Jak horké může být polytunnel

Zahradníci, kteří přemýšlejí o založení svého polytunnečasto, se ptají: „Jak horké může apolytunnelget?“ Pokud chcete mít zdravé a prosperující rostliny, musíte se naučit, jak ve skleníku udržovat nejlepší podmínky pro růst.

Jednou z nejlepších věcí na zahradnictví polytunnelů je skutečnost, že můžete převzít úplnou kontrolu nad prostředím svého závodu. Jedním z důležitých faktorů, které je třeba vzít v úvahu, je teplota v krytu. Chcete-li udržovat stabilní vnitřní teplotu přibližně 80 až 85 ° F, budete muset vědět, jak regulovat teplo, které vaše solární články ze slunečních paprsků regulují.

Yourpolytunnelis jako auto. Za teplého a slunečného dne se může docela rychle zahřát na více než 100 ° F. Z tohoto důvodu je nejlepší se ujistit, že regulujete teplotu dříve, než vaše rostliny trpí a umírají.

Jaká teplota je pro skleník příliš vysoká?

Víte, že teplota je pro váš tunel příliš vysoká, když je více než 90 ° F. Nezáleží na tom, jestli pěstujete nejtvrdší zeleninu, jako jsou rajčata – i tak nebude dobře, když je teplota tak vysoká, protože nakonec ztratí jen vodu, kterou musí prospívat.

Víte, že vaše rostliny v horku trpí, když jejich listy poklesnou nebo pokud odhodí některé ze svých listů ve snaze ušetřit vodu. Jak již bylo zmíněno dříve, musíte udržovat ideální teplotu pro konstantní růst rostlin kdekoli mezi 80˚ a 85˚F.

Fungují skleníky v horkém podnebí?

Ano, oni dělají. Pokud žijete v oblastech s horkým podnebím, nejlepším způsobem, jak zajistit, aby vaše rostliny rostly a prospívaly po celý rok, je založení skleníku.

Když však venkovní teplota vystoupá nad 100 ° F, je nejlepší regulovat tepelný zisk, přidat stínicí látku, použít odpařovací chladič a systém, který přenáší teplo ze země do vzduchu. Tím zabráníte přehřátí svého tunelu.

Jakou teplotu by měl apolytunnelbe v noci používat?

Většina rostlin ve vašem polytunnelu vám poděkuje, pokud v noci udržíte vnitřní teplotu na 75 ° F. Je však důležité si uvědomit, že některé druhy plodin produkují kvalitnější výsledky, když jsou pěstovány v chladnějších teplotách.

Jak ochladím svůj skleník?

Svůj polytunnel můžete ochladit tím, že zajistíte jeho řádné větrání. Vaše přehřáté rostliny naleznou úlevu, pokud použijete střešní průduchy, žaluziové boční průduchy a otevřete polytunneldoor. Pokud vaše větrací otvory tvoří přibližně jednu pětinu vaší podlahové plochy, budete moci svým rostlinám zajistit úplnou výměnu vzduchu každé dvě minuty.

Může apolytunnel dostat příliš mnoho slunce?

Ano, může – zejména v létě. Pamatujte, že bez řádného větrání pomocí ventilátorů a střešních otvorů může příliš mnoho tepla způsobit poškození plodin. Ve snaze dostat do svého skleníku hodně slunečního světla někteří zahradníci přehřáli své rostliny.

Jaké rostliny dokážou přežít extrémní teplo?

Kosmos, měsíček, citronová verbena, lantana, rozchodník, šalvěj a pelargónie jsou některé z několika druhů rostlin milujících teplo, díky nimž může každá zahrada vypadat svěží a zářivá i během vrcholu letní sezóny.

Je mnohem lepší pěstovat rostliny ve skleníku?

Ano, je. Zahradničení z polytunnelů je pro vás a vaše rostliny mnohem výhodnější než tradiční venkovní zahradnictví. Podívejte se na důvody, proč:

Slouží jako útočiště pro vaše rostliny

Zatímco venkovní zahrady jsou neustále vystaveny neustále se měnícím povětrnostním podmínkám, stejně jako neustálé hrozbě ničivých škůdců a zvířat, polytunnel rostlinám je poskytováno chráněné prostředí. Polytunnelgardeners nebude muset věnovat čas přípravám na nouzové přípravy na silné deště, silný vítr, vánice, sníh, krupobití a další drsné povětrnostní podmínky. Polytunnelgardening vám navíc umožňuje chránit škodlivé škůdce a užitečný hmyz.

Můžete převzít plnou kontrolu nad rostoucím prostředím vaší rostliny

Kromě ochrany rostlin před nepříznivým počasím, sezónními škůdci a škůdci vám apolytunnelalso umožňuje vytvořit pro vaše rostliny nejlepší prostředí pro růst. Teplotu a vlhkost uvnitř skříně budete moci udržovat na konstantní úrovni. Jinými slovy, nezáleží na tom, jestli venku sněží – vaše rostliny si stále mohou užívat tropické prostředí ve skleníku.

Budete pěstovat více odrůd rostlin a prodloužit jejich vegetační období

Vzhledem k tomu, že rostliny, které se pěstují uvnitř apolytunne, nejsou vystaveny vnějšímu počasí, budete moci prodloužit jejich vegetační období. Navíc to znamená, že budete moci pěstovat rostlinné druhy, které ve vaší oblasti ani nepocházejí.

Závěrečné úvahy o odpovědi na otázku „Jak horké se může apolytunnel dostat?“

I když je důležité znát odpověď na otázku „Jak horké může apolytunnelget?“, Klíčem je převzít plnou kontrolu nad teplotou a vlhkostí uvnitř konstrukce. Můžete to efektivně provést pomocí střešních větracích otvorů, bočních větracích otvorů, ventilátorů a dalších nástrojů, které mohou vaše rostliny ochladit.