Jak pěstovat bylinky v Mini Polytunnel

Přemýšleli jste někdy, jak pěstovat bylinky v mini skleníku? Pěstovat mátu, petržel, oregano nebo rozmarýn je snadné. Mnoho lidí pěstuje bylinky přímo na svém parapetu.

Spíše než pomocí jednoduchého kontejneru můžete zajistit zdravý růst rostlin tím, že své bylinky umístíte do mini-skleníků. Tímto způsobem budete mít neustálý přísun organických bylin a koření.

Jaké bylinky dobře rostou ve skleníku?

Ve skleníku můžete pěstovat širokou škálu bylin a můžete začít brzy v sezóně! Zde jsou některé z bylin, které dobře rostou ve skleníku:

Rosemary

Věděli jste, že rozmarýn nabízí několik zdravotních výhod? Zlepšuje paměť, zmírňuje stres a deprese. Navíc stimuluje trávicí, nervový a oběhový systém.

Pěstovat rozmarýn v květináčích je snadné a můžete je pěstovat pomocí řízků. Po výsadbě nezapomeňte zamlžit řízky a zkontrolujte, zda půda nevyschne. Rosemary se nejlépe daří ve volné písčité půdě spojené se šesti až osmi hodinami slunečního světla.

Pažitka

Tato bylina spadá do rodiny cibule a zlepšuje metabolismus a zvyšuje vaši chuť k jídlu. Stejně jako běžná cibule, pažitka může zabránit progresi rakoviny prostaty. Má také protizánětlivé účinky.

Naštěstí je snadné pěstovat pažitku, protože se jí daří ve většině typů půdy. Nenechávejte je však každý den na slunci; občasné plné sluneční dny by měly být v pořádku. Před výsadbou přidejte hodně kompostu nebo hnoje a obdělávejte půdu. Pěstujte bylinky navíc na místě bez mrazu – jako v mini skleníku.

Oregano

Oregano můžete znát jako polevu na pizzu, ale nabízí i další výhody. Je bohatý na antioxidanty, má antibakteriální účinek a je také protizánětlivý. Předtím, než se oregano stalo základem kuchyně, používalo se v tradiční medicíně.

Při pěstování oregana se nemůžete pokazit. Je snadné je pěstovat, ať už je umístíte uvnitř nebo venku. Oregano dává přednost slunečnímu záření a nepotřebujete hodně vody.

Jak můžete pěstovat bylinky ve skleníku?

Byliny jsou jednou z nejpřirozenějších rostlin. Pokud však chcete bylinky pěstovat po celý rok, je nejlepší je umístit do mini skleníku.

Zde je několik tipů na zapamatování, jak pěstovat bylinky v mini skleníku:

Poskytněte jim přístup na čerstvý vzduch

I když bylinky dobře rostou uvnitř, čerstvý vzduch hraje zásadní roli v růstu vašich bylin. Bez správné cirkulace vzduchu jsou vaše rostliny náchylné přitahovat škůdce a nemoci. Otevřete dveře a okna a zakryjte kryt skleníku. Nechte své bylinky dýchat.

Nezapomeňte sevřít své bylinky

Sevření kvetoucích stonků prodlužuje vegetační období vaší byliny. Tím zabráníte tomu, aby vaše rostliny šly na semeno, což zpomalí růst vašich bylin.

Pouze příležitostně zalévat

Na rozdíl od jiných rostlin nemusí být vaše byliny často zalévány. Pokud tak učiníte, ujistěte se, že je půda vlhká, ale před opětovným zaléváním ji nechejte mírně zaschnout.

Proč byste k pěstování bylin měli používat minipolytunnel?

Použití apolytunnelto k pěstování bylin je vynikající nápad. Někteří lidé si však nejsou úplně jistí, zda zřídit svůj polytunnel kvůli ceně. Jiní si myslí, že mít jejich polytunnel není nutné a zabralo by to jen příliš mnoho místa.

Je pochopitelné, proč mnoho lidí váhá s nákupem skleníku. Jedná se o významnou investici a zabírají příliš mnoho místa.

Naštěstí to není případ mini-skleníků. Ať už jste ostříleným zahradníkem nebo jen zkoušíte zahradnictví, minipolytunnel je skvělá investice. Navíc jsou superekonomické.

Zde je několik důvodů, proč byste měli zvážit použití minipolytunnellu k pěstování bylin a jiné zeleniny:

Prodlužte vegetační období

Pokud máte skleník, můžete snadno vysadit dříve v roce. Umístění rostlin do uzavřeného prostoru je chrání před teplotními výkyvy a udržuje teplo a vlhkost uvnitř. Prodloužením vegetačního období můžete zeleninu vysadit i v zimním období.

Chraňte své rostliny před nepříznivým počasím

Silný vítr, prachové bouře, silný déšť a krupobití mohou vaše rostliny rychle zničit. Bude to pro vás a vaše rostliny jednodušší, pokud je umístíte do skleníku.

Zabraňte škůdcům, tvorům a chorobám

Kromě nepříznivého počasí je umístění rostlin uvnitř apolytunnel chrání před škůdci a zvířaty. Králíci, hlemýždi, housenky, hlodavci a další hmyz a větší zvířata by se rádi živili vašimi produkty. Uzavřený prostor navíc chrání vaše rostliny před chytáním chorob způsobených sousedními rostlinami.

Závěrečné úvahy o tom, jak pěstovat byliny v mini skleníku

Mini skleníky jsou vynikající volbou pro lidi, kteří chtějí pěstovat rostliny a byliny a zároveň maximalizovat prostor. Tento energeticky efektivní uzavřený prostor poskytuje ideální klima pro prosperitu bylin a rostlin.

Mini skleníky fungují dobře, ať už je umístíte uvnitř nebo venku. Díky své kompaktní velikosti upřednostňují majitelé bytů a lidé žijící ve městě mini-skleníky ve srovnání s většími.

Nyní, když víte, jak pěstovat bylinky v mini skleníku, je dalším krokem vybrat pro vás ten pravý tunel. Pokud hledáte přenosný, kompaktní a nákladově efektivní skleník, nezapomeňte se podívat na mini skleníky.