Jak pěstovat chmel pro zisk v 6 snadných krocích

Naučit se pěstovat chmel za účelem zisku je to, co by chtělo dělat mnoho nových nadšenců a farmářů v zahradnictví. Chmel je jednou z nejlukrativnějších plodin, které se pěstují, protože se primárně používá jako přísada při výrobě piva kvůli své schopnosti udržet tyto nápoje svěží, hořké a pěnivé. Vzhledem k jeho použití a popularitě by bylo zbytečné nepoužívat své zahradnické dovednosti k pěstování jemného a silného chmele, který můžete prodat za tisíce dolarů.

Chmel může být samec nebo samice, ale květy produkují pouze samice, které se nazývají chmelové hlávky. Stejně jako rebarbora je chmel vytrvalé rostliny, které každoročně pěstují ovoce, aniž by zahradníci museli plodinu znovu vysazovat. Ačkoli se chmelové šišky vyrábějí pro různé účely a pěstují se pro mnoho účelů, používají se hlavně k vaření piva.

Ceny chmele se mohou pohybovat od 3 do 15 dolarů za libru. To odpovídá téměř 25 000 USD na akr vysazeného chmele. S těmito čísly je těžké nenechat se zlákat k tomu, aby se z chmele, který roste, stalo podnikání.

Průvodce výsadbou vysoce kvalitního chmele

Chmel se pěstuje relativně snadno, ale pokud si chcete vychutnat kvalitní šišky, musíte to udělat správně. Obvykle vyrostly z oddenku a můžete je získat v místním obchodě s pivovarem. Pokud ne, existuje na internetu mnoho obchodů s elektronickým obchodem, které mohou doručovat oddenky do vaší polohy.

Za správných podmínek může váš chmel dorůst až 25 stop a ročně vyprodukovat ½ až 2 libry šišek. Zde je postup pěstování chmele:

Krok # 1. Posuďte oblast, kde budete pěstovat svůj chmel

Nejlepší doba k zahájení výsadby chmele je několik týdnů po mrazu. Pokud je počasí stále trochu chladné, můžete zahájit proces výsadby provedením nějaké přípravy půdy. Zpracujte půdu a přidejte do ní kompost, takže než budete připraveni zasadit oddenky, nebudete muset trávit mnoho času kultivací a setím.

Při výsadbě chmele vyberte místo, kde může získat mnoho slunečního světla. Je-li to možné, měl by být také mírně vyvýšený a plocha půdy by měla dobře odtékat. Při ošetřování půdy používejte hnojiva bohatá na fosfáty, draslík a dusík.

Krok # 2. Zasaďte chmel

Jakmile uběhne poslední mráz a půda je funkční, je čas zasadit oddenky. Chmel byste měli zasadit do řad kopců. Mezi plodinami umístěte alespoň 8 stop, protože jejich kořeny mohou rychle růst.

Hrabejte oddenky asi 6 až 12 palců do půdy. Ujistěte se, že jsou umístěny svisle s výhonky směřujícími k obloze.

Krok # 3. Polévejte je lehce

Jakmile je váš chmel zasazen do půdy, je třeba ho vychovávat mírným zaléváním. Ujistěte se, že nepřežijete oddenek, protože by to mohlo způsobit hnilobu kořene. Jakmile si vytvoří kořeny, začnou rychle růst, zejména během období letní sezóny.

Krok č. 5. Podpořte svůj chmel

Jakmile vaše oddenky chmele dosáhnou 1 až 2 stopy, budete chtít nastavit typ podpory, aby se přizpůsobil jejich rychlému růstu. Komerční pěstitelé chmele obvykle používají mřížoví, které dosahují až 20 stop nebo více. Mřížování je důležité, protože umožňuje chmelovým vinicím získat co nejvíce slunce, aby mohly produkovat květiny.

Krok č. 6. Sklizeň chmele

Do poloviny srpna nebo začátkem září nebo před prvním mrazem by měl být váš chmel připraven ke sklizni (přesné načasování sklizně však může být na místě). Poznáte to podle jejich šišek. Pokud začínají barevně zesvětlovat, je to obvykle jeden z prvních náznaků, že je váš chmel připraven ke sklizni.

Nejpřesnějším způsobem, jak zjistit, zda je váš chmel připraven ke sklizni, je provést zkoušku sušiny. Chmel můžete sklízet pouhým výběrem kužele ze zásobníku. Šišky položte na rovný povrch a osušte je na slunci. Po úplném vysušení chmel zabalte do vzduchotěsné nádoby a vložte do chladničky, dokud nebude připraven k přepravě.

Výhody zahradničení minipolytunnel

Mini skleníky zlepší váš zážitek ze zahradnictví. Mít vlastní minipolytunu vám dává svobodu zasadit téměř jakýkoli druh plodiny, kterou chcete. Ať už sázíte pro vášeň nebo pro život, minipolytunnelcan vám poskytne výhody, které tradiční zahradní výsadba nemůže.

Mezi další úžasné výhody minipolytunnelgardeningu patří ochrana rostlin před nepříznivými povětrnostními podmínkami, možnost vysazovat více odrůd rostlin po celý rok, ochrana před neustálou hrozbou napadení škůdci i prodloužená vegetační období.

Plánování učení, jak pěstovat chmel pro zisk?

Chmel může být nákladný a jeho pěstování je nesmírně náročné, ale odměny, které s sebou přináší jeho úspěšné pěstování, budou stát za náklady a úsilí. Pokud stále začínáte, postupujte podle výše uvedených jednoduchých kroků, jak pěstovat chmel za účelem zisku. Nakonec vaše podnikání vzkvétá a než se nadějete, budete vyrábět a distribuovat tuny plodin po celé zemi.