tímto způsobem, bude pro vás snazší kontrolovat vlhkost i typ půdy.

Jak zakládáte rostliny v květináčích Pansy?

Můžete pěstovat macešky ze semen asi 14 až 16 týdnů, než je vysadíte na konci ledna. Abyste zajistili, že vaše rostliny v květináčích získají dostatek tepla a výživy, využijete pěstitelská světla nebo umístíte jejich květináče do slunečných oblastí, zatímco jejich půda zůstane vlhká. Dobrá podpora živin ze zředěného hnojiva je také nutností, jakmile si všimnete, že semena začínají rašit listy.

Jak transplantujete květinovou macešku?

Proces přesazování hrnkové macešky začíná, když rostliny, které vyraší ze semen, začnou růst až do výšky několika centimetrů. Mějte na paměti, že tyto rostliny preferují dobře odvodněnou půdu. Proto musíte hledat vhodnou nádobu, která je dodávána s některými drenážními otvory, a také poměrně lehkou zalévací směs, která by dobře sloužila vašim maceškám.

Bylo by skvělé, kdybyste do zalévací směsi přidali hnojivo s pomalým uvolňováním. Než však své rostliny umístíte do nových nádob, musíte se ujistit, že se řídíte pokyny v balení hnojiva. Když je vkládáte do jejich nových nádob, ujistěte se, že jim mezi sebou poskytnete pár palců prostoru.

Jak se staráte o svou pokojovou macešku?

Udržovat krok s péčí a údržbou vašich hrnkových macešek vyžaduje pravidelné zalévání. Opět je důležité si uvědomit, že půda musí být vždy vlhká, místo aby byla vlhká.

Pro macešky v květináčích je velmi důležité dostat se na přímé sluneční světlo. Každých několik týdnů musíte do svých rostlin přidat i malé množství směsi hnojiv a dávat pozor na dlouhonohý růst, aby si udržely tvar vašich hrnkových macešek.

Přestože macešky můžete nechat v květináčích venku po celou zimní sezónu, je nejlepší je zalévat hluboce, než přijdou nejchladnější zimní dny a tvrdé mrazy. Když bude počasí extrémně chladné, nezapomeňte je pokrýt.

Jaké jsou výhody pěstování rostlin v mini skleníku?

Přestože pěstování a péče o vaše vzácné macešky vyžaduje trochu plánování, daří se jim nejlépe v kontrolovaných prostředích, jako je mini skleník. Minipolytunnelgardening nabízí více výhod než tradiční venkovní zahradnictví. Mezi tyto výhody patří možnost poskytnout vašim rostlinám ideální prostředí pro pěstování, které nabízí ochranu před nepříznivými povětrnostními podmínkami, škůdci a škůdci, více úspor při nakupování a další.

Výhoda č. 1: Můžete vytvořit optimální rostoucí prostředí

Vlastní minipolytunne vám umožní ovládat vnitřní prostředí uzavřeného botanického prostoru. Například faktory, které mohou významně ovlivnit růst vašich hrnkových macešek, jako je teplota a vlhkost, lze snadno ovládat pomocí mini skleníku.

Navíc, protože máte větší kontrolu nad tím, co se do mini skleníku vejde a ven, můžete si udržet prospěšný hmyz, aby se zlepšil vývoj vašich macešek. Některé z těchto užitečných chyb zahrnují chyby vojáků, kudlanky nábožné, ničitele mealybugů, prospěšné hlístice, dravce mšic, čmeláci, lady brouci, dravci houbových komárů, predátoři much, dravci roztočů, dravci třásněnky a zelení krajkáři.

Výhoda č. 2: Poskytuje vašim rostlinám vrstvu ochrany

Apolytunnel může udržovat vaše rostliny v bezpečí a zdraví před neustále se měnícími povětrnostními podmínkami. V případě nepříznivých povětrnostních podmínek, včetně silného větru, nadměrného deště, vánic a sněhu, nebudete muset provádět nouzové přípravy, abyste zajistili bezpečnost svých hrnkových macešek. Kromě toho pěstování vašich hrnkových macešek v minipolytunnel také udrží ty ničivé škůdce a zvířata na uzdě.

Výhoda č. 3: Za nákupy potravin utratíte méně.

Díky vlastnímu minipolytunu můžete pěstovat své oblíbené ovoce, zeleninu, byliny a květiny pod jednou střechou. To znamená více úspor, protože budete utrácet méně za nákupy potravin. Konečně se můžete rozloučit s kolísáním cen a ahoj stálému přísunu čerstvých a lahodných produktů přímo z vašeho zahradního skleníku!

Zjistěte, jak dnes pěstovat macešky v květináčích!

Co vám brání naučit se, jak dnes pěstovat macešky v květináčích? Než tak učiníte, proč si nezískáte minipolytunnelso, abyste mohli zažít jeho úžasné výhody?