Jak nejlépe pěstovat brokolici

Pokud víte, jak pěstovat brokolici z přípravy, výsadby a údržby, můžete se divit. Znáte brokolici, ale znáte její zdravou podobu? Můžete ji pěstovat na polytunnel s jinou zeleninou bojující proti chorobám a zapůsobit na kupce jedinečnou plodinou. Brokolice není brokolice, ale je stejně hodné být součástí vaší zahrady a talíře.

Věděli jste, že místo brokolice jsou brokolice ze stejné rodiny s tuříny? A navzdory jménu nejsou brokolice mini verzí brokolice, ale začala jako hybrid čínské kapusty a brokolice. Pokud vás dosud zajímá tato zdravá a chutná jedinečná zelenina, přečtěte si níže, jak pěstovat své brokolice.

Jak pěstovat brokolici pro začátečníky

Brokolice je vynikající náhražkou brokolice, zvláště pokud plánujete představit zeleninu vybíravému jedlíkovi. Jeho malé kvítky, tenké, dlouhé jemné stonky a kudrnaté zelené listy činí celou plodinu jedlou, ať už syrovou, dušenou nebo smaženou. Chcete tedy pěstovat kvalitní brokolice, abyste z této zeleniny vytěžili maximum.

Příprava

Než začnete, zkontrolujte zónu odolnosti vašeho státu, protože brokolice by byla skvělá pro zóny 2 až 10. To vám dává obecnou představu o ideálních podmínkách pěstování pro tuto plodinu, takže můžete v případě potřeby použít apolytunnel k přizpůsobení podle vašeho podnebí. Brokolice, stejně jako většina zeleniny, nebude tolerovat mráz, takže půda musí úplně roztát, což znamená, že musíte měřit, zda byste měli pěstovat venku nebo začít ve skleníku.

Celkově zkontrolujte svou rostoucí zónu, abyste věděli, kdy je vaše poslední datum mrazu, a použijte ji k zahájení výsadby. Vždy si však můžete vyzkoušet, jaké načasování funguje nejlépe pro vaši oblast, protože brokolice je stále zcela nová. Někteří zahradníci proto pěstují na jaře, zatímco jiní začínají sezónu na podzim.

Poté připravte své místo výběrem oblasti, která je plná slunce a má úrodnou, dobře odvodňující půdu s úrovní pH 6,0 až 7,0. Nejprve otestujte svou půdu, a pokud by měl pomoci její kyselý popel ze dřeva, můžete dokonce do země přidat kompost, abyste zlepšili její kvalitu.

Výsadba

Semena brokolice můžete zasít přímo nebo do květináče se zeminou ve skleníku. Přidejte rostoucí světlo a měly by klíčit asi sedm dní. Budete mít více šancí na úspěch s výsadbou přesazených rostlin než s přímým setím, takže začít doma v květináčích by bylo bezpečnější.

Pokud začnete semena v polytunnel pro přesazení, ujistěte se, že tak učiníte šest týdnů před posledním datem mrazu. Poté můžete sazenice ztenčit, aby všechny zbytky byly nejzdravější brokolicí pro každý hrnec. Poté nechte nejlepší rostliny před přesazením ztvrdnout zvýšením jejich venkovního času na týden.

Můžete přesadit sazenice brokolice 24 palců od sebe, když jste si všimli šesti pravých listů z nich kolem 4 až 6 týdnů růstu. Za předpokladu, že začnete v interiéru koncem léta, můžete transplantovat na podzim. Poté je můžete zasadit o půl palce hlouběji než je jejich hloubka v květináčích a každé rostlině dát prostor 2 stopy od sebe.

Údržba

Pro údržbu si musíte pamatovat, že vyžadují vodu kolem 2 palců týdně. Udržujte vlhkost půdy bez nadměrného zalévání a můžete také přidat mulčování drcených listů, abyste zlepšili její kvalitu, teplotu půdy, vlhkost a udrželi plevel na uzdě. Brokolice bude také vykazovat známky zažloutnutí listů, když potřebuje hnojivo, ale můžete je také krmit každých několik týdnů, protože milují dusík.

Nejlepší čas na sklizeň brokolice je předtím, než plodiny začnou kvést. Hlavy by měly být zcela tvarované, abyste mohli stříhat jejich známé dlouhé stonky. Určitě nechte několik listů, aby se pro příští sklizeň vyvinuly nové hlavy, a na jednu rostlinu je možné získat až 5 sad výhonků.

Jaké jsou běžné problémy při pěstování brokolice?

V brokolicích jsou běžní škůdci jako mšice, běloši, brouci, kapustovité zelí, slimáci a plísňové choroby, jako je plíseň a černá noha. Vždy byste měli zkontrolovat hmyz a vybrat si jej nebo přidat do zahrady dravce jako berušky. Můžete také použít insekticidy a slimáky lze zvládnout pomocí směsi kvasnic a vody.

Můžete použít organický fungicid a infikované rostliny okamžitě odstranit, abyste získali mírnější a černou nohu. Používání apolytunnelandu udržování hygieny by mělo těmto běžným problémům zabránit, takže buďte vždy opatrní ve svých zahradnických postupech. Celkově je prevence stále lepší a buďte o krok napřed, abyste včas vyřešili problémy.

Závěr

Pokud chcete na talíři něco zdravého, ale zároveň jedinečného, ​​můžete vyzkoušet hybridní zeleninu. Naučte se, jak pěstovat brokolici, a možná byste více ocenili tuto brokolici podobnou. Tato plodina je křížencem čínské kapusty a brokolice a díky její jedlé struktuře je perfektní jídlo syrové nebo vařené i pro vybíravé jedlíky.

Jelikož jsou poměrně nové, není mnoho informací o pěstování brokolice. Můžete však jeho kultivaci zjednodušit na přípravu, výsadbu a údržbu. Poznejte rostoucí zónu ve vaší oblasti a vyhněte se extrémním podmínkám.

Můžete také začít v interiéru místo přímého setí brokolice pro vyšší úspěšnost. Více než místo, kde můžete začít, možná budete chtít zvážit i tunel, abyste se vyhnuli potenciálním problémům s kolísáním vnějších podmínek.