Jak nejlépe využiji můj Mini Polytunnel v chladném podnebí

Pokud si sami sebe říkáte: „Jak nejlépe využiji můj minipolytunnelin v chladném podnebí?“ vězte, že i když si položíte tuto otázku, závidí vám nespočet zahradnických nadšenců po celém světě. Mít svůj vlastní minipolytunnel vám nejen umožní zažít delší vegetační období, ale vaše zimní rostliny budou v bezpečí.

Můžete použít Minipolytunnelin v zimě?

Mějte na paměti, že mít minipolytunnel vám umožní pěstovat všechny druhy rostlin bez ohledu na počasí nebo roční období. Zahradníci v mini skleníku navíc mají tendenci udržovat své plodiny v celoročním provozu jednoduše proto, že mohou udržovat kontrolované a konzistentní prostředí pro růst svých rostlin i během nejchladnějších zimních měsíců!

Chcete-li získat představu o tom, jak nejlépe využít svůj minipolytunnelin v chladném podnebí, podívejte se na toto:

Zahrádku můžete provozovat nonstop

Vzhledem k tomu, že minipolytunnellety si užíváte vlastní zimní zahradu bez ohledu na počasí nebo roční období, můžete očekávat, že si vypěstujete cokoli chcete. Možná však budete muset přidat nějaká umělá světla, abyste vyrovnali vlnové délky slunečního záření, které jsou omezené během krátkých zimních dnů. Doplňková světla dále zvýší růstový potenciál vašich rostlin.

Způsobuje to, že se vašim tropickým rostlinám daří

Pokud máte zálibu v tropických rostlinách, poděkujete si, že jste si zakoupili vlastní minipolytunnel, protože těmto rostlinám umožňuje procházet sezónními změnami slunečního světla, aniž by docházelo k dopadům drastických výkyvů teplot. Možná budete chtít znovu zvážit přidání růstového světla, které jim pomůže prospívat.

Je extrémně mobilní

Ačkoli mini-skleníky přicházejí v různých tvarech a velikostech, je zřejmé, že se ve srovnání s konvenčními skleníky pohybují snadněji. Díky tomu jsou ideální volbou pro milovníky zahradnictví s omezenými obytnými prostory. Ať už se rozhodnete umístit svůj minipolytunnelon na střechu nebo do rohu vaší kuchyně – záleží jen na vás!

Je vynikající pro zahájení semen

Pokud máte dostatek místa pro malou zahradu, můžete pomocí svého minipolytunnelto pomoci svým rostlinám skvělý náskok. Ačkoli do tohoto procesu musí jít spousta prvků, jako je poskytnutí dostatečného množství vody, světla, ventilace a krmení vašim rostlinám, minipolytunnelcan vám pomůže tyto potřeby splnit.

To znamená, že uzavřený prostor použijete k nastartování semen i během zimního období, dokud nejsou dostatečně silné, aby je bylo možné přepravit do větší nádoby nebo přímo do země. I když budete chtít zahájit proces setí o něco dříve než obvykle, mini skleník bude i nadále schopen poskytnout vašim jemným rostlinám silný základ, který je nezbytný pro jejich rozkvět.

Můžete pěstovat nejzranitelnější rostliny

Jedním z nejčastějších důvodů, proč se nadšenci zahradnictví rozhodli založit vlastní mini skleníky, je skutečnost, že poskytuje nejzranitelnějším rostlinám dostatečnou ochranu před mrazem.

Příkladem zranitelné a citlivé rostliny, která má své specifické potřeby, je orchidej. Na rozdíl od obvyklých rostlin je třeba orchideje umisťovat na stinná místa a také je třeba je vysazovat do dobře provzdušněné půdy, která podporuje dobrou drenáž. Kromě toho se orchidejím daří také ve vlhkém podnebí.

Pokud nejste ochotni strávit spoustu času a peněz vykopáváním celého záhonu, abyste mohli0 položit sušší půdu, zvažte možnost pořídit si mini skleník. Jak již bylo zmíněno dříve, pomůže vám to udržet vlhkost i teplotu na stabilní úrovni, i když venku sněží.

Byliny můžete pěstovat v interiérech

Pokud plánujete pěstování bylin, minipolytunnelelle eliminuje potřebu tradičního zahradního uspořádání. Nezáleží na tom, zda si chcete pěstovat pažitku, tymián, citronovou trávu, oregano, bazalku, koriandr, petrželku, mátu atd., V rohu kuchyně nebo vedle okna ve své ložnici. Když bude venku sněžit, vaše oblíbené bylinky zůstanou ve vašem minipolytunneleven zdravé.

Minipolytunnelgardening navíc podporuje také hydroponické zahradnictví. Pokud vás zajímá, hydroponie označuje konkrétní metodu pěstování rostlin v nepřítomnosti půdy. Toho je dosaženo použitím minerálních živných roztoků a vodného rozpouštědla.

Jak teplá je zima Minipolytunnelin?

Ve většině případů je průměrný počet hodin slunečního záření během zimního období přibližně 5 až 6 hodin. Pokud je váš minipolytunnel správně izolován, uzavřený prostor může být teplejší o 30˚F než vzduch mimo něj.

Jinými slovy můžete očekávat, že váš minipolytunnel bude v zimě produktivní. To bude jen do -17˚F, než bude vzduch uvnitř minipolytunnelů dostatečně nízký, aby dosáhl mrazové zóny.

Chrání mini skleníky před mrazem?

Můžete očekávat, že rostliny uvnitř vašeho minipolytunnel dostanou dostatečnou ochranu před mrazem. Musíte se však ujistit, že je váš minipolytunnel bezpečně ukotven k zemi, abyste se nemuseli bát silného větru, který by jej odhozil.

Jakou teplotu byste měli udržovat v mini skleníku?

Musíte udržovat stabilní vnitřní teplotu svého mini skleníku mezi 80˚F a 85˚F.

Závěrečné myšlenky na téma „Jak nejlépe využiji svůj Minipolytunnelin v chladném podnebí?“

Nyní, když znáte odpověď na otázku: „Jak nejlépe využiji svůj minipolytunnelin v chladném podnebí?“ pravděpodobně jste rádi, že jste se rozhodli pro minipolytunnelgardening. Užijte si to, jak jen můžete, protože se vyplatí investovat.