Jak efektivně využívat skleník v Itálii

Naučit se efektivně využívat skleník v Itálii zahrnuje typ a velikost skleníku, umístění a údržbu. Pokud se rozhodnete pro skleník v Itálii, budete muset zvážit další body, podobné těm, které byste očekávali v jakékoli jiné zemi. Nemusíte se však trápit, protože informace o třech zmíněných částech by vás měla na tento podnik připravit.

Věděli jste, že skleníky tvoří polovinu Itally’s okrasného zahradnictví? A nejen to, jsou sedmou komoditou v hodnotě 221 milionů liber. Naučit se správně používat tuto cennou strukturu vám umožní podílet se na výhodách celoročního pěstování plodin.

Jak efektivně využívat skleník v Itálii: 3 úvahy

V Itálii můžete využít mnoho druhů skleníků. Chcete-li použít v ideálním případě v této zemi, musíte si prostudovat jejich typy a velikosti, vaši polohu a jak je správně udržovat.

Typ a velikost

První úvahou o používání skleníku v Itálii je jeho typ a velikost. Oxfordská botanická zahrada a arboretum klasifikovaly skleníky, také známé jako polytunnels, do volně stojících a připojených. U druhého z nich máte na výběr mezi skleníkem s rovnoměrným rozpětím, příklonem nebo oknem.

Volně stojící vs připojený

Pokud máte volně stojící skleník v Itálii, máte tu výhodu, že jej můžete přizpůsobit požadovanému umístění, tvaru a velikosti. Pro tento skleník však budete potřebovat topný systém. Podobně nabízí stejnou flexibilitu polytunnel s rovnoměrným rozpětím.

Pokud používáte přístřešek pro skleníky v Itálii, máte díky jeho konstrukci výhodu nižších nákladů na elektřinu. Pokud pěstujete jen několik rostlin, můžete také použít polytunnel namontovaný na okně. Když už mluvíme o několika rostlinách, to, co pěstujete, také určuje velikost skleníku.

Chcete, aby byl váš skleník pohodlný, pohodlný a efektivní, včetně správné velikosti. Poskytněte prostor pro váš chodník, police a vypočítejte požadavky na velikost vašich plodin. Profesionálové dokonce doporučují zvětšit velikost, kterou máte, až o 50%, pokud ji chcete později rozšířit.

Umístění

Dalším způsobem, jak zjistit, jak správně používat skleník v Itálii, je znát vaši polohu. Vaše místo hraje významnou roli v praktikách, které budete dělat uvnitř, a jedním z důvodů je vaše zóna odolnosti. Itally is USDA-rated 7 to 10, so your temperature can reach from -5 to 25 ° F.

Při zachování konkrétních očekávání pro vaši oblast můžete změnit postupy, které budete ve skleníku dělat. Tento článek se bude později zabývat údržbou skleníků pro Itally. Vrátíme-li se k důležitosti umístění, budou vaše manažerské postupy účinné, pouze pokud je ideální umístění vašeho skleníku.

Mějte na paměti směr a intenzitu slunečního světla pro tuto oblast a jak bezpečné bude proti bouři. V ideálním případě umístěte skleník na slunné místo, jako je jižní nebo východní strana domu, a vyhněte se severnímu pozemku. To umožní vašemu skleníku v Itálii využívat přirozené teplo a podporovat fotosyntézu vašich rostlin pro růst.

Údržba

Nyní, když jste se dozvěděli o typech a velikostech skleníku na ideálním místě, je dalším aspektem úspěšného skleníku v Itálii správná údržba. Zahradníci mohou vždy zjednodušit údržbu skleníku na pravidelnou kontrolu stavu a čištění a sanitaci. Níže uvedené tipy slouží k obecnému dohledu nad skleníkem, ale mějte na paměti, že v závislosti na vašich rostlinách a umístění jsou nutné úpravy.

Teplota, cirkulace vzduchu a vlhkost

Pro začátečníky je jednou z nejdůležitějších částí používání ve skleníku udržování optimálních vnitřních podmínek pro rostliny. Obecně se rostlinám ve skleníku daří při 55 až 65 ° F. Některé rostliny jsou citlivější na teploty, zatímco jiné jsou odolné i v drsných podmínkách.

Sledujte svůj skleník v Itálii, zejména pokud v noci pociťujete mrznoucí teploty. Totéž platí pro letní vedro, kde může být pro některé rostliny nutné doplnit chladicí systém a stín. Kromě teploty jsou ale větrání a vlhkost také vlivnými aspekty úspěchu vašeho skleníku.

Udržování cirkulace vzduchu a ideální vlhkost uvnitř chrání rostliny před chorobami, jako jsou plísně a škůdci. Můžete také použít automatizované systémy, pokud si myslíte, že to bude pro váš skleník pohodlnější. A konečně, pravidelné čištění a sanitace by měly být povinnou praxí, bez ohledu na to, ve kterém skleníku se nacházíte.

Čištění a sanitace

Patří mezi ně pečlivost v rostlinách a materiálech, které přinesete dovnitř, abyste zabránili přenosu plísňových chorob, škůdců a plevelů. Rovněž byste měli pravidelně dezinfikovat každý povrch a zabránit tomu, aby ve skleníku stály zbytky, řízky a rozlitá půda.

Závěr

Itally makes a good location for indoor gardening. Existují však tři důvody, jak se naučit, jak efektivně využívat skleník v Itálii. Jedná se o typ a velikost skleníku, vaše umístění a údržbu.

Správa skleníku je obecná, ale tyto tři aspekty je upraví. Itally has otužilost zóny hodnocené 7 až 10, takže musíte určit hodnocení vaší polohy a podle toho upravit. Celkově se používání skleníku v Itálii neliší od toho, jak budete skleník používat v jiných zemích, přičemž postupy se mění v závislosti na vaší konkrétní oblasti a rostlinách.