Jak pěstovat daylilies v květináčích ve 2 snadných krocích

Znalosti o tom, jak pěstovat daylilies v květináčích, můžete zjednodušit na dvě části. Abyste se vyhnuli nevýhodám během zranitelného věku rostliny, můžete je před pěstováním také pěstovat ve skleníku. Utěšujte se však tím, že daylilies jsou vysoce adaptabilní a dobře se jim bude dařit v rostoucích zónách 3 až 9.

Daylilies mají tendenci snášet různé výzvy v zahradě hladce, což z nich dělá oblíbenou mezi zahradníky. Na výběr jsou také různé odrůdy, od jehličnatých a listnatých. Při správné přípravě na pěstování denních lilií byste si měli tyto rostliny v květináčích užívat stejně jako ty, které je produkují přímo v zemi.

Komplexní průvodce, jak pěstovat daylilies v květináčích

Krok # 1. Výsadba

Výhodou pěstování denních lilií v květináčích je to, že při tom nejste omezeni v místě nebo ročním období. Pro tyto rostliny v květináčích můžete použít apolytunnel, zvláště pokud nemáte stabilní plochu pro vaše mladé rostliny. Zatímco daylilies se rychle přizpůsobují svému umístění, stále chcete umístit jejich hrnce někam, kde nejsou příliš náročné, dokud se neusadí.

Příprava hrnce

U denních lilií v květináčích by bylo výhodné pěstovat je v divizi využívající polytunnel. Poté můžete zakořeněné denní lilie zasadit do květináče s kompostem a půdní směsí. Chcete, aby okraj hrnce a povrch média měl asi 2 palce prostoru, a někteří zahradníci také přidávají kameny dole.

Přidávání kamenů na dno hrnce je užitečné pro vysoké denní lilie. Nezapomeňte, že v průběhu času mohou tyto kalhoty spadnout přes hrnec, zejména během období květu. Jedním z klíčových bodů při pěstování denní lilie v květináčích je předjímání těchto malých omezení, jak rostliny rostou.

Nastavení a umístění

Pokud je váš kontejner velký, můžete umístit daylily do středu a mít další kolem okraje 18 palců od sebe. Chcete je zasadit do stejné hloubky jako jejich předchozí pěstitelská oblast. Zajistěte, aby byly denní lilie dobře podepřeny, s půdou kolem kořenů.

Můžete také použít apolytunnel, abyste si udrželi tyto květináče a nejen pěstovali denní lilie pro výsadbu kontejnerů. Chcete, aby dostávali 6 hodin slunečního světla, aby podpořili zdravý vývoj. Thepolytunnelis je užitečný, protože potřebujete hrnce chránit před výzvami, jako je vítr, který je může převrhnout.

Krok # 2. Údržba

Snad jedním z důvodů, proč zahradníci milují daylilies, je to, že mohou snadno snášet běžné problémy s pěstováním. Nevyžadují rozsáhlý seznam postupů údržby, dokonce ani těch, které máte v květináčích. Nezapomeňte však, že péče o daylilies zajistí, že dokážou odolat potenciálním výzvám.

Zalévání a hnojení

Daylilies jsou odolné vůči suchu, ale přesto je chcete udržovat hydratované. Udržování vlhkosti média v květináči pomůže rostlinám nepřetržitě kvést. Po výsadbě chcete půdu namočit a nechat ji odčerpávat prvních osm týdnů.

Poté můžete zalévat každý týden, v závislosti na podmínkách. Léto ve vaší oblasti může hrnce rychle vysušit, takže s tímto problémem předem počítejte. Můžete také přidat kompost a mulčování, abyste zachovali vlhkost půdy a zároveň přidali výživu a zabránili růstu plevele.

Jak hnojit daylilies v květináčích? Pro hrnkové denní lilie by mělo stačit 5-10-10 pomalu se uvolňující hnojivo na horní straně nádoby. Můžete také pomoci s kvetením krmením na konci léta.

Nepoužívejte však hnojiva s vysokým obsahem dusíku, protože nepodporují kvetení, ale růst listů.

Prořezávání a dělení

Jednoduché postupy prořezávání pomohou s produkcí květu a zdravím rostlin. Začněte odstraněním vybledlých květů, abyste prodloužili a podpořili kvetení tím, že zabráníte rozvoji semen. Po období kvetení můžete také stonky odříznout zpět na zem, abyste omladili hrnkové denivky.

Stejně jako většina kontejnerových rostlin je vynikající metodou šíření, která také udrží denní lilie v květináčích, rozdělení. Tím zabráníte přeplněnosti rostlin, což můžete udělat, když rostliny rostou brzy na jaře.

Jak rozdělit daylilies

Na začátku jara, kdy se objeví nový růst, musíte rozdělit daylilies každé tři roky. Můžete to udělat také na konci léta na podzim nebo na konci vegetačního období, pokud zajistíte, že se usadili před zimou. Vyjměte celý kořenový systém z květináče a odstraňte půdu, abyste usnadnili dělení.

Shlukujte ručně a zaměřte se na to, aby na každé sekci byly tři vějíře listů a dobrý počet kořenů. Chcete-li odstranit všechny poškozené kořeny, odřízněte je nebo je odhodte. Možná budete muset k oddělení použít také nůžky.

Závěr

Výsadba kontejnerů a využívání výhod polytunnelare jsou vynikajícími způsoby, jak mít krásné kvetoucí rostliny, jako jsou denní lilie. Můžete se naučit, jak pěstovat daylilies v květináčích ve dvou snadných krocích a uklidnit se, že tyto rostliny lze pěstovat pro začátečníky. Nejlepší je začít nebo propagovat denní lilie v oblasti Polytunneland a přesazovat je do květináče.

Použijte směs zalévací zeminy a kompostu a pak je umístěte někam jasně, ale mimo vítr, abyste je převrhli. Kvůli údržbě zajistěte půdní vlhkost, která pomůže lilím květům kvést. K dalšímu rozvoji květu můžete také použít hnojiva s nízkým obsahem dusíku

Mrtvé hlavy a odříznutí denních lilií po odkvětu je omlazí pro příští sezónu a prodlouží nebo podpoří kvetení. Po několika letech můžete přeplněnosti zabránit rozdělením hrnkových denivka.