Jak opravit Orchid Root Rot Nejjednodušší způsob

Než začnete panikařit, naučte se, jak opravit hnilobu kořenů orchidejí ve třech snadných krocích. Je vždy prospěšné naučit se různé techniky řešení problémů s orchidejemi. Ať už jde o to, jak zachránit orchidej se zkaženými kořeny, nebo jak obnovit přeplněnou orchidej, uchování těchto triků ve vašem arzenálu by mělo zabránit obavám, když poznáte příznaky problému s orchidejí.

Navíc řešení problému okamžitě bude mít vždy vyšší míru úspěchu. Orchideje nejsou nejjednodušší rostliny k pěstování, protože jsou náchylné k škůdcům a chorobám. Uvidíte však trend, že tyto problémy často způsobují nesprávné postupy správy.

To neznamená, že byste měli zapomenout na svůj sen mít orchideje. Apolytunnel můžete vždy použít k udržení ideálního pěstitelského stavu a poskytnout vám záchrannou síť.

Jak opravit hnilobu kořenů orchidejí ve 3 krocích

Krok # 1. Připravte si ideální prostředí

Při pěstování orchidejí není pochyb o tom, že zachování jejich ideálního prostředí je zásadní pro jejich zdraví. Lze tedy dojít k závěru, že rostliny mající kořenovou hnilobu budou tyto podmínky vyžadovat více. To je důvod, proč je vytvoření dokonalého prostředí prvním krokem k nápravě hniloby kořenů, a můžete to udělat uvnitř jako skleník.

Pro toto ideální prostředí chcete dát orchidejím vysokou vlhkost, aby se rychlost sušení zpomalila, dokud se poškozené rostliny nezotaví. Zahradníci si také uvědomují, jak vysoké teploty podporují růst a metabolismus, takže rostliny mají za těchto podmínek rychlejší šanci na zotavení. Nakonec potlačte světelný zdroj orchidejí, aby při tvorbě cukrů neztrácely vodu.

Krok # 2. Přidejte kořenový hormon

Jakmile máte ideální prostředí pro obnovu hniloby kořenů, musíte si připravit samotnou rostlinu. Rostlině můžete pomoci omladit kořeny pomocí kořenového hormonu, jako byste dělali. Aplikace kořenového hormonu je jednoduchá, ale postupujte podle pokynů na štítku.

Nejběžnější metodou je ponoření rostliny do kořenového hormonu. Začněte naplněním nádoby vodou kolem 80 ° F a vytvořením roztoku s kořenovým hormonem. Poté použijte tento kontejner k ponoření rostliny na hodinu.

Použití kořenového hormonu je bláznivé, ale nezapomeňte provádět sanitaci pomocí kořenového hormonu, abyste zabránili šíření nemocí.

Krok # 3. Vytvořte záchranné prostředí

Kromě použití kořenového hormonu někteří zahradníci také upřednostňují pokusit se obnovit některé kořeny. Pomocí vlhkého rašeliníku a plastového sáčku můžete vytvořit menší prostředí, které pomůže kořenům získat vodu pro rostlinu. Pamatujte, že mlžení je pro rostliny zažívající kořenovou hnilobu zbytečné, protože jejich listy již nejsou účinné.

Proto by sphagnum pro vlhkost a vak jako uzavřené prostředí měly poskytovat orchidejím vodu s kořenovou hnilobou. Tato technika však není bezchybná a vy se chcete vyhnout přímému kontaktu rostliny s rašelinou. Proveďte prosím předem průzkum tohoto záchranného prostředí, protože je vždy snazší vytvořit nové kořeny než zachránit ty shnilé.

Pro rychlou představu přidáte do jednoho rohu igelitového sáčku vlhký sphagnový mech. Umístěte orchidej dovnitř a ujistěte se, že se nedotýká mechu před uzavřením sáčku. Poté jej umístěte na teplé, ale stinné místo, abyste vyvolali nový kořenový systém připravený k přesazení.

Co způsobuje hnilobu kořenů orchidejí?

Více než řešení bude prevence vždy nejúčinnějším způsobem, jak dobýt hnilobu kořenů orchidejí. Samotná kořenová hniloba je houbové onemocnění, což znamená, že postupy prevence budou užitečné při prevenci. Nejvýznamnější příčinou hniloby kořenů orchidejí je zalévání, protože tato situace zbavuje kořeny kyslíku.

Chcete-li bojovat s přetečením, ujistěte se, že vaše nádoby na orchideje mají dobrý odtok a samotné médium nevytváří stojatou vodu. Před zaléváním ještě zkontrolujte vrchol média a dodržujte požadavky na vodu u vašich druhů orchidejí. Nakonec si uvědomte velikost hrnce, který používáte.

Nejen, že se tím vytvoří nadbytečné médium, které zadržuje vodu, ale i zaschnutí velké nádoby bude trvat déle. Pokud neplánujete zalévání, máte velkou šanci na zalévání, které podpoří hnilobu kořenů. Celkově vždy dávejte pozor na známky přetečení a nepropadejte panice, pokud máte podezření na hnilobu kořenů, protože je stále můžete obnovit.

Závěr

Zachování ideálních podmínek a postupů správy je nejlepší způsob, jak zabránit hnilobě kořenů na orchidejích. Ale jakmile vaše rostlina vykazuje známky tohoto onemocnění, měli byste vědět, jak opravit hnilobu kořenů orchidejí, abyste ji okamžitě řešili. Začněte přípravou ideálního prostředí, které pomůže rostlině zotavit se úpravou podmínek ve skleníku.

Poté odstraňte zbývající médium a mrtvé kořeny rostlin, než je ponoříte do kořenového hormonu. Než je vložíte do jakéhokoli nového hrnce, můžete zvážit vytvoření prostředí pro zotavení pomocí mechu a plastových sáčků. Kombinace polytunnelandu s tímto prostředím by měla rostlinám pomoci přijímat vodu, omlazovat se a pěstovat nový kořenový systém.

Nakonec nezapomeňte na zalévání orchidejí. Zalévání je hlavní příčinou hniloby kořenů a můžete tomu zabránit použitím dobře vypouštěcího média a nádoby.