Jak pěstovat brčál z řízků

Chcete se dozvědět, jak pěstovat Brčál z řízků? Pokud potřebujete půdní kryt, pak je Periwinkle odpovědí na vaše modlitby.

Během venkovní túry jste pravděpodobně viděli, jak tyto malé rostliny pokrývají zem. Původem z Evropy, severozápadní Afriky a jihozápadní Asie, existují u tohoto druhu rostlin mírné variace, které mnoho matou.

Profil rostliny Brčál

Jako poměrně oblíbená půdní pokrývka je brčál známý svým plíživým zvykem. Tato rostlina se jmenuje běžnějšími jmény, jako je plíživá myrta, trpasličí brčál a menší vinca.

Tato rostlina roste nízko v zemi a má schopnost rychle se šířit. Jeho květy přicházejí v různých barvách (modrá, levandulová, fialová a bílá). V dospělosti může dosáhnout až 6 palců vysokých, přičemž vinice se táhnou až 18 palců.

Využití na šířku

Tyto rostliny jsou obvykle vysazeny pod velkými stromy. Hlavním důvodem je mnoho dalších druhů rostlin, kterým se nedaří prospívat v oblastech, kde sluneční světlo nedosahuje. Ve srovnání s trávou je Periwinkle pro tyto podmínky ideální.

Kořeny velkých stromů také v těchto oblastech absorbují vlhkost, takže většina rostlin bude mít nízkou šanci na přežití. Jelikož Brčál je odolný vůči suchu, byla by to dobrá volba pro tento typ krajiny.

Šíření brčálku

Běžný Brčál lze množit mnoha způsoby. Můžete se rozhodnout šířit prostřednictvím dělení, což je nejrychlejší způsob, nebo prostřednictvím odřezků stonků a semen, které mohou fungovat lépe.

Řezy

Jedním ze způsobů šíření je prostřednictvím kmenových řízků. Hodinu před přijetím řízků z nového růstu dejte Brčál dostatek vody. Odstřihněte asi 4 až 6 palců dlouhý, vezměte pouze stonku a alespoň 3 sady listů, bez květů a spodní poloviny listů.

Ponořte odříznutý konec do zakořenění hormonálního mastku a vložte 1 vytrvalý brčál do hrnce předem naplněného směsí stejného písku, perlitu a rašeliny. A co je důležitější, udržujte pískovou směs vlhkou každý den.

Aby listy zůstaly hydratované, každý Brčál zamlžujte dvakrát denně. Po měsíci zkontrolujte spodní stranu listů a kořeny, připravené k přenosu do zeminy. Poté se přesuňte do stinné oblasti.

Jakmile brčál vykazuje známky obnoveného růstu, přesaďte jej do dobře odvodněné zahradní postele, ať už na slunci nebo v úplném stínu. Vzdálenost by měla být 3 až 5 stop od sebe. Nakonec silně zalévejte, abyste se starali o nově vytvořené kořeny.

Divize

Kromě řezání je také populární volbou dělení. Nejlepší čas na rozdělení by byl na podzim, protože na jaře rozkvétají brčálky. Vezměte však na vědomí, že si musíte zvolit chladný den, než to rozdělíte, a dát jim dostatek vody.

Semena

To je zdaleka nejtěžší ze 3 možností. Použití hybridních semen vám umožní experimentovat s různými barvami květin a formami rostlin. Tato metoda také umožňuje produkci mnoha rostlin najednou.

Mnoho výhod zahradničení z tunelů

Plánujete zřídit svůj vlastní koníček, mini nebo částečně pro skleník? Pokud ano, připravujete se na lepší zahradní zážitek. Podívejte se na některé z mnoha výhod zahrádkářství tunelů:

Ochrana před nepříznivými povětrnostními podmínkami

Počasí může být nepředvídatelné, protože v říjnu je možné mít opravdu horký den nebo v květnu chladný a mrazivý den. Pěstování rostlin na apolytunnel znamená získání další úrovně ochrany před nepříznivými povětrnostními podmínkami. Uzavřená struktura má schopnost chránit vaše rostliny před nepříznivými účinky teplotních výkyvů, které nejsou sezónní.

Pokud pěstujete jemné rostliny, které jsou vysoce citlivé na přímé sluneční světlo nebo silný vítr, budete rádi, že je zajištěno, že bezpečnost vašich rostlin je zajištěna pod průsvitným krytem skleníku. Kromě účinného rozptylu slunečního záření udržuje struktura také dobře větrané rostoucí prostředí vašich rostlin.

Můžete pěstovat širokou škálu rostlin

Skleníkové zahradničení vám umožní mít více rostlinných možností. To znamená, že budete moci pěstovat různé druhy zeleniny, ovoce, bylin a okrasných rostlin, které nepocházejí z vaší oblasti. Vzhledem k tomu, že apolytunnel je uzavřené prostředí, má schopnost poskytovat teplejší a vlhčí rostoucí prostředí ve srovnání s venkovním prostředím.

Konzistence tepla a také izolace vám umožní pěstovat exotické rostliny a zeleninu teplé sezóny. To však bude vyžadovat, abyste upravili podmínky tak, aby splňovaly požadavky vaší ideální sklizně.

Zabraňuje napadení škůdci

Pokud jde o ochranu vašich citlivých rostlin před útoky ničivých zvířat a hmyzu, může být váš vlastní polytunnel nesmírně přínosný. Vzhledem k tomu, že tunel chrání vaše plodiny před predátory, nebudete se muset obávat jelenů, krtků, mývalů nebo ptáků, kteří by na ně mohli zaútočit. Kromě toho apolytunnelalso minimalizuje vaši potřebu používání pesticidů a jiných škodlivých chemikálií, které pomáhají udržovat tyto tvory na uzdě.

Závěrečné poznámky o tom, jak vypěstovat Brčál z řízků

Rostliny ideální pro pokrytí půdy se v dnešní době stávají populární. To je důvod, proč se většina majitelů domů rozhodla udělat si trávník sami a naučit se pěstovat Brčál z odřezků.