Jak pěstovat kapusta v hobby polytunnel: Podrobný průvodce

Zajímá vás, jak pěstovat kapusta v hobby skleníku? Kale rostliny se daří nejlépe v chladném počasí, takže pokud chcete pěstovat kale po celý rok, je výsadba uvnitř hobbypolytunnel je skvělá volba. Skleníky umožňují zahradníkům vytvářet si vlastní mikroklima. To znamená, že i když je venku horko, vaše kapusta vyroste dobře ve skleníku s řízenou teplotou.

Obecně je pěstování kapusty poměrně snadné a zde je stručný přehled toho, jak to udělat: Nejlepší způsob, jak kapustu pěstovat, je poskytnout jí během dne plné slunce a částečný stín. Rostou v půdě smíchané s dusíkem, draslíkem a fosforem. Pokud jste svůj kel zasadili přímo do země, udržujte je 16 palců od sebe. Pravidelně je zalévejte, krmte rostlinnou stravou a po celou vegetační dobu sklízejte hrst kapusty na rostlinu.

Chcete-li získat podrobnější přístup, pěstujte kapustu ve skleníku takto:

Krok 1: Připravte půdu

Jak již bylo zmíněno, kapusta se snadno pěstuje a bude se dařit téměř na všech půdách, kromě těch, které jsou super suché. Ale stejně jako jiné druhy rostlin, i příprava půdy může výrazně zlepšit kvalitu a chuť vaší sklizně kale. Přidejte organický hnůj do půdy před zasetím semen.

Pro setí přímo do půdy

Vyčistěte půdu odstraněním kamenů, kořenů a jiných nečistot ze seťového lůžka. Obdělávejte půdu, aby ji okysličila. Dále vykopejte centimetr hluboký výkop a opatrně vložte semena kapusty dovnitř. Semena lehce přikryjte půdou a vodou, dokud není půda vlhká.

Pokud je nepěstujete ve skleníku, možná budete muset zakrýt svá semínka clochou nebo síťovinou, abyste zabránili ptákům, hmyzu a další divoké zvěři, aby se kopali do vašeho osiva. Proto je lepší zasadit kapustu do hobby skleníku.

Pro setí do zásobníků osiva

Pokud dáváte přednost použití zásobníků na osivo, naplňte je zeminou a kompostem před posypáním osiva nahoře. Semena zakryjte vrstvou kompostu a umístěte podnos do skleníku. Zalévejte půdu, aby byla vlhká, ale ujistěte se, že není promočená a promočená.

Krok 2: Transplantace kale

Po dvou až čtyřech týdnech pěstování uvnitř byste měli mít kadeřnické kapusty. Pamatujte, že čím chladnější počasí, tím déle může trvat déle, než kapusta vyroste. Pokud však po šesti týdnech stále nejsou žádné sazenice, zasejte více.

U kapusty pěstované na osivu je budete muset přesadit do správného prostoru pro růst, abyste maximalizovali růstový potenciál. Kale potřebuje sluneční světlo, ale může také dobře růst v částečném stínu.

Krok 3: Sklizeň kapusta

Listy kelu můžete sklízet po celé vegetační období, ale nakonec budou vaše rostliny připraveny ke sklizni, až budou listy velké jako vaše dlaň. Začněte sbírat listy na základně rostliny, ale nezapomeňte zlikvidovat zažloutlé a mírně zvlněné listy.

Pokud chcete, aby vaše kapusta vyprodukovala více listů, neberte během prvních pár sbírání hodně listů. Pokud můžete počkat až po prvním mrazu, bude vaše kapusta chutnat sladší. Pokud je ale počasí mírné a brzy se nezmění, je nejlepší nečekat.

Důvody, proč je Hobbypolytunnel skvělou volbou

Pěstování kapusta v hobbypolytunnelis je lepší než pěstování venku. Důvod:

Důvod č. 1: Chrání vaše rostliny před běžnými škůdci kapusty

Přestože je kale jednou z nejvíce odolných rostlin, může stále přitahovat svůj vlastní spravedlivý podíl škůdců. Zelí mšice, červi zelí, bleší brouci a harlekýnští brouci jsou některé ze škodlivého hmyzu, který by rád hlodal vaše listy kapusta. Jejich udržování uvnitř apolytunnelů snižuje riziko přilákání tohoto otravného hmyzu.

Důvod č. 2: Chrání vaše rostliny před nepříznivým a nepředvídatelným počasím

Silný déšť, silný vítr, bouře a nadměrné teplo mohou snadno zpomalit růst vašich rostlin. Udržování kapusta uvnitř apolytunnel vám usnadní pěstování kapusty i za nepředvídatelných povětrnostních podmínek. Nezapomeňte, že stačí jediná bouře, která vyhladí měsíční tvrdou práci.

Důvod č. 3: Je ideální pro zahradníky s omezeným prostorem

Pokud jste vždy chtěli pěstovat vlastní produkci, ale nemůžete najít prostor, hobbypolytunnel vám umožní zasadit kapustu a ještě více, a to i při omezeném prostoru. Velikost standardní polytunnel je vysoká asi 6 stop – více než dost, nebo průměrný majitel domu. Pokud dáváte přednost menší velikosti, jsou k dispozici také menší. Svůj hobbypolytunnelon můžete umístit na balkony, terasy, paluby a dokonce i na stolní desky.

Důvod č. 4: Je to skvělé pro ty, kteří se chtějí dozvědět více o zahradnictví na polytunnel

Hobby skleníky jsou levnější alternativou k větším a trvalejším skleníkům. Díky tomu je to perfektní řešení pro ty, kteří se chtějí dozvědět více o zahradnictví na polytunnel.

Závěrečné úvahy o tom, jak vypěstovat kapustu v hobby skleníku

Nyní, když víte, jak pěstovat kapustu v hobby skleníku, je dalším krokem shromáždění vašich materiálů a zahájení výsadby. Ať už žijete v Arizoně nebo Montaně, budete si moci pěstovat kapustu a další různé druhy produktů bez ohledu na počasí. Nezapomeňte si tyto tipy pamatovat, když se rozhodnete zasadit první semena kapusty.