Jak pěstovat listové zelené v mém polytunnel

Pokud jste někdy přemýšleli o tom, „jak pěstovat listovou zeleň v mém skleníku?“ potěší vás, že stačí jen čtyři sekce, abyste mohli začít a úspěšně je sklízet. Čtyři otázky, které se skládají z toho, co, kde, kdy a jak vás pokryje, a měli byste být připraveni na to, abyste měli brzy zásobu zdravých zelených. Kdo by chtěl více než produktivní snahu přijít o čerstvé plodiny, které mohou porazit nemoci?

Listová zelenina je nejen výživná, protože chrání a posiluje naše těla před nemocemi. Bohužel není vždy možné získat jejich čerstvou zásobu, takže jejich pěstování sami je jednoznačnějším přístupem k zdravému životnímu stylu. Možná vás také překvapí ziskové výhody, které vám listová zelenina může poskytnout kvůli jejich vysoké poptávce.

Jak pěstovat listové zelené v mém skleníku: Zde je třeba vědět

Co pěstovat?

Zkontrolujte svou rostoucí zónu

University of Massachusetts Amherst zmínila rozsáhlý seznam listové zeleniny, kterou můžete pěstovat. Když někdo řekne listovou zeleninu, může být pro začínajícího farmáře zdrcující určit, které plodiny jsou pro jeho skleník nejlepší. Chcete-li vytvořit seznam možností, můžete si vždy vybrat listovou zeleninu, která se bude dařit v rostoucí zóně vašeho státu.

Tímto způsobem je méně pravděpodobné, že budete čelit nevýhodám při výsadbě, protože vaše zahradní zelenina je dostatečně odolná pro podmínky vašeho místa. Bude to také vždy produktivní zahrada, protože můžete vytvořit rostoucí kalendář založený na těchto plodinách, které odpovídají vaší zóně odolnosti. Přesto již používáte apolytunnel, protože umožňuje upravit teploty a další faktory uvnitř pro optimální růst plodin.

Listová zeleň pro skleník

Máte na výběr ze svých obvyklých zelených, jako je hlávkový salát, zelí, kale, špenát a rukola. Požadavky na tuto zeleninu jsou vysoké u lidí, kteří se o jejich začlenění do své stravy starají kvůli zázračným zázračným potravinám.

Špenát, švýcarský mangold, zelenina Collard, hlávkový salát a některé odrůdy zelí jsou odolné a dokonce i kapustě prospívá „mrazivý polibek“, který zlepšuje její chuť. Avšak to, že je můžete považovat za zimní zeleninu, ještě neznamená, že se můžete méně podílet na jejich pěstování v chladném počasí. Pravidelně kontrolujte vnitřní teplotu, abyste zabránili poškození, šroubování nebo dokonce pomalému růstu.

Kdy růst?

Po uvedení listové zeleniny vhodné pro váš skleník je dalším krokem plánování, než ji začnete pěstovat. Vzhledem k různým podmínkám a ročním obdobím v jednotlivých regionech je těžké říci určitý měsíc, kdy začít pěstovat listovou zeleň. Místo toho nezapomeňte, že se snažíte zasadit dostatek plodin brzy, abyste mohli efektivně sklízet, jakmile začne chladné období.

Díky použití tunelů je možné zasít brzy dříve, než začnou krátké dny, což také zpomalí rychlost růstu. Jelikož máte více zkušeností s pěstováním zeleniny ve skleníku, můžete rozvrhnout svůj plán výsadby s očekávanými daty sklizně. Můžete například plánovat pěstování špenátu v září a říjnu, abyste jej vyzvedli do února a stále jste produktivní.

Kde růst?

V závislosti na vašich zelených polytunnelandských prostorových požadavcích se můžete rozhodnout je zasadit do kontejnerů nebo přímo do postele. Zeleninu můžete začít v otevřených semenných plochách nebo v mateřských školkách a poté je přenést, až budou dostatečně zralé. Ale více než kontejner sám o sobě, to, co tvoří rostoucí média, je také zásadní pro úspěch.

Můžete použít půdní nebo bezprašná média, jako je rašeliník, perlit a vermikulit. Pokud jste se rozhodli použít půdu, měla by úrodná a dobře odvodňující půda podporovat růst vašich plodin. Nezapomeňte je také fumigovat, abyste zabránili chorobám ve skleníku.

Jak udržovat polytunnel pro zelené?

Každá listová zeleň má své požadavky na hnojiva a vodu, takže níže uvedené informace by měly být vaším obecným vodítkem. Některé greeny mohou vyžadovat méně hnojiv a vody, zatímco jiné jsou těžkými krmítky a pijáky. Nezapomeňte si zapsat potřeby rostlin a vyhnout se nadměrnému a nedostatečnému hnojení a zalévání.

Nadměrné hnojení může vést k zamoření mšicemi, zatímco rostliny v zavodněném médiu jsou náchylné k rozvoji chorob. A co udržování teploty a světla ve skleníku? Optimální podmínky pěstování listové zeleniny se opět liší, takže je můžete vysazovat současně s podobnostmi, abyste se vyhnuli nevýhodám.

V opačném případě investujte do chladicích a vytápěcích systémů, regulace vlhkosti a větrání, abyste zajistili nepřetržitý růst rostlin. Světlo může být také nezbytné, protože jeho pokles může způsobit neuspokojivou chuť a vývoj na zelené. Zjistěte, kdy použít rostoucí světlo v závislosti na fázi růstu vašich zelených, a umístěte jej do doporučené vzdálenosti od plodin.

Závěr

Je možné mít vlastní zásobu zdravých plodin a případně je použít jako zdroj příjmů. Jedna z nejlepších druhů zeleniny, která roste na greeny polytunnelis, takže výzkum, jak pěstovat listové greeny na mypolytunnelis, se pravděpodobně vyplatí investovat čas a úsilí. Koneckonců, stačí vědět, co pěstovat, kdy pěstovat, kde pěstovat a jak udržovat skleník.

Vaším hlavním cílem je, že každá plodina má požadavky, ale použití apolytunnelalready vám usnadňuje přizpůsobení v případě potřeby. Správné plánování a odhodlání by mělo připravit vaši listovou zeleninu na talíř nebo na trh.