Jak je tráva opylovaná

Zahradník nebo ne, zvědavost vás bude zajímat: „Jak se opyluje tráva?“ a rychlá odpověď na to je pomocí větru. Trávy patří do čeledi Poaceae s rozsáhlým seznamem 10 000 druhů. Závisí na tom, jak se množí opylování větrem, a pokud je chcete pěstovat, musíte pochopit některé základní otázky spojené s tímto procesem.

Zatímco někteří považují trávy za problém ve skleníku a na zahradě, my lidé máme prospěch z jejich ostatních členů. Zahrnují jedlé zdroje potravy, jako je rýže a pšenice, okrasné trávy pro terénní úpravy a ty, které používáme jako materiály pro nábytek a domy. Zjistěte, jak vám traviny opylují, abyste jim pomohli efektivně růst a využívat jejich výhod.

Jak je tráva opylovaná: Existuje pouze jedna cesta?

Trávy procházejí opylováním větrem. Nejjednodušším vysvětlením je to, že tyto plodiny nemohou efektivně využívat semena ve srovnání s jinými druhy. Trávy mohou produkovat mnoho květů, ale je malá šance, že se z těchto květů stanou zdroje semen.

S ohledem na to není divu, že se zahradníci potýkají s problémy s nedostatečným opylováním a produktivitou. A zatímco někteří křížově opylují své trávy, bylo by rozumnější rozumět opylování větrem, aby se zabránilo ztrátám při pěstování těchto rostlin.

Větrné opylování trav

Trávy procházejí opylováním větrem, jak byste očekávali u druhů, které mají zelené květy bez sepálů nebo okvětních lístků. Dalším známým znamením, že tento druh závisí na opylování větrem, je, pokud jeho květy postrádají vůni a barvu, které jinak přitahují opylovače hmyzu. Díly jsou také lépe přizpůsobeny k zachycení větru a pylu.

Důvodem je, že přežití závisí na tom, kolik pylu může rostlina vyprodukovat a zda má struktury, které mohou pomoci při přenášení pylu na velkou vzdálenost. Můžete si všimnout, jak travní květiny mají velké prašníky a peříčká stigmy, aby nahradily snadnější reprodukci. Pamatujte, že prašníky produkují pyl, zatímco stigma pyl zachycují.

Kdy opylují trávy?

Opylování trávy většinou začíná v květnu, ale toto se liší v závislosti na druhu. Například některé trávy budou produkovat pyl pouze od léta do podzimu, ale některé rostliny opylují na jaře. Je také pozoruhodné, že k opylování může dojít na začátku roku, pokud je jaro teplé, ale stane se později, pokud je jaro chladné.

Místo spoléhání se na konkrétní roční období bude snazší pochopit typický vzor opylování trávy. Například může trvat 4 až 10 dní, než se opylování rozšíří na shluk květů. Uvolňování pylu začíná proximálními květy a poté končí distálními.

Pokud se tedy ptáte, jak dlouho může na travnatém poli dojít k opylování, může to trvat 21 a více dní. Suché počasí může toto období ještě zkrátit a chladné počasí opylení prodlouží. Pamatujte, že vysoké teploty ovlivňují životaschopnost pylu trávy, takže je ráno nejvyšší a odpoledne klesá.

Co ovlivňuje opylování trávy?

Jak již bylo zmíněno dříve, teplota ovlivňuje opylování trávy, protože prodlužuje nebo zkracuje období a určuje, jak brzy nebo jak dlouho začne opylování. To může znamenat změnu počtu dní nebo týdnů od loňského opylování nebo kdy bude pyl vysoce životaschopný. Můžete však předpokládat, že stres způsobený vlhkostí, suchem a dodávkou dusíku také ovlivní opylování.

Polytunnel může být užitečným nástrojem při opylování trav, protože studie prokázaly použití glazovaných papírových pytlů a jeho pozitivní účinky při opylování trav. Plodiny můžete také chránit před nízkou vlhkostí, suchem a deštěm, čímž snížíte výtěžek semen a opylování pomocí skleníku.

Jak se reprodukují trávy?

Než se zmátete, mohou trávy stále podstoupit sexuální reprodukci prostřednictvím semen a zahradníci je mohou také opylovat. Ve vegetativním množení můžete trávy reprodukovat také pomocí stolonů, oddenků, uzlů a pupenů. Pokud se však chcete zaměřit na samoopylení a křížení = opylování, existuje několik úvah.

Ne všechny trávy jsou kompatibilní, ale některé mají kleistogamní travní kvítky, jako jsou obilná zrna, která snadno projdou samoopylením. Na druhou stranu je možné křížové opylování u jednodomých a dvoudomých trav, ale ne u dichogamních druhů. A konečně, rostlina by měla mít chasmogamický systém, pokud chcete mít druhy, které umožňují jak samoopylení, tak křížové opylování.

Závěr

Učení o reprodukci rostlin je klíčem k efektivní zahradě. Ale pokud máte trávy, můžete se divit, jak je tráva opylována bez přítomnosti hmyzu. Všimnete si, že květiny v travinách nejsou barevné a vonné, aby přilákaly opylovače hmyzu, ale místo toho mají definované struktury.

Pokud dáte tato pozorování dohromady, můžete předpokládat, že trávy využívají opylení větrem. Produkují velké množství pylu, který by měl přežít na dlouhé vzdálenosti, aby byla zaručena produkce. Stále však stojí za zmínku, že některé studie a zahradníci používají pro trávy semena a křížové opylování.

Jedinou výhodou učení opylení větrem je, že je snadné a poněkud spolehlivé, s menším prostorem pro chyby na straně zahradníka. Více můžete použít apolytunnel k ochraně trav před faktory, které ovlivňují opylování. Koneckonců, doba a to, kdy začne opylování záviset na podmínkách, jako je teplota, vlhkost a srážky.