Jak mohu nechat své růže bez nemocí

Jak mohu udržet svou chorobu růží zdarma? Odpověď je jasná: řádně se o ně starat a znát jejich podmínky, příčiny a léčbu.

Vzhledem k tomu, že růže jsou slavné při mnoha příležitostech, zahradníci musí zajistit, aby byly zdravé a příjemné. V tomto článku se snažíme odpovědět na všechny vaše otázky týkající se zlepšení zdraví vašich růží.

Pojďme se ponořit dále a pochopit, jak můžete držet růže ve vaší polytunneldisease zdarma. Nejprve si ale promluvme o základech.

Proč růže?

Růže mají různé barvy, každá představuje pocit, výraz nebo emoci. Lidé obvykle používají červenou k označení lásky nebo milostného vztahu. Kdo by stejně nechtěl mít ve skleníku růže?

Sluneční světlo hraje při růstu růží zásadní roli. Kvete úplně a krásně, pokud nezíská dostatek slunečního světla. Mělo by být zasazeno na organickou půdu a její vlhkost by měla být udržována po celou dobu růstu.

Ve srovnání s jinými květinami je péče o růže snazší. Přesto to stále není jednoduché, zejména pokud jim nedochází k chorobám. Stále existuje mnoho tipů, které by si měl zahradník jako vy pamatovat, aby vaše růže byly bohaté a zdravé.

Udržování růží zdravých a bez chorob

Stejně jako lidé, i květiny se musí chránit před nemocemi. Aby byli zdraví, musíte přijmout určitá preventivní opatření. Tady jsou způsoby, jak udržet růže zdravé:

# 1 Šíření růží závisí na jeho kořenech

Měli byste si vybrat typ kořenů, který nejlépe vyhovuje vašim schopnostem a zdrojům. Použití kontejnerových růží je snadné a rychle zahájí růst. Prodává se v mnoha květinářstvích, takže je můžete koupit kdekoli.

Pokud používáte tento typ, doporučujeme vám začít v klidný den. Na druhou stranu, růže s holým kořenem se liší, protože musíte kořeny namočit přes noc ve vodě, než ji zasadíte. Také byste se měli ujistit, že kořeny jsou prvních pár měsíců vlhké.

# 2 Nedávejte dohromady mnoho druhů růží.

Opravdu je potěšením vidět spoustu růží pohromadě v jedné oblasti, přesto to není vhodné. Méně pravděpodobně přežijí. Nejen to, ale jejich spojení vypadá neorganizovaně a je to náročné na prostor.

# 3 Posuďte místo, kam ho umístíte

Měl by existovat přímý zdroj slunečního záření, protože to rostlina potřebuje 6 až 8 hodin. Ujistěte se, že půda je schopna podporovat růst vaší rostliny. V tomto případě doporučujeme použít půdu z organického materiálu.

Zdi a ploty jsou rovněž nezbytné pro snížení nočního chladu. Možná je postačí umístit je do apolytunnel.

# 4 Během zimy nesázejte růže

Pokud chcete, aby vaše rostlina rostla po celý rok, musíte si nejprve uvědomit, že nemusí být úspěšná, pokud ji zasadíte v zimě. Proto doporučujeme, abyste to dělali na jaře nebo na podzim. Pokud začnete do této doby, vaše rostliny jsou již v zimě vyzrálé a plné.

# 5 Udělejte si čas na oplodnění svých růží

Organická hnojiva se osvědčila jako nejlepší a nabízejí konzistentní živiny pro rychlý a významný růst vaší rostliny. Může to být hnůj nebo jiné rozpadlé přírodní materiály.

# 6 Voda důsledně a přiměřeně

Jak bylo zmíněno výše, kořeny by měly být udržovány vlhké po celé vegetační období. Měli byste jej zalévat podle typu půdy a podnebí. Naléváte více vody, pokud během horkých dní používáte písčitou půdu a méně vody na jílovitých půdách.

Nemoci a jejich příčiny

Orientace v příčinách nemocí je zásadní, abyste věděli, čemu se vyhýbáte. Níže uvádíme běžné nemoci, které by růže mohly získat; zahrnovali jsme také způsoby léčby.

Otázkou je, jak mohu udržet svou chorobu růží volnou. Určitě dostanete odpověď, pokud víte, jaké nemoci chcete zabránit.

1. Černá skvrna

Ze samotného názvu budete vědět, jak tato nemoc vypadá. Černé díry ovlivňují povrch listů a způsobují jejich odpadávání. Jako lék doporučujeme, abyste svou oblast vyčistili a vysušili, abyste vyloučili prvky, které zesilují onemocnění.

Zajistěte, aby v okolí nebyly suché listy. Pokud šíření pokračuje, odstraňte zasažené listy ze stonku.

2. Stonek a odumírání

Toto onemocnění je patrné v mrtvých oblastech, které obklopují růžovou hůl. Zvětšuje se, dokud rostlinu nezabije. Je to obvykle způsobeno ranami, které vytvářejí vchod pro houby. Ošetřete to tím, že se dostanete pryč od suchých listů a postižené části rostliny nebo pomocí fungicidu, který se pro domácí zahradnictví ukázal jako bezpečný.

3. Padlí

Je to těžké a obvyklé onemocnění. Šíří se snadno a rychle, takže je nutná okamžitá léčba.

Houby vytvářely bílé plísně, které ovlivňují listy a způsobují trvalé uzavření pupenů, což ničí kvalitu květu. Chcete-li to vyléčit, odřízněte postižené listy a zahoďte je z oblasti, kde rostete. Pokud je to již příliš závažné, můžete použít fungicid, abyste se ujistili, že chemické složení není nebezpečné.

4. Botrytis Blight

Toto onemocnění je způsobeno teplotou, která aktivuje houby. Vytváří šedavě hnědou formu, která ničí pupeny.

Pokud není vyléčen, pupeny se nebudou moci otevřít. Aby se zabránilo nemoci, ujistěte se, že oblast je čistá a bez mrtvých listů a květů. Necháte také prostor pro cirkulaci vzduchu.

5. Rez

Známkou tohoto onemocnění je oranžový prach, který se šíří po celém stonku a listí. Později ovlivní celou rostlinu a změní její barvu na žlutou nebo hnědou. Zajistěte cirkulaci vzduchu otroky, abyste se této nemoci vyhnuli.

Dodržujte správnou dobu zalévání. Nikdy nemočte listy a jiné části rostliny. V případě potřeby použijte fungicid.

Závěr

Abyste se vyhnuli chorobám, potřebujete řádnou péči o rostliny a životní prostředí. Pokud dojde k infekci, doufáme, že vám léčba, kterou jsme zde zahrnuli, prospěla. Doufám, že jsme vám pomohli odpovědět na vaši otázku, jak mohu udržet svou chorobu růží zdarma. Měj krásný zbytek dne!