Jak měřit růst rostlin 3 snadnými způsoby

Jste jedním z bezpočtu dalších, kteří se snaží naučit měřit růst rostlin? Pokud ano, pak budete rádi, že tento postup je něco jiného než komplikovaného. Nezáleží na tom, zda se pokoušíte vypočítat rychlost růstu svých laboratorních vzorků, nebo chcete jednoduše vědět, jak rychle rostou vaše rostlinné rostliny – budete to moci udělat velmi snadno.

3 metody, které můžete použít k měření rychlosti růstu vaší rostliny

Je důležité si uvědomit, že budete potřebovat trochu času na sledování rychlosti růstu vašich tendrových závodů, budete také muset využít několik zásob. Zde je bližší pohled na to, co musíte udělat:

Metoda č. 1: Změřte výšku vaší rostliny pomocí pravítka

První metoda zahrnuje použití pravítka k měření výšky vaší rostliny. Chcete-li to provést, musíte nastavit své pravítko na základně rostliny a ujistit se, že začnete měřit na nule na dně. Pro měření výšky rostlin v květináči musíte nastavit pravítko na úroveň země. Zatímco pravítko by mohlo fungovat pro menší rostliny, možná budete muset použít měřicí tyč, měřítko nebo měřicí pásku pro vyšší rostliny.

Po změření výšky rostliny od základny po nejvyšší bod nezapomeňte zaznamenat výšku rostliny do svého grafu. Nezapomeňte napsat datum záznamu. Nejlepší je tento postup opakovat každé tři dny, abyste měli přehled o pokroku svého závodu.

Dalším krokem je výpočet průměrné rychlosti růstu vaší rostliny. Můžete to snadno udělat tak, že provedete měření vaší rostliny a vydělíte je časem, kdy jste je pěstovali. I když získáte obecnou představu o tom, jak rychle vaše rostlina roste během stanoveného času, mějte na paměti, že rychlost růstu vaší rostliny se může každý den lišit.

Od dnešního dne by bylo nemožné předpovědět přesnou denní rychlost růstu konkrétní rostliny bez použití laboratoře a nejmodernějších technologií.

Metoda č. 2: Dávejte pozor na velikost listu

Můžete také měřit růst vaší rostliny posuzováním velikosti listů vytvořením grafu, počítáním listů na rostlině a vyznačením jejich délky a šířky. Při vytváření grafu nezapomeňte mít řádky pro každé datum, kdy plánujete změřit své listy. Ujistěte se, že máte sloupec označený jako „počet listů“ a další, který říká „průměrná délka“, a další, který říká „průměrná šířka“.

Nezapomeňte zkontrolovat své listy a zaznamenávat data každé tři dny. Když počítáte počet listů na vaší rostlině, ujistěte se, že to děláte důkladně a vyvarujte se počítání stejných listů dvakrát. Spočítejte počet nově vyklíčených špiček listů a zaznamenejte je také do své mapy.

Pokud jde o označení délky a šířky velikosti listů vaší rostliny, budete muset náhodně odebrat vzorky alespoň ze 4 listů. Dále budete muset uchopit pravítko, které změří každý list od jeho základny ke špičce a také jeho nejširší části. Jakmile zaznamenáte konkrétní měření v centimetrech a milimetrech, sečtete je a vydělíte celkové množství počtem měření, která byla provedena, abyste získali průměrnou délku a šířku listu v daný den.

Metoda č. 3: K dosažení rychlosti růstu použijte sušené rostliny

Pro tuto metodu budete muset vybrat náhodnou rostlinu, vyjmout ji z květináče a opatrně opláchnout půdu od kořenů rostliny, než použijete papírovou utěrku na vysušení rostliny. Dále umístíte rostlinu do sušárny a nastavíte teplotu na 60 ° C nebo 140 ° F. Abyste zajistili, že rostlina úplně vyschne, musíte je zahřívat asi 8 až 12 hodin.

Při absenci sušárny by sušič potravin mohl fungovat, pokud jej nastavíte na stejnou teplotu. Pokud máte k dispozici pouze konvenční troubu, můžete použít nastavení konvekce a nastavit jej na přibližně 140 ° F po dobu přibližně 6 hodin.

Jakmile svou rostlinu dokončíte, musíte ji umístit do plastového sáčku na zip, který ji ochlazuje před vlhkostí při ochlazování. Udržujte listy, které během fáze ochlazování spadnou, a položte je na váhu spolu se zbytkem vaší rostliny, jak ji vážíte. Zaznamenejte data a zlikvidujte vyschlou rostlinu.

Tento proces může být pro srovnání opakován po týdnu nebo dvou. Jakmile jsou vaše měření dokončena, musíte získat průměrnou změnu hmotnosti sečtením zaznamenaných dat a vydělením počtem dní mezi každým provedeným měřením.

IspolytunnelZahrada skvělého nápadu?

Ano, polytunnelgardening je jedním z nejlepších zážitků, jaké jste kdy mohli mít. Kromě toho, že vám minipolytunnelalso umožňuje starat se o vaše rostliny bez ohledu na venkovní počasí, působí jako ochranná bariéra proti drsným povětrnostním podmínkám, ničivým škůdcům a škodlivým zvířatům. Navíc vlastní minipolytunnel vám také usnadní ovládání teploty a vlhkosti uvnitř uzavřeného prostoru, což vám umožní poskytnout rostlinám ideální prostředí pro růst.

Jak měřit růst rostlin: Sečteno a podtrženo

I když umět měřit růst rostlin je skvělé, co je ještě úžasnější, je vyzkoušet úžasné výhody zahradního zahradnictví. Investujte do minipolytunneltoday!