Jak pěstovat Geum. 4 faktory úspěchu

Pokud vás zajímá, jak pěstovat geum, je třeba vzít v úvahu čtyři faktory. Avens nebo geum nemusí být nejčastějšími trvalkami, ale dělají vynikající úvahu, pokud chcete květiny od pozdního jara do léta. Nabízejí také různé barvy a jsou relativně odolné, takže můžete předpokládat, že se snadno pěstují bez problémů.

Nejlepší je však znát svoji rostoucí zónu a očekávané klima, abyste se mohli připravit na potenciální problémy po celý rok. Můžete si vybrat druhy geum, které budou vyhovovat podmínkám vaší oblasti, nebo použít skleník k napodobení jejich ideálních podmínek růstu. Pamatujte, že i když je rostlina přezdívaná jako snadno pěstovatelná, musíte ji vždy umístit někde stabilní a podporovat její potřeby.

Jak pěstovat Geum pro začátečníky

Faktor č. 1. Ideální umístění

Prvním faktorem, který je třeba při pěstování geumů vzít v úvahu, je umístění. Pamatujte, že pro každou rostlinu je zásadní začít v prostředí, které jí poskytne ideální podmínky. Geumům se dobře daří v zónách odolnosti 4 až 9, což vám dává představu, že jim nebude dobře v suchých a horkých oblastech.

Proto je můžete pěstovat v tunelu, kde ovládáte teploty a další podmínky. Více zkontrolujte půdu, kterou používáte, protože chcete pěstovat geumy ve vlhké, ale dobře odvodněné půdě. Jinak by se jim v kyselých nebo zásaditých půdách bez problémů dařilo.

V závislosti na rostlině geum, kterou máte, si můžete vybrat místo, které je buď stinné nebo světlé. Například některým typům geumů se ve stínu daří, ale jiné vyžadují sluneční světlo. Bez ohledu na to extrémní teplo a přímé světlo poškodí listy rostlin, takže buďte vždy na paměti.

Faktor č. 2. Údržba

Geumy se udržují relativně snadno, ale budou těžit z pravidelného slepého pokusu. Odstranění mrtvých a vybledlých květů po rozkvětu geumů jim pomůže vypěstovat více květů a prodloužit dobu kvetení. Současně musíte každé tři roky rozdělit zralé geumy, abyste je omladili a udrželi oblast úhlednou.

Jak již bylo zmíněno dříve, některé geumy vyžadují světlo, což je prospěšné zejména pro kvetení. Chcete však zachovat půdní vlhkost, zvláště když je léto nebo pokud je vaše podnebí horké a vlhké. Půdu můžete upravit organickou hmotou, abyste zlepšili její stálost, ale nezapomeňte ji zkontrolovat, až bude v zimě mokrá.

Jak hnojit geums? Hnojit můžete, když je nastartujete a během vegetačního období, abyste podpořili kvetení. Poté s nimi zacházejte jako s trvalkami a brzy na jaře lehce přihnojte vyváženým granulovaným hnojivem.

Faktor č. 3. Běžné problémy při pěstování geum

Geumy nejsou tak problematické, pokud udržujete stabilní rostoucí prostředí a pravidelné postupy správy. Například je třeba zdůraznit pravidelné dělení dospělých rostlin, aby se zabránilo škůdcům a zajistila se správná cirkulace vzduchu v dané oblasti. Odstranění odumřelých a sušených částí rostlin bude přínosem nejen z estetického hlediska, ale také pro zdraví rostlin.

V zimě byste také měli hledat vlhkou půdu, protože by to mohlo způsobit hnilobu kořenů. Vlhkost a vlhké listy naopak mohou podporovat plísňová onemocnění, jako je padlí. Pokud jste si všimli infikovaných rostlin, je nejlepší je okamžitě odstranit a zkontrolovat podmínky jejich růstu.

Pokud jde o škůdce, jsou vinné hrozny notoricky známým problémem pro pěstitele geumů. Výstražným znamením, že mohou být přítomni, je, pokud si všimnete konce umírání stonků. Pokud ano, přemístěte zamořené geumy na jiné místo.

Faktor č. 4. Propagace

Posledním faktorem, který je třeba vzít v úvahu při pěstování geumů, je správná technika jejich šíření. Jak již bylo zmíněno dříve, divize je praxe údržby, kterou byste měli dělat každé tři roky. Proto se to také stává nejběžnější technikou šíření geumů.

Každé jaro nebo začátkem podzimu můžete vykopat a rozdělit zralé geumy a znovu je vysadit v zahradě polytunnelor. Ujistěte se, že když rozdělíte geumy, okamžitě zasadíte, abyste zabránili jejich vysušení. Více nepoužívejte dělení se zkaženými nebo nemocnými částmi.

Někteří zahradníci také používají semena ke spuštění geumů. Samozřejmě to zabere více času a vyžaduje více požadavků než rozdělení. Můžete je však zasít do polytunnelinu koncem zimy nebo brzy na jaře, ale některé také přímo vysazujte v letní nebo jarní zahradě.

Jakou odrůdu Geum byste měli získat?

Zahradníci často vybírají odrůdy geum v závislosti na jejich květinách. Například můžete zkontrolovat odrůdy paní Bradshaw a Lady Stratheden, pokud chcete velké květy. První má šarlatově červené květy a první dává žluté.

Můžete také pěstovat odrůdu Georgenberg, která je známá tím, že ve vegetačním období má delší období kvetení.

Závěr

Geumy nabízejí různé odrůdy barevných květů a delší období kvetení. Ale je možné se naučit, jak pěstovat geum bez problémů? Tato rostlina se pěstuje relativně snadno, pokud máte na paměti čtyři faktory.

Nejprve použijte apolytunnel, pokud je vaše oblast suchá a vlhká, protože geumům se za těchto podmínek nebude dařit. Pomocí apolytunnelgives ovládáte vnitřní klima. Druhou je údržba, kde se snažíte zkontrolovat potřeby odrůdy, pokud bude prospívat ve stínu nebo ve světle.

Měli byste také zajistit vlhkost půdy a hnojit geumy, abyste jim pomohli zdravě růst a kvést. Třetím faktorem je předjímání potenciálních problémů, kterým je při stabilních podmínkách a postupech růstu snadné se vyhnout. A nakonec se naučte správnou metodu šíření geumů.