Jak drahé jsou orchideje a 2 tipy na zisk

Možná vás zajímá, jak drahé jsou orchideje, ale vzhledem k rozsáhlému seznamu čeledí orchidejí je nespravedlivé uvádět konkrétní počet. Pokud chcete číslo, můžete předpokládat, že cena může dosáhnout až tisíc dolarů. Zájemci mohou pěstovat orchideje v Polytunnel, aby zajistili kvalitní rostliny, které se budou dobře prodávat.

Navíc existuje mnoho způsobů, jak tyto rostliny šířit, abyste ze svých stávajících rostlin mohli vytvořit více orchidejí. Tento článek vysvětlí náklady na pěstování orchidejí a kdo ví? Možná vás bude zajímat, jak je pěstovat jako koníček, který vám může přinést zisk.

Jak drahé jsou orchideje a proč

Na trhu najdete orchideje tak drahé jako sto dolarů, ale některé mohou být stejně dostupné jako deset dolarů. Stejně jako u jiných rostlin lze předpokládat, že čím známější je orchidej, tím levnější bude. A pokud je to vzácné, cena u některých odrůd může dosáhnout i tisíců dolarů.

Co určuje ceny orchidejí?

S těmito čísly byste mohli být zvědaví, co určuje ceny orchidejí. Jako zahradník máte možnost vybrat si z různých druhů orchidejí. Pokud chcete speciální a vzácné, je nejlepší předpokládat, že budou vysoké.

Z hlediska prodejce budete také muset přidat náklady, které jste vynaložili na postupy a umístění optimální pro orchideje. Například můžete používat apolytunnel k ochraně rostlin před kolísajícími podmínkami prostředí, které jsou jedinečné pro vaši oblast. Náklady na používání apolytunnel se zvýší o cenu orchidejí, které jste vyrobili.

Na závěr pamatujte, že nákup rozkvetlých orchidejí bude stát víc než nákupy v dřívější fázi růstu. Ti, kteří chtějí ušetřit peníze, mohou získat orchidej, která právě klíčí, a pěstovat ji ve skleníku. Někteří zahradníci však raději přeskočí složitost a okamžitě se rozhodnou pro kvetoucí orchidej.

Proč jsou orchideje drahé

Vzácné rostliny, které mají

Jak již bylo zmíněno dříve, vzácnost orchidejí přispívá k jejich vysoké ceně. Tyto orchideje není snadné najít a jsou endemické pouze v konkrétních stanovištích a oblastech, které mohou být obtížně dostupné. K ceně přispívá úsilí a náklady na cestu a skutečnost, že by mohly být ohroženy některé orchideje.

Rozsáhlý seznam orchidejí znamená, že existují květiny, které vypadají jedinečně. Jedinečně vypadající orchideje mají vlastnosti, které nejsou běžné u jiných odrůd. Můžete mít výraznou orchidej s barevnou kombinací, kterou jste ještě neviděli, ale předpokládejte, že bude také dražší.

Může být obtížné růst

Orchideje nejsou zrovna nejjednodušší rostlinou k pěstování. V závislosti na druhu musí zahradník zajistit specifické podmínky podporující růst rostliny. Orchideje mohou snadno trpět hnilobou kořenů a podmínkami, jako je absence listů, které jsou dostatečné k tomu, aby odradily některé zahradníky, kteří mají zájem o pěstování těchto krásných květin.

Lze si představit, že náklady a úsilí potřebné k zajištění ideálního prostředí a postupů pro orchideje přispějí k jejich ceně ve srovnání s jinými kvetoucími rostlinami, které jsou soběstačnější. To však neznamená, že orchideje nelze pěstovat z nezkušeného hlediska. Apolytunnel můžete vždy použít k řízení podmínek pěstování, ale údržba uvnitř bude samozřejmě mít náklady.

Více použití

Orchideje jsou bezpochyby jednou z nejkrásnějších květin, které chcete buď pěstovat, nebo stříhat na kytici nebo na vrchol. Věděli jste však, že orchideje mají i jiné využití? Existují léčivé orchideje a jedlé orchideje, které přispívají k poptávce po těchto rostlinách.

2 nejlepší tipy pro pěstování orchidejí za účelem zisku

Tip č. 1. Proveďte svůj průzkum

Prvním tipem je udělat si výzkum orchidejí, o kterých si myslíte, že jsou pro vás zvládnutelné. Vyberte si orchideje, které nemají zvláštní podmínky ani požadavky. Možná vás dokonce potěší, že snadno rostoucí orchideje jsou obecně dostupné, ale přesto mají dobrou návratnost investic.

Jakmile vyberete typ orchideje, který bude ve vaší lokalitě dobře růst a bude mít ideální postupy správy, prostudujte si jeho specifikace. Tímto způsobem si můžete dobře naplánovat zahradu a vytvořit plán nejen pro orchideje, ale také pro trh. Například, jak dlouho dosáhnou orchideje fáze, kterou chcete prodat?

Tip č. 2. Zajistěte svou přítomnost

Zajištění vaší přítomnosti, podobně jako v provozování ziskové školky, vám pomůže získat více zákazníků. Nebojte se míchat s jinými pěstiteli a prodejci, protože byste se od nich také mohli poučit. Pokud vaše oblast má společnost orchidejí, může být výhodné připojit se a setkat se s odborníky a dalšími lidmi se zájmem o orchideje.

K získání přítomnosti můžete také využít sociální média nebo události, jako jsou zahradnické představení. Prodej rostlin v místních školkách nebo na farmářských trzích vám umožní setkat se také s dalšími pěstiteli a zákazníky. Budete vždy informováni o aktuálních požadavcích a trendech v odvětví orchidejí, které můžete použít na své zahradě.

Závěr

Orchideje jsou jednou z nejkrásnějších rostlin, které nabízejí rozsáhlý seznam možností. Ale jak drahé jsou orchideje? Obecně se cenové rozpětí může pohybovat od 10 do 1000 dolarů. Tento rozsah je způsoben tím, že některé orchideje jsou vzácné a náklady na jejich získání a údržbu jsou vysoké.