Jak pěstovat citronovou trávu v polytunnel

Budete rádi, že znalost pěstování citronové trávy v apolytunnelis se skládá pouze z pěstování, údržby a sklizně. Tyto tři jednoduché kroky lze snadno sledovat a používání apolytunneleven je pro začínající zahradníky méně náročné. Je to proto, že citronová tráva je nejlepší pro zóny 9 až 10, ale k úpravě vnitřních podmínek můžete použít polytunnel.

Odolnost rostliny a vaší výsadbové zóny je jedna věc, kterou zahradníci musí vědět, když rostou ve skleníku. Jelikož je citronová tráva původem ze zemí jako Indie, Srí Lanka, Barma a Thajsko, máte představu, že v regionech s drsnými zimami se jí nedaří. To je místo, kde je použití polytunnelworks ve váš prospěch buď jeho použitím pro ochranu, nebo celou dobu růstu.

Kompletní průvodce, jak pěstovat citronovou trávu ve skleníku

Roste

Vědět, jak pěstovat citronovou trávu v apolytunnelstarts podle toho, kdy a kde se této aromatické trávě bude dařit nejlépe. Jak již bylo zmíněno dříve, citronová tráva je něžná tropická trvalka, takže ji musíte pěstovat v oblasti v polytunnel, která přijímá plné slunce. To je důvod, proč někteří zahradníci, kteří pěstují citrónovou trávu venku, ji nakonec přinesou do polytunové zimy nebo před prvním mrazem na podzim.

Je ideální pro výsadbu citronové trávy na jaře, ať už v zemi nebo v květináčích. Můžete si také vybrat pěstování ze semen nebo množení z řízků. U druhého druhu vyberte pevné a zelené stonky s malým množstvím kořene na základně a poté je před zaléváním vložte do rozmnožovače odřezků v květináči nebo hydroplánu.

Pokud se rozhodnete začít od semen, můžete použít zásobník na osivo a poté jej uchovávat ve vyhřívaném propagátoru, dokud semena nevyklíčí za 40 dní. Jakmile budete mít sazenice, rozmístěte je 3 stopy od sebe v polytunnelinu na úrodnou a dobře odvodňující hlinitou půdu. A co je na citronové trávě vynikající, je to, že může být ekonomická až 4 roky.

Údržba

Thepolytunnelis je neuvěřitelně výhodný, protože máte plnou kontrolu nad vnitřními podmínkami. S citronovou trávou je optimální teplota pro její růst od 77 do 86 ° F. Přijatelné je však také 50 až 91,4 ° F.

Pokud jde o půdu, vždy zkontrolujte hladinu pH, která by měla být mezi 5,0 a 8,4. Pro krmení si tato tráva užívala silný dusík, zejména ve vegetačním období. Hnojte jednou měsíčně a pravidelně je zalévejte.

Citronová tráva má také vysoký obsah éterických olejů, takže škůdci a nemoci by neměli být problémem. Věděli jste, že citronová tráva dokonce funguje skvěle jako společenská rostlina? Doprovodná výsadba je strategický způsob pěstování plodin vedle sebe ve skleníku.

Mezi jejich výhody patří odrazování od škůdců, vzájemné zlepšování chutí a přitahování prospěšného hmyzu.

Sklizeň

Jak vědět, kdy sklízet citronovou trávu? Můžete zkontrolovat jejich základny a zda mají tloušťku asi půl palce a zda samotné stonky jsou vysoké nejméně 12 palců. Odřízněte stonek blízko kořene, nebo můžete také vytáhnout celou stopku.

Je možné sklízet citrónovou trávu po celý rok. Poté můžete citronovou trávu zmrazit nebo vysušit, pokud ji potřebujete delší dobu skladovat. Sušená citronová tráva může dokonce zůstat čerstvá až jeden rok.

Jinak můžete čerstvou bazu nebo listy použít k dochucení pokrmů nebo čajů.

Přínosy citronové trávy pro zdraví

Citronová tráva nebo Cymbopogon citratus není jen chutná rostlina k pěstování. Vzhledem k tomu, jak snadné je pěstovat ve skleníku, převyšují zdravotní výhody, které z něj získáte, úsilí, které vynaložíte. Například můžete citronovou trávu vdechovat, konzumovat nebo lokálně používat z různých zdravotních důvodů.

Tato aromatická tráva je antibakteriální, protizánětlivá a antipyretická. Může také fungovat jako antioxidant a zlepšit hladinu cukru a cholesterolu v těle. Přímá aplikace oleje z citronové trávy může také zmírnit lupy a revmatoidní artritidu.

Jak si vyrobit čaj z citronové trávy

Jelikož můžete citronovou trávu sklízet po celý rok ve skleníku, proč se nenaučit připravovat čerstvý čaj z citronové trávy, který si vaše tělo i chuťové buňky zamilují. Tento uklidňující čaj může zmírnit úzkost, bojovat s oxidačním stresem, podporovat zdravý trávicí, močový a kardiovaskulární systém a pomáhat při hubnutí. Proces přípravy čaje je stejně jednoduchý jako pěstování citronové trávy ve skleníku.

Čerstvě sklizené stonky nakrájejte a máčte je vroucí vodou. Nechte to po dobu 5 minut a napněte kapalinu ze stopek. To by vám mělo zanechat relaxační citrusový čaj, který můžete pít každý den.

Můžete také přidat med a zázvor, abyste vylepšili chuť a dodali vašemu čaji z citronové trávy více zdravotních výhod. Když přidáte kostky ledu, můžete z něj v horkém dni udělat nápoj na žízeň.

Závěr

Nebylo by hezké mít doma vždy čerstvou citronovou trávu? To bude možné, pokud víte, jak pěstovat citronovou trávu ve skleníku. Thepolytunnel vám usnadní získání této aromatické a zdravé tropické trvalky bez ohledu na umístění.

Kroky rostou, udržují a sklízejí. Krása výsadby citronové trávy v polytunnelis je, že je přímá a přátelská k začátečníkům. Samotný závod nemá rozsáhlý seznam požadavků a polytunnel zajistí splnění optimálních potřeb.