Jak pěstovat levandule v Itálii

Máte tři kroky, které byste měli zvážit, abyste věděli, jak pěstovat levanduli v Itálii. V závislosti na typu, který máte, byste měli vytvořit ideální prostředí pro pěstování levandule, abyste zajistili, že se jí v Itálii bude dobře dařit. Pamatujte, že pouze ty nejkvalitnější rostliny se budou prodávat nejlépe a jejich důsledná produkce vás nechá vyniknout od konkurence.

Pomocí následujících tří kroků byste měli být schopni pěstovat levanduli v Itálii bez mnoha nevýhod. Nezapomeňte však, že Itally má rostoucí zóny od 4 do 11 a některé druhy levandule jsou vhodné pouze pro specifické podmínky. Levandule můžete pěstovat v polytunnel, pokud má váš region náročné klima.

Pěstování levandule v Itálii: 3 kroky k úspěchu

Krok # 1. Plánování

První krok a možná nejdůležitější krok v pěstování levandule v Itálii jsou plánovány. Nejprve zvažte, co použijete ke spuštění rostlin levandule. Bude pohodlnější použít semena, nebo je lepší pěstovat startovací rostliny?

Druhá z nich je výhodnější, protože rostlinám levandule může trvat déle, než dosáhnou dospělosti. Počínaje zdravou startovací rostlinou proto bude vaše zahrada produktivnější. Nezapomeňte zkontrolovat samotnou rostlinu, zda není poškozená nebo hnědá.

Více si pamatujte, že pěstujete levanduli v Itálii. Anglická levandule by vyhovovala podmínkám v Itálii, protože se jí bude dobře dařit v různých situacích. Můžete také pěstovat v polytunnel, abyste napodobili ideální prostředí pro odrůdy, které pěstujete.

Krok # 2. Příprava

Jakmile naplánujete rostliny, dalším krokem je příprava místa pro jejich pěstování. Levandule je již vhodná pro Itally, protože tato rostlina je nejlepší v oblastech, které jsou horké a suché. Stále však musíte vybrat optimální místo pěstování, abyste dosáhli kvalitních a zdravých květin.

Levandule by nejlépe podporovala oblast s plným sluncem a dobře odvodňující půdou. Více si naplánujte mezery tak, aby měli dostatek prostoru pro růst, když dospějí. Někteří doporučují vytvořit živý plot při výsadbě startovacích rostlin levandule ve vzdálenosti 12 palců, aby byla zajištěna správná cirkulace vzduchu a zabránilo se chorobám.

Nejlepší by bylo navrhnout půdorys před výsadbou a také otestovat půdu, aby bylo možné provést nezbytné změny. Chcete zlepšit strukturu půdy, aby dobře odváděla vodu, a chcete opravit její úroveň pH, ​​protože levandule bude v kyselé půdě problematická. Před výsadbou můžete smíchat písek a hnojit vápnem.

Krok # 3. Údržba

Po výsadbě je dalším krokem zajištění řádné údržby vašich rostlin levandule. To zaručí zdravé a vysoce kvalitní květy bez ohledu na vaši oblast v Itálii nebo na druhy, které pěstujete. Například běžnou praxí, která vede k problémům, je zalévání.

Pamatujte, že tyto rostliny při založení nevyžadují tolik vody. Voda je nezbytná pro podporu vývoje kořenů, ale chcete omezit její množství, protože vlhké podmínky nepodporují zdraví levandule. Levandule roste přirozeně za sucha a je nejlepší to napodobit.

Můžete také podpořit více květů nebo prodloužit období kvetení levandule odstraněním odumřelých a vybledlých květů. To také omladí vaše rostliny a bude lépe růst. Navíc můžete každý rok podpořit nový růst tím, že každé jaro budete řezat až k zemi.

Co je pro Itally Lavender Variety nejlepší?

Podle italského družstevního rozšíření jsou standardními odrůdami v Itálii španělská, francouzská a anglická levandule. Španělské levandule jsou nízko rostoucí typy, které rychle dodávají barvu od jara do léta. Jsou také jedinečné tím, že místo krátkých levandulových květů mají krátké květy.

Další barevnou úvahou, kterou můžete pěstovat, jsou francouzské levandule. To, co je dělá velmi oblíbenými, je prodloužené období květu. Při správném slepém pokusu a ideálních podmínkách si můžete dlouhodobě užívat vysoké a široké rostoucí návyky těchto levandule.

A konečně, jak bylo doporučeno dříve, anglická levandule by byla také nejlepší pro Itálii, protože vydrží náročné podmínky. Budou dokonce prospívat ve vyšších částech země, protože snášejí chlad. Ti, kteří pěstují levandule pro vůni, si budou užívat anglické odrůdy.

Jak sklízet levandule

Bez ohledu na to, kde levandule pěstujete, musíte vědět, jak rostliny správně sklízet. Chcete je začít shromažďovat před otevřením květů pro optimální kvalitu. Poté je můžete několik týdnů sušit.

Sušená levandule by se nejlépe skladovala někde v chladu a suchu uvnitř vzduchotěsné nádoby. Někteří dokonce dávají sušené levandule do sáčku, aby využili vůni rostlin.

Závěr

Díky suchým podmínkám v Itálii je tato země pro levanduli nejlepší. A pokud vás zajímá, jak pěstovat levanduli v Itálii, můžete tento proces zjednodušit do tří kroků. Rovněž by bylo nejlepší absolvovat kurzy spojené s pěstováním levandule, které vás připraví na další přípravu.

Prvním krokem by bylo plánování a výběr nejlepších startovacích rostlin a odrůd pro vaši oblast. Poté můžete připravit web a jak budete pěstovat levanduli. To znamená zajistit, aby půda a všeobecné podmínky byly pro vaše odrůdy optimální.

Můžete také zvážit pěstování v polytunnel, abyste napodobili přirozené prostředí vašich levandulí. Nakonec důsledně zajistěte řádnou údržbu, abyste vytvořili vysoce kvalitní květy, které obstojí uprostřed konkurence. Itálie je již možná pro růst levandule, ale vaše postupy budou diktovat vývoj zdravých a kvalitních květin.