Jak ochladit malý polytunnel

Už vás nebaví zjišťovat, jak ochladit malý tunel, když teplota stoupne? Primárním účelem skleníku je chránit plodiny před extrémním teplem a chladem a také před nežádoucími škůdci. Jak se ale venku venku otepluje, mohla by se zvýšit i teplota uvnitř vašeho tunelu.

Pokud nebude pod kontrolou, může to vést k nekvalitní úrodě a zvýšit náchylnost vašich rostlin k hmyzu a škůdcům. Je nezbytné zajistit, aby teplota uvnitř vašeho tunelu zůstala stabilní. Zatímco některé plodiny mohou přežít horké prostředí, jiné jistě vadnou.

Čtěte dále a dozvíte se více o tom, jak můžete svůj skleník ochladit.

Jaké jsou způsoby, jak ochladit váš skleník?

Množství potřebného chlazení přirozeně závisí na tom, kde žijete. Pokud žijete na místě, kde se v létě obzvláště zahřívá, potřebujete robustní systém, který pomůže snížit teplotu ve vašem skleníku. Pokud však žijete v místě, kde je chladnější klima, pak by vám mohl pomoci jednoduchý ventilační systém.

Pasivní ventilace

Pasivní nebo přirozené větrání je jednou z nejoblíbenějších metod používaných v chladných sklenících. Je to hlavně proto, že jde o nízkonákladovou metodu chlazení skleníků.

Nemusíte používat drahé vybavení, aby se vzduch uvnitř polytunnelandu udržel na požadované teplotě. Vše, co potřebujete, je průduch, který nasává vzduch dovnitř a ven, aby udržel chlad prostředí uvnitř.

Přirozené větrání závisí hlavně na tlaku větru, který tlačí vzduch dovnitř a ven ze skleníku. Chladnější vzduch v podstatě prochází ventilačními otvory a nahrazuje horký vzduch.

Horký vzduch je zase vytlačován z tunelu pomocí dalšího průduchu. Tím se účinně sníží teplota uvnitř tunelu o několik stupňů.

Lidé běžně používají dva typy pasivního větrání: větrání střechou a bočními stěnami. Podle odborníků je větrání střechy pětkrát účinnější než větrání bočními stěnami. Oba typy však lze v jednompolytunnel použít k maximalizaci efektu chlazení.

Aktivní ventilace

Aktivní větrání je dražší než pasivní nebo přirozené větrání. Využívá ventilátory k usnadnění chlazení uvnitř skleníku. Mohou být buď strukturovány tak, aby vzduch cirkuloval uvnitř skleníku, nebo mohou být instalovány tak, aby nasávaly studený vzduch a tlačily horký vzduch ven.

Pro maximální efekt by měl být vzduch protažen po celé délce tunelu, aby nedošlo k opuštění horkovzdušných paketů. Z tohoto důvodu se doporučuje umístit ventilátory na vyšší povrch skleníku.

Toto je efektivnější metoda než umístění ventilátorů na spodní část. V ideálním případě by v místech, kde jsou v létě teploty vyšší, měly být ventilátory umístěny nejméně 10 stop nad skleníkem.

Aktivní větrání je nezbytné, pokud přirozené větrání již nedokáže regulovat teplo uvnitř skleníku. Je však také důležité si uvědomit, že aktivní ventilace může vyžadovat vyšší režijní náklady a náklady na údržbu. Nezapomeňte je zvážit před instalací aktivního větrání ve skleníku.

Odpařovací chlazení

Další metodou chlazení skleníků je odpařovací chlazení. To je ve srovnání s jinými metodami chlazení malých skleníků složitější.

Bude to také vyžadovat více nákladů na údržbu a údržbu. U této metody chlazení pomocí tunelů se teplo ve vzduchu používá k odpařování vody v rostlinách a jiných mokrých površích.

Nejběžnějším typem použité metody odpařování je metoda ventilátoru a podložky. Zde systém používá čerpadlo, které nasává celulózovou vložku vodou. Ventilátory umístěné na opačné straně celulózových vložek táhnou vzduch dovnitř vlhkými celulózovými vložkami, čímž ochlazují prostředí uvnitř skleníku. Tím se sníží teplota skleníku nejméně o 10 ° F až 20 ° F.

Účinnost metody odpařovacího chlazení závisí především na oblasti, ve které se právě nacházíte. Tento typ procesu však funguje nejlépe v oblastech, kde je suchější a vlhčí klima. Vedle přirozeného větrání lze použít také odpařovací chlazení.

Jaká teplota je pro skleníky považována za příliš vysokou?

V ideálním případě by váš polytunnel měl mít vnitřní teplotu 80 až 85 stupňů Fahrenheita. Ale měli byste také vzít v úvahu druhy rostlin, které pěstujete.

Obecně platí, že vše nad 90 stupňů Fahrenheita je považováno za příliš horké a může poškodit vaši úrodu. Přestože rostliny, jako rajčata, v takovém prostředí nepřežijí.

Kde byste měli založit skleník?

Pokud žijete někde v Severní Americe, nejlepší orientace pro apolytunnelis na jih nebo na jihovýchod, aby vaše rostliny dostaly co nejvíce ranního slunce, jak jen mohou. Můžete se také rozhodnout pro orientaci na východ, zvláště když jižní expozice způsobí zasklení.

Mohu dát apolytunnelin do stínu?

Ideálním místem pro váš skleník by mělo být místo, které bude plné slunce. Bylo by pro vás mnohem snazší najít způsob, jak poskytnout vašemu polytunnelratheru stín, než jej nabídnout slunečnímu světlu. To však nemusí nutně znamenat, že temný web pro váš polytunnel nebude fungovat.

Naučte se, jak ochladit Smallpolytunneland, užijte si vyšší výnosy

Nyní, když víte něco více o tom, jak ochladit malý skleník, můžete očekávat lepší výnosy a vynikající kvalitu plodin. Pokud vaše rostliny vykazují známky tepelného stresu, jako je vadnutí, spálené listy nebo sušení listí, přehodnoťte chladicí systém skleníku, protože již nemusí fungovat, nebo jsou některé části poškozené. Mějte na paměti tyto tipy pro chlazení chladicí kapaliny, abyste v budoucnu zabránili poškození svých rostlin.