Jak pěstovat Hellebores ze semen. Použijte průvodce

Pokud se chcete dozvědět, jak rychle pěstovat hellebores ze semen, můžete kroky zjednodušit na přípravu, výsadbu a údržbu místa. Hellebores budou vždy vynikajícím doplňkem k oživení vaší zahrady nebo skleníku. Když je však pěstujete ze semen, nezapomeňte, že použití apolytunnelis je optimální, aby zajistily jejich klíčivost.

Není žádným tajemstvím, že počáteční semena ve skleníku zaručí úspěch, protože můžete snadno ovládat prostředí požadované vašimi rostlinami. U postních nebo vánočních růží to platí také. Dobře se jim daří v pěstitelských zónách 4 až 9, takže jsou obecně vytrvalé, ale polytunnel vám dá náskok k úspěchu.

Jak úspěšně pěstovat hellebores ze semen

Příprava webu

Pamatujte, že sejte semena a nerozmnožujete řízky čemeřice. Proto byste měli být při svých postupech mimořádně pilní, abyste zajistili jejich klíčivost. Tyto vždyzelené trvalky se budou nejlépe dařit, pokud je zasijete na konci léta místo typického jarního setí s jednoročními semeny.

Když vaše rostliny na konci léta blednou, je to dobrý signál, že můžete zasít semena čemeřice. Je však také možné zasít semena koncem jara nebo počátkem léta, aby napodobily jejich přirozené zvyky ve volné přírodě. Budete překvapeni, že i načasování setí významně ovlivňuje úspěch vašich semen čemeřice.

Dobrou zprávou je, že budete spouštět semena ve skleníku, takže kolísavé teploty, které mohou ovlivnit klíčení, jsou nepravděpodobné. Další vaší starostí bude kvalita vaší zalévací půdy. Hellebores mají hluboký kořenový systém, takže musíte zajistit hloubku půdy 18 palců, abyste se jim přizpůsobili.

Připravte půdu tak, aby byla vzdušná, aby vaše rostoucí rostliny mohly efektivně šířit kořeny a účinně se živit. A protože uvolníte půdu, nemusíte se bát, že přetečete kořeny, které mohou způsobit hnilobu. A konečně, nezapomeňte označit oblast, kde zaséváte semena, protože hellebores se daří při čištění skleníku.

Výsadba

Dalším krokem je výsadba samotných hellebores. Proces je přímý a podobný tomu, jak budete zasít semena s jinými rostlinami. Semena zasaďte, aniž byste je pohřbívali, a zakryjte je tenkou vrstvou zeminy nebo dokonce jemnou drtě, abyste zabránili růstu a hnilobě hub.

Jak můžete zajistit, aby semena úspěšně vyklíčila? Správné zalévání je jedním z postupů, které musíte zdokonalit, abyste pomohli vašim semenům čemeřice prospívat. To je obzvláště důležité v létě, kdy je po celou sezónu nutné mírné zavlažování.

Pokud půda nakonec vyschne nebo je zaplavena vodou, poškodíte semena. Jakmile se sazenice vyvine a má dvě sady listů, můžete ji přesunout do své vlastní nádoby. Za zmínku také stojí, že můžete v zimě zasít a nechat semena vyklíčit venku.

Nejlepší je použít semena ihned po jejich sběru. Pokud ale musíte použít rok stará semena čemeřice, můžete jim pomoci klíčit pomocí studené a vlhké stratifikace. Tato technika jednoduše napodobuje matku přírodu, kdy semena procházejí chladnými a vlhkými podmínkami, například tím, že je vkládají do sáčku uvnitř ledničky.

Údržba

Pokud jde o údržbu, neměli byste mít problém s pěstováním hellebores. Jejich pěstování ze semen je však činí zranitelnějšími vůči podmínkám, které mohou ovlivnit klíčení. Pro začátečníky ponechání půdy příliš suché nebo příliš vlhké nevyhnutelně zabrání nebo zastaví klíčení a růst sazenic.

Druhý stav může dokonce způsobit plísňové infekce, napadení slimáky nebo utlumení směrem k vašim hellebores. Proto byste měli použít dobře odvodňující půdu a přidat trochu písku, aby nedošlo k jeho přílišnému navlhnutí. Můžete také mulčovat, jakmile sazenice později vytvoří pravé listy, aby se udržela vlhkost.

Ale co ostatní podmínky prostředí pro klíčení hellebores? Klíčením a růstem můžete podpořit úpravou vnitřních podmínek skleníku vhodných pro vaše hellebores. Možná bude nutné provést určité úpravy teploty, zvláště pokud jste stratifikovali svá semena.

Od 85 ° F možná budete muset zvýšit teplotu na 50 ° F. Kromě toho nezapomeňte rozmístit sazenice ve vzdálenosti 18 palců, aby pomohly s prouděním vzduchu. Nezapomeňte, že začnete pokropením drobných semen čemeřice, takže nakonec bude nutné provést rozestup, až se u rostlin vyvinou pravé listy.

Jak propagovat Hellebores

Propagace hellebores je nejlepší ze semen. Vaše stávající rostliny je budou produkovat v luscích, obvykle kolem pozdního jara nebo začátkem léta, kdy květiny vyblednou. Aby se podpořilo šíření semen, nezdržujte výsadbu na podzim, protože vyšší úspěšnost je u semen, která jste okamžitě zaseli.

Závěr

Hellebores, postní růže nebo vánoční růže jsou jednou z těch rostlin, které se úspěšně množí ze semen. Proto musíte studovat, jak pěstovat hellebores ze semen, abyste zajistili prosperující zahradu. Stejně jako většina rostlin, které začnete ze semen, bude váš úspěch pravděpodobnější, pokud je zasijete do ideálního prostředí.

Semena jsou náchylná k tomu, aby nevyklíčila, pokud pro ně vnější podmínky nejsou optimální. Ve skleníku můžete vždy pohodlně udržovat teplotu a postupy údržby. Celkově by hellebores neměla být bolestí hlavy, aby ze semen vyrostla, pokud se připravujete na jejich potřeby a požadavky.