Jak pěstovat ledovou rostlinu z řízků. 2 snadné kroky

Pokud vás zajímá, jak pěstovat ledovou rostlinu z řízků, budete rádi, že vám to bude trvat jen dva kroky. Můžete také zvážit pěstování řízků v polytunnel, abyste zajistili zakořenění z kontrolovaných a stabilních vnitřních podmínek. Pamatujte, že rozmnožování může být pro každou rostlinu stále obtížné, pokud jsou podmínky extrémní a kolísavé.

Dobrou zprávou je, že ledové rostliny jsou obecně odolné, takže jejich pěstování by nemělo být stresující a náročné. Mohou tolerovat extrémní horko a dokážou vám poskytnout květy celé léto. I když můžete začít pěstovat ledové rostliny ze semen, jejich zakořenění z řízků je pohodlnější a zaručí vám, že získáte přesné vlastnosti mateřské rostliny.

Nejlepší způsob, jak pěstovat ledovou rostlinu z řízků

Krok # 1. Sbírání řízků

Prvním krokem při množení rostlin ledu z řízků je sběr sekcí. Neuvěřitelná věc s ledovou rostlinou je, že si můžete vzít řízky na jaře, v létě a na podzim. Chcete však zajistit, aby byla mateřská rostlina zdravá, a úseky, které odeberete, nemají žádné známky poškození a nemoci.

Rostlinu můžete připravit zaléváním den předtím, než hodláte sbírat řízky. Pěstování zralých rostlin ledu v polytunnel za stabilních podmínek by pro tuto metodu šíření mělo také zvýšit rostliny bez stresu. Jakmile se ujistíte, že mateřská rostlina je připravená, použijte ostrý a sterilizovaný nůž a vezměte 3palcovou část bez květů květů tím, že ji vystopujete zpět na základnu a vyříznete rovně napříč.

Stejně jako u jiných řízků chcete odstranit všechny listy kromě těch nahoře. Za zmínku stojí také to, že je musíte nechat přes noc uschnout, než je zakořeníte.

Krok # 2. Zakořenění řízků

To je místo, kde se zakořenění rostlin ledu stává jedinečným ve srovnání s jinými rostlinami. Místo hrnce použijte papírový kelímek a pomocí tužky vystrkujte otvory na spodní straně a na dně. Dva otvory ve spodní části by měly stačit a tři otvory ve výšce ¼ palců nad základnou jsou ideální.

Použijte univerzální zalévací směs a šálek naplňte do ¾. Přichyťte řez do média tak, aby byl půl palce konce uvnitř. Můžete vysadit dva řízky na šálek, ale většina zahradníků také umístí jeden na šálek.

Šálek důkladně zalijte a nechejte ho vytéct do podnosu. Umístěte řízky do skleníku, aby přijímaly jasné, ale nepřímé světlo. V tomto okamžiku můžete zalévat jednou týdně a počkat, až rostlina ledu vyroste. Můžete zkontrolovat odpor, abyste naznačili zakořenění a zvažte přesazení rostlin ledu následující jaro.

Jak se starat o ledovnu

Můžete předpokládat, že šťavnatá rostlina ledu z ní dělá relativně snadnou péči. Můžete také použít apolytunnel k udržení ideálních podmínek růstu a zabránění výkyvům, pokud je klima ve vaší lokalitě mimořádně náročné. Obecně však mějte na paměti, že sukulentům, jako jsou ledové rostliny, se v suchých oblastech dobře daří, takže jejich pěstování by mělo tato prostředí napodobovat.

Za prvé, plné slunce pomůže udržet zdraví vaší ledové rostliny. Umístěte své rostliny někam jasně a v případě potřeby použijte pěstební světla. Měli byste také udržovat teploty kolem 25 až 30 ° F, protože ledovým rostlinám se v mrazu příliš nedaří.

Pokud váš region zažívá tuhou zimu, umístěte rostliny do interiéru, dokud počasí nezmizí. Pokud jde o zalévání, chcete se ujistit, že médium vašich rostlin na led nepřesycujete. Proto může být výhodné použít dobře odváděnou šťavnatou směs, aby se předešlo nebezpečí hniloby.

Zahradníci často doporučují zkontrolovat horní dva palce povrchu a pouze vodu, když je suchá. Pamatujte, že sukulenty jsou náchylnější ke hnilobě kořenů než jiné rostliny. Místo toho je ideálnější namáčení a nechat ledové rostliny odtékat a nikdy nezalévat, dokud suchý povrch nebude.

Běžné problémy při pěstování ledových rostlin

Jak již bylo zmíněno dříve, při pěstování a šíření ledových rostlin bude vaším primárním zájmem teplota pod bodem mrazu, kolísavé podmínky v prostředí a nadměrné zalévání. Tyto tropické rostliny, stejně jako jiné sukulenty, by měly zůstat ve světlém a teplém prostředí a nikdy ve stojaté vodě a nízkých teplotách. Vlhké podmínky mohou spíše podporovat plísňové choroby, které mohou poškodit ledové rostliny.

Rostliny ledu jsou také náchylné k škůdcům, jako jsou šupiny a brouci. Napadené rostliny musíte okamžitě izolovat od oblasti, takže neustálá kontrola rostlin by měla rychle odstranit vznikající problémy. Tyto problémy jsou spíše příležitostné a můžete se jim snadno vyhnout za správných podmínek růstu a postupů údržby.

Závěr

Sukulenty jsou možná jednou z nejjednodušších rostlin k pěstování. Pokud máte ledové rostliny, můžete se naučit, jak pěstovat ledovou rostlinu z řízků, a získat více kopií těchto jedinečně vypadajících sukulentů. Začněte sbírat řízky buď na jaře, v létě nebo na podzim a odstraňte všechny listy sekcí kromě těch nahoře.

Nechte řízky přes noc uschnout, než je zakořeníte v papírovém kelímku. Univerzální zalévací směs nebo šťavnatá směs by fungovala dobře jako médium a řízky by se měly dobře rozvíjet na slunném místě a řádně udržovat vlhkost směsi. Můžete použít apolytunnelto napodobující tropická místa, odkud pocházejí ledové rostliny, ale zajistěte, aby nedošlo k nadměrné vodě, protože jsou náchylné k hnilobě kořenů.