Jak ořezávat Impatiens. 2 nejlepší metody zvládnutí

Existují dvě techniky, které je třeba zvládnout, pokud chcete vědět, jak prořezávat impatiens. Tato atraktivní podestýlka bude vypadat nejlépe, pouze pokud budete udržovat pořádek a podpoříte zdravý růst. Proto je prořezávání praxí údržby, kterou nikdy nesmíte přehlédnout.

Udržování impatiens není pečlivé a pokud je prostředí stabilní, nehrozí vám riziko vzniku mnoha problémů. Vzhledem k tomu, že prořezávání a další postupy mohou rostliny stresovat, je nejlepší zvážit pěstování v polytunnel, který chrání vaše rostliny před kolísavými podmínkami. Níže uvádíme několik informací, které potěší netrpělivé, od prořezávání až po další bonusové tipy.

Průvodce pro začátečníky pro stříhání Impatiens

Technika č. 1. Deadheading

Být kvetoucí ročně, bude mít netrpělivost prospěch z mrtvého bodu. To může být pro některé zahrádkáře matoucí, protože impatiens jsou obvykle samočisticí, což znamená, že mohou samy odlévat vybledlé květy. Nemusíte však čekat, až vyčerpané květy poklesnou, protože samotná praxe není ani náročná.

Odstranění vyčerpaných květů a listů impatiens snižuje pravděpodobnost, že se rostlina stresuje nebo bude mít problémy s kvetením. Naopak, slepá růže může prodloužit období květu a podpořit nové květy po celou vegetační dobu. Poté, co květina vybledla, můžete jednoduše odříznout stonky.

Proto je vždy užitečné zkontrolovat vaše rostliny, abyste rychle odstranili vadnoucí květiny. Palcem a ukazováčkem odstraňte květ a nezapomeňte odhodit to, co jste odstranili správně. Chcete-li svou rostlinu omladit po odstátí a podpořit její kvetení, udržujte vlhkost půdy a hnojte.

Technika č. 2. Řezání zpět

Druhou technikou prořezávání impatiens je vědět, jak tyto rostliny odříznout. Ideální doba k tomu je uprostřed léta, aby byly vaše rostliny tři palce od země. Řezání impatiens je vynikající způsob, jak pomoci rostlině zotavit se z nohy a mít zdravější opětovný růst.

Ujistěte se, že cílíte na středové listy, aby vaše impatiens rostly a byly křovinatější, což nutí stonky, aby se rozvětvily. Pokud chcete dosáhnout kulatějšího tvaru, můžete také oříznout koncové konce impatiens. Jak vaše rostliny rostou, můžete přestat svírat středové listy.

Tím spíše budete mít šanci odstranit poškozené nebo nemocné části, které se mohou šířit do zdravějších rostlin. Používejte sterilní a ostré nůžky, abyste zabránili infekci mezi rostlinami, a pamatujte pouze na zastřihování impatiens, pokud se stanou nohama. K tomu obvykle dochází, když je podnebí suché, takže pokud žijete v náročné oblasti, zvažte pěstování svých netrpělivých ve skleníku.

Tipy na péči o Impatiens

Umístění

Chcete-li dosáhnout optimálního kvetení, chcete mít své netrpělivce někde mimo přímé slunce. Rostliny můžete také pěstovat v dobře odvodněné půdě polytunnelinu. Připravte oblast organickými látkami a proveďte nezbytné úpravy, pokud existují.

Půda by měla mít nejen dobrou drenáž, ale měla by také dobře zadržovat vlhkost. Můžete také přidat kompost nebo hnojivo, abyste zlepšili složení a strukturu půdy. A konečně, pamatujte, že výsadba impatiens na dálku jim umožňuje rozšířit se, ale jejich pěstování blízko vytvoří vyšší rostliny.

Voda

Impatiens se daří nejlépe ve vlhkých oblastech, a proto musíte mít na paměti, pokud je váš region suchý. Rostliny pravidelně zalévejte, aby nevadly nebo neměly problémy s kvetením. Místo můžete také mulčovat, abyste pomohli zadržet vlhkost.

Také však nechcete nechat rostliny ve stojaté vodě. Před zavlažováním zkontrolujte, zda je horní palec země suchý. Na druhé straně nechte vodu úplně odtéct, pokud máte nádobu netrpělivou.

Hnojivo

Impatiens bude mít také prospěch z pravidelného krmení. Po výsadbě můžete poskytnout hnojivo s pomalým uvolňováním a poté každé dva týdny udržovat rostliny na jaře a v létě krmivem rozpustným ve vodě. Nezapomeňte však postupovat podle pokynů na štítku a podle toho upravit.

Běžné problémy

Kromě prevence stresu na vaše netrpělivé rostliny je jejich pěstování a udržování v polytunnelis užitečné také pro prevenci těžkých škůdců a chorob. Impatiens nejsou na první pohled náchylní k těmto problémům, ale vždy je lepší být připraven a vždy dělat preventivní opatření. Například pokud je prostředí stabilní a vaše postupy jsou konzistentní, je méně pravděpodobné, že narazíte na škůdce a plísňové choroby.

Nemoci jako listová skvrna, plíseň botrytis, padlí, hniloba kořenů, vadnutí, viry, bakterie lze snadno předcházet udržováním správné cirkulace vzduchu, vlhkosti a čistoty. Znalost, jak ořezávat impatiens, také usnadní zvládání a vymýcení problémů, protože vyřazené rostliny impatiens zlikvidujete. Prořezávání je dokonce příležitostí k odstranění třásněnek, roztočů, mšic a listařů a ke kontrole jejich populace.

Závěr

Impatiens jsou rostliny nenáročné na údržbu, které vaší zahradě jistě dodají osobitost. Stále je však důležité vědět, jak ořezávat impatiens. Odstraněním těchto rostlin z hlavy můžete podpořit novou sadu květů.

Na druhou stranu, snížení zpět impatiens pomůže dlouhonohé rostlině omladit se. Pomocí prstů můžete ostré a sterilní nůžky sevřít vybledlé květy nebo snížit své rostliny. Nezapomeňte však, že stabilní prostředí je optimální a tyto praktiky zabraňují tomu, aby se netrpěliví stresovali.