Jak oplodnit bazalku. 3 nejlepší úvahy

Můžete se naučit, jak oplodnit bazalku pro úspěch, když vezmete v úvahu tři faktory, a tento článek se jimi bude brzy zabývat. Všichni víme, jak je bazalka jednou z nejlepších plodin k pěstování, ať už tradičně nebo pomocí hydroponie, ale jednou ze složek, kterou zahradníci často přehlížejí, jsou její požadavky na hnojení.

Rozšíření University of Minnesota Extension doporučuje nechat si otestovat půdu, abyste poznali správný režim hnojení vaší bazalky. Pamatujte, že seznam toho, co vaše půda potřebuje k úspěšnému pěstování bazalky, vám umožní optimálně používat hnojiva. Nejlepší je nechat si nejprve otestovat půdu a uplatnit znalosti uvedené níže.

Jak oplodnit Basil pro úspěch

Při pěstování sazenic

Jak již bylo zmíněno dříve, při hnojení bazalky existují tři důvody, a první je, že je můžete krmit, když je pěstujete jako sazenice. Vyvážené tekuté hnojivo by mělo podporovat růst sazenic, což můžete zajistit jednou týdně. Mějte však na paměti listy svých plodin, protože pokud zhnědnou, pravděpodobně přehnojujete a spalujete své rostliny.

Jak se vyhnout riziku nadměrného oplodnění bazalky? Nejlepší je provést půdní test, protože můžete zjistit kvalitu a živiny média. Proto možná nebudete muset ani hnojit sazenice bazalky, nebo může stačit úprava půdy kompostem během výsadby.

Při přesazování

Další úvaha, kterou si musíte pamatovat, když se naučíte, jak oplodnit bazalku, je během transplantace. Někteří zahradníci často začínají s bazalkovými rostlinami v interiérech, pokud budou venkovní podmínky náročné zakořenit rostliny. A jako další pomoc při usazování můžete při přesazování zapracovat do půdy hnojivo.

Můžete také těžit z krmení suchým hnojivem alespoň jednou během vegetačního období, abyste podpořili zdravé rostliny bazalky. Pokud jste právě vysadili sazenice na zahradě, univerzální hnojivo pomůže bazalce každé dva týdny. U suchého hnojiva je však nutná opatrnost, protože při kontaktu mohou listy spálit.

Clemson Cooperative Extension dokonce doporučuje hnojení dva měsíce po výsadbě bazalky, pokud si všimnete, že rostliny jsou světle zelené a rostou pomalu. Rozšíření doporučuje kromě zálivky a mulčování boční obvaz s dusičnanem vápenatým. Sazba je ¼ libra na každých 100 čtverečních stop.

Pro vnitřní pěstování

Můžete také pěstovat bazalku s jinými plodinami ve skleníku, ale musíte si uvědomit, že hnojení vnitřní bazalky bude jiný režim než pěstování venku. Musíte zajistit vyvážené tekuté hnojivo v polovičním množství, než kolik používáte na zahradě, a krmit dvakrát týdně.

A co ty rostoucí rostliny bazalkové nádoby? Ti, kteří rostou uvnitř, mohou krmit jednou za čtyři týdny, ale to může být častější, pokud máte květináče venku. Ideální hnojivo pro bazalkovou nádobu je více rozpustné ve vodě, které zředíte před nalitím do půdy.

Jak zalévat bazalku

Nyní, když víte, jak oplodnit bazalku, je správné, že se také naučíte, jak bazalku správně zalévat. Stejně jako ostatní zelené listové plodiny můžete předpokládat, že vlhká půda je nezbytná pro pěstování zelených a produktivních rostlin bazalky. Tuto praxi však musíte mít na paměti, protože nesprávné zalévání může listy a listy zvlhčit.

Metoda

To podpoří plísně a další houbové choroby, které mohou ovlivnit vaše rostliny. Zaměřte se proto na vodu na základně místo na vrcholu rostlin. Pokud máte skleník, vyhněte se zavlažování nad hlavou a ti, kteří rostou na zahradě, by měli přeskočit vysokotlaké zavlažovací zařízení, které může erodovat půdu.

Zalévání vhodné pro bazalku je jejich důkladné pomalé namáčení. K navlhčení půdy můžete použít napouštěcí hadici nebo konev. A protože jsou pomalé a nízkotlaké, nehrozí vám riziko podmáčení půdy, která by mohla zabíjet rostliny bazalky.

Načasování

Během období dešťů nemusíte zalévat, protože nadměrné zalévání škodí rostlinám bazalky. Před zaléváním zkontrolujte, zda jsou horní 2 palce půdy suché. Snažte se spíše zavlažovat brzy ráno, abyste zajistili, že rostliny vyschnou, když se vyskytnou chladné noční teploty.

Jak prořezávat bazalku

V polytunnel můžete pěstovat bazalku, abyste udrželi ideální prostředí pro pěstování a produkovali zdravé rostliny. Můžete však také provést jiný postup údržby, který podpoří produktivitu bazalky. Basil bude mít prospěch z prořezávání, aby vytvořil více listů, a to můžete udělat, když jste viděli prvních šest listů.

V tomto cvičení můžete pokračovat na větvích se šesti listy a proříznout je zpět k první sadě listů. Někteří zahradníci také přitisknou prostřední výhonky, aby zabránili rozkvětu vašich nových rostlin. Jinak můžete květiny odříznout.

Závěr

Pokud jde o populární bylinky, možná nejlepší výběr by vždy zahrnoval bazalku. Abyste však měli vynikající výtěžek zelených bylin, musíte vědět, jak oplodnit bazalku, a pamatovat si tři úvahy. Například můžete nakrmit sazenice na podporu jejich růstu pomocí vyváženého hnojiva jednou týdně.

Na druhou stranu proveďte při výsadbě nebo přesazování bazalky půdní test, abyste zjistili, zda potřebujete hnojit. Někdy můžete půdu upravit kompostem nebo bočními šaty s dusičnanem vápenatým. Při pěstování bazalky v nádobách je optimální hnojivo rozpustné ve vodě jednou za čtyři týdny.