Jak oplodnit papriky

Naučit se hnojit papriky je první věc, kterou musíte udělat, pokud chcete sklízet hojnou úrodu. To je nesmírně důležité, pokud si nejste tak jisti svými návyky při hnojení. Každý milovník zelených ví, že ne každá značka hnojiv na trhu je dobrá pro všechny druhy rostlin, protože to vše bude záviset na jejich růstových vzorcích a obdobích.

Rádi byste však věděli, že pokud jde o hnojiva, papriky jsou obecně standardní ve srovnání s většinou rostlinných plodin. To znamená, že papriky nevyžadují režim hnojiv, který lze použít pouze pro několik druhů rostlin.

Ostřílení pěstitelé pepře používají během vegetačního období rostliny dva druhy hnojiv. První typ hnojiva se používá k zpevnění rostlinné plodiny a zajištění jejího listového růstu. Na druhé straně se druhý druh hnojiva používá ke zvýšení produkce pepřových lusků.

Co potřebujete vědět o třídách hnojiv

5-5-5, 3-5-5 nebo 2-3-1 – pravděpodobně jste si všimli těchto třímístných čísel, která jsou na obalu většiny značek hnojiv, které najdete v nejbližším obchodě. Kromě skutečnosti, že tato čísla představují národní standard pro půdu používanou pro zahradnické účely, představují také druhy hnojiv, které vám říkají o elementárních živinách, které produkt obsahuje.

3 základní živiny v hnojivech

Zatímco první číslo stupně hnojiva odkazuje na obsah dusíku, druhé číslo představuje obsah fosfátů a třetí číslo udává obsah draslíku v půdě. Každý z těchto prvků hraje v procesu růstu vašich pepřových rostlin zásadní roli. Chcete-li se blíže podívat na tyto tři základní živiny, podívejte se na toto:

Dusík

Vaše rostliny pepře potřebují dusík, aby napomohly procesu fotosyntézy, zvýšily produkci jejich listů a podpořily celkové zdraví rostliny.

Fosfát

Díky fosfátu mohou vaše rostliny pepře obsahovat fosfor, základní živinu, která převládá ve většině forem života. Pokud vás zajímá, fosfor zvyšuje schopnost vašich rostlin přijímat energii, kterou mohou získat ze slunce.

Draslík

Další živina, která má zásadní význam pro život rostlin, se nazývá draslík. Hraje důležitou roli v pohybu vody a živin prostřednictvím tkáně rostliny. Kromě toho vaše rostliny pepře zjistí, že je nemožné regulovat proces fotosyntézy bez draslíku.

Ačkoli každé semeno pepře obsahuje potřebné živiny pro klíčení, musíte si uvědomit, že v určitém okamžiku bude rostlina potřebovat více živin z půdy nebo ze vzduchu, aby se jim dařilo. Vzhledem k tomu, že pepř je rostlinná plodina, která patří do rodiny hnízd, upřednostňují minerální hnojiva aplikovaná na půdu.

Během svého raného růstu by rostliny pepře potřebovaly velké množství dusíku, aby dosáhly zdravého růstu listů. Během pozdější fáze svého růstu by k vývoji více pepřových lusků potřebovali méně dusíku, ale větší množství fosfátu a draslíku. Chcete-li toho dosáhnout, můžete se rozhodnout používat rovnoměrné hnojivo po celou sezónu, nebo můžete hnojiva přepnout uprostřed vegetačního období.

Kdy a jak často potřebujete oplodnit své rostliny pepře

Nemůžete očekávat, že budete sklízet bohatou úrodu paprik, pokud je oplodníte, kdykoli si to vzpomenete. Bez pravidelného používání hnojiv během vegetačního období rostlin můžete skončit jejich nedostatečným nebo nadměrným krmením. Ze svých plodin můžete vytěžit maximum, pouze pokud si budete dávat pozor na svůj plán hnojení a budete se ho držet.

První aplikace hnojiv

Pokud si nejste vědomi, půda, ze které začínáte, nemá živiny, které by vaše rostlina potřebovala během nejranějších fází růstu. Z tohoto důvodu musí být vaše rostliny pepře krmeny lehkým hnojivem, jakmile zjistíte jejich první sadu pravých listů – lehké hnojení znamená použití poloviny normální dávky, jak je uvedeno v pokynech pro balení hnojiva.

Většinu odrůd pepře můžete začít hnojit druhý týden poté, co uvidíte klíčit semínka. Vzhledem k tomu, že kořenové systémy rostlin jsou v tomto okamžiku omezené, je třeba zachovat světlo první aplikace. Hnojivo, které používáte, je zásadní pro tvorbu zdravých kořenů, stonků a listů vašich rostlin pepře.

Frekvence aplikace hnojiv

Ve většině případů se hnojiva aplikují jednou týdně nebo dvakrát týdně. Než poprvé přesadíte své rostliny pepře, budete muset některá z těchto hnojiv zapracovat do půdy. Ujistěte se, že dodržujete důsledný harmonogram hnojení, abyste zabránili nadměrnému hnojení nebo nedostatečnému hnojení vašich zeleninových plodin. Pamatujte, že vaše rostliny pepře potřebují spíše stálý přísun živin než dostatečný přísun najednou.

Je Hobbypolytunnelzahradnictví skvělým nápadem pro pěstitele pepře?

Vážní pěstitelé pepře by měli zvážit výsadbu těchto plodin v hobby skleníku. Mezi jeho výhody patří prodloužená vegetační období, ochrana před nepříznivými povětrnostními podmínkami, škůdci a škůdci atd.

Závěrečné úvahy o tom, jak oplodnit papriky

Nyní, když víte, jak oplodnit papriky, proč nezkusíte vyzkoušet zahradu s polytunnelem? Zažijte radosti z založení vlastního hobbypolytunneltoday!